Köstence Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Köstence

 Köstence - Ankara 23 Şub 2018 658,31₺   Ankara - Köstence 10 Mar 2018 652,05₺   Ankara - Köstence 10 Mar 2018 723,59₺   İstanbul - Köstence 25 Haz 2018 603,75₺   İstanbul - Köstence 16 Mar 2018 582,76₺   İstanbul - Köstence 16 Mar 2018 582,76₺   Adana - Köstence 22 Şub 2018 682,10₺ 

Köstence Hakkında

Köstence, Romanya sınırları içerisinde Dubruca bölgesinde yer alan bir şehirdir. Karadeniz’e kıyısı bulunan Köstence en büyük liman şehridir.

Türk ve Tatar halkı bu şehirde azınlık olarak varlığını sürdürmektedir. Yaygın olarak da kentin içinde yaşayan Çingeneler dahi Türkçe konuşmaktadır.

Paleolitik döneme ait izletin bulunduğu Köstence’de, maden suyu kaynaklarının olması ve yılda dört mevsiminde yaşanması turizm açısından bu bölgenin hareketli olmasını sağlamaktadır.

Köstence Havalimanı

Köstence Havalimanı, resmi olarak Mihail Kogalniceanu Uluslararası Havaliamanı olarak bilinmektedir. Romanya’nın Güneydoğu kesiminde şehir merkezinden 26 kilometre mesafede yer alan havalimanı 1955 yılında askeri alanda kullanılmak üzere inşa edilmiştir. Günümüzde ise sivil havacılık alanında da hizmet veren Köstence Mihail Kogalniceanu Uluslararası Havaliamanı’na 3 farklı hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir. Havalimanına gerçekleştirilen uçuşlar hakkında en güncel bilgilere ucuzauc.com web sitesi üzerinden Köstence uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz.

Köstence'ye Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Köstence’ye uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ülkemizin ilk ve en geniş uçuş ağına sahip hava yolu firması olan Türk Hava Yolları ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Air Blue, Wizz Air firmaları da Köstence’ye uçuş gerçekleştirmektedir.

Köstence’ye direk veya aktarmalı uçuşlar hakkında ayrıntılı bilgi almak için ucuzauc.com ‘dan Köstence uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında otomatik yönlendirildiğiniz sayfada bütçenize ve seyahatinize uygun olan Köstence ucuz uçak biletini seçerek kredi kartınızla ödemesini gerçekleştirip biletinizi alabilirsiniz.

Köstence de Ulaşım

Köstence’de ulaşım ağı oldukça gelişmiş ve şehir kapasitesine göre de oldukça yeterlidir. Son yıllarda da yapılan yatırımlarla yeni alınan otobüsler ile sorunsuz bir şekilde şehrin her kesimine ulaşım sağlanmaktadır. Köstence’de 17 farklı otobüs hattına ek olarak 2 tramvay ve 2 troleybüs hattı da bulunmaktadır.

Köstence’ye şehirler arası ulaşımda da karayoluna ek olarak hava yoluyla da  ulaşım sağlanabilmektedir.

Köstence de Gezilecek Yerler

Köstence’de gezilecek yerler arasında Romalı şair Publius Ovidius Naso heykelinin yer aldığı şehrin merkezinde yer alan Ovid Meydanı yer almaktadır. Ayrıca Ceneviz Deniz Feneri de tarihi açıdan da günümüzde de oldukça önemli bir fener olarak işlev görmektedir ve Köstence’de görülmesi gereken yerler arasındadır.  St. Peter Ve Paul Ortodoks Katedrali, Arkeoloji Parkı, Büyük Mahmudiye Camisi, Hünkar Camii, Bu Fantasio Tiyatrosu, Romanya Donanması Müzesi’ de Köstence’de gezilecek yerlerdendir.

Köstence de Ne Yenir?

Köstence yaygın olarak Türk toplumun yaşadığı bir şehirdir. Bu nedenle de Türk yemeklerinin farklı baharatlarla pişirilmiş hallerini bu şehide deneyebilirsiniz. Izgara çeşitleri, kebap çeşitlerine ek olarak sulu köfte, sarma ve deniz ürünlerinin bolca bulunmasından kaynaklı farklı deniz canlılarından yapılan yemekleri de Köstence’de deneyebilirsiniz.

 

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com