Lagos Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Lagos Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Lagos Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 30 dakika önce

Lagos Uçuşu

Lagos Hakkında

Lagos, Nijerya’nın 1991 yılına kadar başkenti ve en büyük şehridir. Batı Afrika’da hızla gelişen kentler arasında yer alan şehir Lagos, İddo, İkoyi ve Victoria bataklıklarını kapsamaktadır. Ayrıca Gine ve Benin Köfezine’ de kıyısı bulunmaktadır.

Lagos özellikle Apapa Limanı ile bilinmektedir. 15. yy da Portekizlilerin bu limanı köle ticareti amaçlı kullanması şehrin gelişimini de etkilemiştir.

Lagos günümüzde hala siyasi merkez olmasa da nemli kurum ve kuruluşların bulunduğu, tarihi yapıların yer aldığı ve turizm açısından da hareketli bir kesimdir.

Lagos Havalimanı

Lagos Havalimanı, resmi olarak Murtala Muhammed Uluslararası Havaalanı olarak bilinmektedir. Uluslaraası alanda hizmet veren havalimanı Nijerya için hava yolu ulaşımında önemli bir havalimanıdır. 1947 yılında resmi olarak hizmete açılan havalimanına 20’nin üstünde hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Lagos Havalimanına gerçekleştirilen uçuşlara ait Lagos uçak sefer bilgileri ve Lagos uçak bileti fiyatları için web sitemizin ana sayfasından Lagos uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında ucuzauc.com güvencesiyle biletinizi kredi kartınızla Dünya’nın neresinde olursanız olun alabilirsiniz.

Lagos Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Lagos’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları ilk sırada yer almaktadır.  Afica World Airways, Air France, Air Peace, Air Arık, ASKY Airlines, Air Azman, British Airways, Camair-Co, Air Dana, Delta Hava Yolları, Discovery Air Nijerya, Egypt Air, Emirates, Etiyopya Havayolları, Etihad Airways, First Nation Airways, Kenya Airways, KLM, Lufthansa, Med-View Airways, Middle East Airlines, Overland Airways, Qatar Airways, Royal Türk Hava Yolları, Rwand Air, South African Airways, Virgin Atlantic’de Lagos’a uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Lagos da Ulaşım

Lagos’a şehirlerarası ulaşımda demir yolları, kara yolları ve hava yolları kullanılabilmektedir. Yeterli alt yapıya sahip Lagos’da şehir içi ulaşımda ayrıca feribot hizmeti veren Lagos State Feribot seferleri, Lagos Metropolis Raylı Sistemleri de kullanılabilir. Kara yollarında ise Lagos Batı Afrika’da yer alan en kapsamlı kara yolları ağına sahiptir. Şehir içinde ve şehirlerarası ulaşımda birbiriyle bağlantılı yolları ile kara yolları tercih edilmektedir.

Lagos da Gezilecek Yerler

Lagos’ da gezilecek yerler arasında öncelikle turizm açısından oldukça hareketli plajları yer almaktadır. Badagry, Eleko, Elegushi, Alfa plajları gidilmesi gereken kumullu plajlardır. Şehrin meydanı olan Tafawa Balewa Meydanı, Anmak Arcadesi ve Badagry Köle İskelesi’de Lagos’da gezilecek yerler arasındadır.

Lagos da Ne Yenir?

Lagos mutfağında hala ilk tunç çağı döneminden beri kullanılan baharatlar kullanılmaktadır. Lagos’un yöresel yemekleri arasında suya isimli baharatlı güveç, İyan isimli ezilmiş yam dan yapılma yemek, çiğ sebze çorbalarından oluşmaktadır.

Nijerya’da özellikle bu bölgeye özgü meyvelerden ve farklı baharatları ile yapılan güveç yemeklerinden deneyebilirsiniz.

Lagos Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Atlas Global Seferleri Durduruldu

15 Şubat 2020

Atlas Global Seferleri Durduruldu

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama doğrultusunda Atla...

Devamı
Erzincan Gezilecek Yerler

15 Şubat 2020

Erzincan Gezilecek Yerler

Türkiye’nin güzel şehirlerinden bir tanesi olan Erzincan, çevresi dağ, ortası...

Devamı
Diyarbakır Gezilecek Yerler

14 Şubat 2020

Diyarbakır Gezilecek Yerler

Diyarbakır, yüzyıllar öncesinden itibaren birçok önemli medeniyete ev sahipliğ...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.