Konstantin Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Konstantin Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Konstantin Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 50 dakika önce

Konstantin Uçuşu

Konstantin Hakkında

Konstantin, Cezayir sınırlar içerisinde yer alan farklı yapısıyla dikkat çeken şehirlerden birisidir. Ülkenin en büyük üçüncü şehri olan Konstantin, dağlar arasında yer almasından ve ulaşımda önemli bir yeri olan köprülerinden kaynaklı da Köprüler Şehri olarak da bilinmektedir.

Konstantin ilk olarak M.S 313 yılında şimdiki adını almıştır. Yunan kolonilerinden sonra Numidyalılar tarafından tam olarak yerleşim haline getirilen kent daha sonra Roma ve Bizans İmparatorluklarına ev sahipliği yapmıştır. Daha sonra Vandalların hüküm sürdüğü Konstantin’de bu imparatorluklara ait bir çok yapı yer almaktadır.

Dağların arasında vadiye kurulu kentte Akdeniz İklimi görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak geçerken, kışların nemli ve yağışlı olması da bu bölgenin topraklarının verimli olmasını sağlamıştır. Yeşilin bol olduğu şehirde gezilecek tarihi yerlerin yanı sıra yapısıyla da dikkat çekmesi de turizm açısından da en çok ziyaret edilen şehirlerarasında olmasını sağlamıştır.

Konstantin Havalimanı

Konstantin Havalimanı, yurt içi ve yurt dışına hizmet vermektedir. Resmi olarak Mohamed Boudiaf Uluslararası Havalimanı veya Mohamed Boudiaf Havaalanı olarak bilinmektedir. Konstantin Havalimanı kente ulaşımda çok önemlidir. Şehir merkezinden 9 kilometre uzaklıkta yer alan havalimanı 10’dan fazla kente hava yolu ulaşım sağlamaktadır.

Konstantin’e direk veya aktarmalı uçuş gerçekleştiren hava yollarının sefer bilgileri için seyahat rotanıza göre ucuzauc.com web sitesinden Konstantin uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Konstantin uçak bileti sorgulaması sonrasında Konstantin uçak bilet fiyatları ve sefer bilgilerine de ulaşabilir, seçtiğiniz bileti de kredi kartınızla online olarak alabilirsiniz.

Konstantin Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Konstantin’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ülkemizin bayrak taşıyıcı ve ilk hava yolu firması olan 200’den fazla noktaya uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Aigle Azur, Air Cezayir, Jetairfly, Air Suudi, Tassili Airlines, Vueling Hava Yolları da Konstantin’e uçuş gerçekleştirmektedir.

Konstantin’e uçuş gerçekleştiren hava yolları talep doğrultusunda her yıl değişmektedir.  En güncel bilgilere web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Konstantin Ulaşım

Konstantin içerisinde ulaşım kara yolu ile sağlanmaktadır. Dağların arasında yer alan şehirde köprülerde ulaşımda çok önemlidir. Demir yolları hattı ve metro hatları şehrin konumundan kaynaklı ulaşım ağına dahil değildir fakat toplu taşıma araçlarından otobüsler, taksiler ve dolmuşlar oldukça yeterlidir.

Şehirlerarası ulaşımda ise kara yolları ve Mohamed Boudiaf Uluslararası Havalimanı aracılığıyla hava yolu ile ulaşım sağlanabilmektedir.

 

Konstantin Gezilecek Yerler

Konstantin’de gezilecek yerler arasında öncelikli olarak roma İmparatorluğu döneminden kalmaantik kent Tiddis yer almaktadır. Ayrıca Emir Abd al-Kadir Camii, Soumma Türbesi ve Massinissa Türbesi, Ahmed Bey Sarayı, Roma döneminden kalma Roma Su Kemeri ‘de Konstantin’de gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasındadır.

Konstantin Ne Yenir?

Konstantin’de Cezayir yemeklerinden tadabileceğiniz gibi bu bölgeye özgü olarak yapılan Akdeniz’i bitkilerinden yapılma yemekleri de deneyebilirsiniz.  Ayrıca bu bölgede hayvancılık ta yapılmaktadır bu nedenle de kuzu etinden yapılan yöresel yemeklerinden olan Meşui, Merguez gibi yemekleri deneyebilirsiniz. Konstantin’de de yemeklerin yanında çoğunlukla kuskus ile servis edilmektedir. Yemeklerden sonra baklava ve çay  da Konstantin’de yiyebilecekleriniz arasında yer almaktadır. 

Konstantin Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Konstantin Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.