Kiev Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Kiev

 Kiev - Dubai 21 May 2018 605,10₺   Kiev - Dubai 16 Nis 2018 6.110,57₺   Kiev - İstanbul 01 May 2018 422,25₺   Kiev - İstanbul 27 Nis 2018 487,78₺   Kiev - Bankok 16 Tem 2018 1.667,31₺   Kiev - Bankok 01 Mar 2018 1.234,94₺   Ankara - Kiev 15 Haz 2018 252,09₺   İstanbul - Kiev 05 May 2018 587,48₺   İzmir - Kiev 04 Haz 2018 873,03₺   İstanbul - Kiev 09 Nis 2018 3.629,19₺   Dubai - Kiev 31 May 2018 860,90₺   Diyarbakır - Kiev 13 Nis 2018 981,84₺ 

Kiev Hakkında

Kiev, Sovyetler Birliğinin hüküm sürdüğü dönemde Ukrayna için en önemli kentlerden birisidir. Günümüzde de siyasi olarak da önemini hala koruyan Kiev, ülkenin en yoğun nüfusa sahip şehridir. Sadece siyasi olarak değil endüstri, eğitim ve sanat alanında da ülkenin kalbidir.

Şehrin dizaynı oldukça düzenlidir. Alt yapı sistemi oldukça gelişmiş olan Kiev, II. Dünya Savaşı sonrasında yapılaşma sistemi düzenlenmiştir ve nüfusu bu dönemden sonra artmıştır.

Kiev’denemlive karasal iklim görülmektedir. B nedenle de yazları sıcak ve kışları da oldukça soğuk olmaktadır.

Kiev Havalimanları

Kiev’de iki adet uluslararası alanda hizmet veren havalimanı bulunmaktadır. Kiev’e hava yolu hizmeti veren havalimanları Boryspil Uluslararası Havalimanı ve Kiev Zhuliany Uluslararası Havalimanı’dır.

Boryspil Uluslararası Havalimanı

1959 yılında şehir merkezinden 30 kilometre mesafe de yer alan Boryspil Uluslararası Havalimanı, 3 farklı terminalle hizmet vermektedir. Yurt içi ve yurt dışında 20’den fazla kente karşılıklı uçuş gerçekleştirilen havalimanına gerçekleştirilen uçuşlar hakkında bilgi almak için ucuzauc.com web sitesinden bilet sorgulaması yapabilirsiniz.

Kiev Zhuliany Uluslararası Havalimanı

Kiev Zhuliany Uluslararası Havalimanı, 1924 yılında hizmete açılmıştır. Kiev’de yer alan diğer havalimanı olan Boryspil Uluslararası Havalimanı’ndan daha az hava trafiğine sahip olan havalimanına 10 adet hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Kiev Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Kiev’de yer alan havalimanları Boryspil Uluslararası Havalimanı ve Kiev Zhuliany Uluslararası Havalimanlarına uçuş gerçekleşiren hava yolları arasında ülkemizden Türk Hava Yolları öncelikle yer almaktadır. Ayrıca Kiev Boryspil Uluslararası Havalimanı uçuş gerçekleştiren hava yolları yollarından Adria Airways, Aegean Airlines, Air Arabia, Air Astana, Air France, Air Moldova, airBaltic, Austrian Airlines, AZALJet, Azerbaycan Hava Yolları, Azur Air Ukrayna,  Britis Airways, Belavia, Çek Havayollar, Dniproav, KLM,LOT Polish Airlines, Lufthansa, Mahan Air, Nouvelair, Ukrayna Uluslararası Havayolları, UM Airlines, Yanair,  Sweet Havayolları’dır.  Kiev Zhuliany Uluslararası Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren hava yolları da Anda Air,Belavia, Bravo Airways, Dart Havayolları, Vueling, flydubai, Motor Sich Airlines, Yanair’dir.

Kiev’de yer alan havalimanlarından uçuş gerçekleştireceğiniz bölgeye göre karşılıklı uçuşlar veya aktarmalı seferler hakkında ayrıntılı bilgi almak için ucuzauc.com web sitesinden Kiev uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında Kiev uçak bileti fiyatlarına da ulaşabilir ve seyahatinize uygun olan Kiev ucuz uçak biletinizi kredi kartınızla Dünya’nın neresinde olursanız olun alabilirsiniz.

 

Kiev de Ulaşım

Kiev’de şehir içinde çoğunlukla metro hattı kullanılmaktadır. Dünya’nın en uzun ve en büyük metro hattına sahip olan Kiev ‘de kara yollarında kullanılan otobüslerde düzenli olarak hizmet vermektedir. Soğuk ikliminden ve ülkenin en yoğun nüfusuna sahip Kiev, toplu taşıma konusunda oldukça gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir.

Şehirler arası ulaşımda da ise demir yolları ve kara yollarına ek olarak iki farklı havalimanı da Kiev ‘e ulaşım da hizmet vermektedir.

Kiev’de Gezilecek Yerler

Kiev’de gezilecek yerler arasında şehrin simgesi olan St Sophia Katedrali, kafelerin ve barların yer aldığı Khreshchatyk Caddesi, farklı yapısı ve renkleri ile göz dolduran sayılan Aziz Michael Katedrali, Kievo Pechersky Mağarası ve Manastırı ve şehrin görkemli som altından yapılmış giriş kapısı Zoloti Vorota yer almaktadır.

Kiev de Ne Yenir?

Kiev’de yenilecekler arasında mantıya benzer olan Varenyky yemeği, Perohy isimli vişne ve üzüm sosuyla yapılan hamur işi, kuru meyveli babka ekmeği ve diğer baharatlı ekmeklerinden pampuhski, meyveli jöle gibi olan Zhale yer almaktadır.

Ayrıca Kiev’defarklı votka çeşitlerini de deneyebilirsiniz. Özellikle ballı ve meyveli votkaları Ukrayna’nın genelinde olduğu gibi Kiev’de oldukça fazla tüketilmektedir.

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com