• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Kuveyt Uçuşu

Kuveyt Hakkında

Kuveyt, Arap Yarımadası üzerinde, Basra Körfezi kıyısında yer alan ülkenin başkentidir.

M.Ö 4. yüz yılda ilk olarak Yunanlılar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılan şehir daha sonrasında Sasani İmparatorluğu tarafından kullanılmıştır. Arap kabilelerinin bu bölgeye yerleşmesi sonrasında Kuveyt Şehliği ve günümüzdeki Kuveyt’in temelleri atılmıştır.

Ülkenin metropol statüsündeki kentte petrol ticareti yapılmaktadır. Petrol bulunduktan sonra hızla büyüyen ve günümüzde ki haline kavuşan Kuvety, ticari hareketliliğin yanında alışveriş merkezleri ve tarihi yapısıyla da turizmin hareketli olduğu şehirlerdendir.

Kuveyt Havalimanı

Kuveyt Havalimanı, uluslararası alanda hizmet veren önemli bir havalimanıdır. Şehir merkezinden yaklaşık olarak 16 kilometre mesafede 1927 sonları ve 1928 yılı başlarında inşa edilecek kullanıma açılan havalimanına günümüzde 30’un üstüne hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir. 50 ‘den fazla noktaya uçuşun gerçekleştirildiği havalimanına gerçekleştirilen karşılıklı uçuşlar ve aktarmalı uçuşlar için ucuzauc.com web sitesinden Kuveyt uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında Kuveyt uçak bileti fiyatlarına ve Kuveyt uçak sefer bilgilerine aynı anda ulaşarak biletinizi seçip satın alabilirsiniz.

Kuveyt’e Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Kuveyt’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türkiye merkezli hizmet veren Atlas Global, Pegasus Hava Yolları ve Türk Hava Yolları ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca hem ülkemizden hem de farklı ülkelerden direk veya aktarmalı olarak Air Arabia, Air Arabia Egypt, Air Arabia Ürdün, Air Kahire, Air India, Air India Express, AlMasria Universal Airlines, Ata Airlines, Jazeera Airways, Biman Airways, Bangladeş Airways, British Airways, Air Bulgaria , Cham Wings Airlines, Cebu Pacific, Egypt Air, Etiyopya Havayolları, Emirates, Etihad Airways, Fly Baghdad, Fly Dubai, Fly Egypt, Fly Nas, Gulf Air, Air İran, Irak Airways, Jet Airways, KLM, Kuwait Airways, Lufthansa, Mahan Air, Zagros Hava Yolları, Taban Airlines Kuveyt’e uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Kuveyt de Ulaşım

Kuveyt, kara yollarında çok geniş bir ulaşım ağına sahiptir. Şehir içerisinde 2 milyondan fazla binek araç bulunmaktadır. Bunlardan 500 bini ticari taksilerdir. Kuveyt Toplu Taşıma Şirketi 1962 yılında kurulmuştur ve kurulduğu yıldan itibaren de çoğunlukla kara yoları taşımacılığına ağırlık vermiştir.

Kuveyt’e ayrıca kara yollarına ek olarak hava yollarıyla da kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Kuveyt de Gezilecek Yerler

Kuveyt’te gezilecek yerler arasında en büyük alışveriş merkezi olan The Avenues ve Kuveyt’in en eski çarşısı olan Souk Al Mubarakiya ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Dünya’nın en büyük camilerinden olan Kuveyt Büyük Cami,  sadece aynalarla süslenmiş Mirror House, şehrin simgesi olan Kuveyt Kuleleri, Taref Rajab İslami Hat Eserleri Müzesi, şehrin sahil bölgesi olan Corniche ve Kuveyt’in ilk yerleşim birimlerinden olan Eski Kuveyt Köyü Kuveyt’de görülmesi gereken, gezilecek yerler arasındadır.

Kuveyt de Ne Yenir?

Kuveyt’te, pirinç ve tavuğun fırında pişirilmesi ile yapılan ve bu bölgede çok sevilen Mutabbak isimli yemek, soğan dolmasına benzer olan Basal Mahshi, yumurtalı ve kıymalı kızartmaolan Lahm Bilbayd, Arap ülkelerinde çok sevilen ve çok tüketilen Felafel yiyebilecekleriniz arasında yer almaktadır. Ayrıca Kuveyt sokaklarında tropikal meyve sularından içebilir ve bu bölgeye özgü Kakuleli Kahve’nin de tadına bakabilirsiniz.

 

Kuveyt Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

03 Ağustos 2018

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

Masal tadında manzaralara şahitlik etmek istiyorsanız muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla Yeni Zel...

Devamı
Ankara Alışveriş Rehberi

02 Ağustos 2018

Ankara Alışveriş Rehberi

Nüfus bakımından kıyaslandığında en çok alışveriş merkezine sahip olan illerimiz arasınd...

Devamı
Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

01 Ağustos 2018

Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

Alışılmışın dışında bir çeşitliliğe sahip Portekiz festivalleri kültürel temaları, ...

Devamı

Son Rezervasyonlar

Batman

İstanbul - Batman arası bilet satın alındı

Vilnius

St Petersburg - Vilnius Intl arası bilet satın alındı

Vilnius

St Petersburg - Vilnius Intl arası bilet satın alındı

Vilnius Intl - Barselona arası bilet satın alındı

Ucuzauc.com