• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Köln Uçuşu

Köln Hakkında

Ren Nehri kıyısında yer alan kent nehrin iki tarafından birbirine köprüler ile bağlanmıştır. Almanya’nın en büyük dördüncü şehri olan Köln, kozmopolit bir yapıdadır. Bu nedenle de şehir içerisinde farklı etnik gruplar yaşamaktadır.

Ortaçağ döneminde Kutsal Roma İmparatorluğu’nun en gözde ve en büyük şehri olan Köln, günümüzde de turizm, ticaret ve medya sektörlerinin merkezidir. Almanya sınırları içerisinde yer alan diğer kentlerden en liberali olan Köln, tarihi yapıları ve yaşam koşullarıyla da dikkat çekmektedir.

Köln Havalimanı

Köln Bonn Havalimanı, 1913 yılında topçu keşif uçaklarının ilk uçuşlarını gerçekleştirilmesiyle hizmete açılmıştır. Alman Hava Kuvvetlerine askeri alanda hizmet veren havalimanı günümüzde daha çok sivil havacılık alanında hizmet vermektedir. İç hat ve dış hatlarda ayrı terminallerde hizmet veren Köln Bonn Havalimanı’na Türkiye’nin yerel hava yollarından direk uçuşlarla 7 farklı hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir. Diğer ülkelerden de 10’un üstünde hava yolu Köln Havalimanına uçuş gerçekleştirmektedir.

Köln Bonn Havalimanına uçuş gerçekleştiren hava yollarının uçak sefer bilgileri ve Köln uçak bileti fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için tek yapmanız gereken ucuzauc.com web sitesinden Köln uçak bileti sorgulaması yapmaktadır. Sorgulama sonrasında otomatik olarak yönlendirildiğiniz sayfada aradığınız bilgilere ulaşabilir ve seçtiğiniz bileti de online olarak satın alabilirsiniz.

Köln Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Köln’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ülkemizden direk uçuş hizmeti veren yerel hava yollarından AtlasGlobal, Borajet, Corendon Havayolları, Onur Air, Pegasus Hava Yolları, SunExpress ve Türk Hava Yolları başta yer almaktadır. Ayrıca yine ülkemizden veya diğer ülkelerden Köln Bonn Havalimanına uçuş gerçekleştiren hava yolları  Air Arabia Fas, Air Berlin, Austrian Airlines, Air Blue, Air Bulgaria, Eurowings, Ellinair, Condor, Freebird Airlines, Air İran, Lufthansa, Nouvelair, Pobeda, Ryanair, SkyWork Airlines, SunExpress Deutschland, Tailwind Airlines, Wizz Air olarak sıralanabilir.

Köln Ulaşım

Köln, demiryolları ulaşım ağının en gelişmişine sahip olmasının yanı sıra diğer kentlerden gelen demir yolu hatlarının da kesişme noktasıdır. Ren Nehri ortasından geçen 2 demir yolu hattına ek olarak ayrıca 6 farklı köprü ile şehrin her iki yakası birbirine bağlanmıştır.

Demir yolunun yanı sıra metro, otobüs ve taksiler de şehrin içerisinde etkin olarak ulaşım için kullanılmaktadır. Köln’e diğer şehirlerden ulaşım ise demir yolu, kara yolu ve şehre çok yakın bir konumda yer alan Köln Bonn Havalimanı aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Köln Gezilecek Yerler

Köln’de gezilecek yerler arasında öncelikle olarak şehrin simgesi ve UNESCO Dünya Mirasları Listesinde olan Köln Katedrali yer almaktadır. Köln’de görülmesi gereken diğer yerler ise eski şehir merkezi olarak bilinen restoran, kafe ve barların yer aldığı Eski Şehir- Old Town, 200 yıldır Köln’ün önde gelen kişilerinin gömüldüğü Melaten Mezarlığı, Türk İslam Birliği tarafından inşa edilen Köln Merkez Camii, şehrin bir diğer önemli tarihi mirası olan 12 farklı Roman Kilisesi,  1899 yılından itibaren hizmet veren şehrin en büyük Sinagog’u olan Köln sinagog’u ve tatlı bir gezi yapmak isteyenler için de Çikolata Müzesi görülmeye değerdir.

Köln Ne Yenir?

Köln, yemeklerinden daha çok biraları ile bilinmektedir. 25’den fazla bira çeşidinin yer aldığı şehirde özel olarak bira salonları yer almaktadır. Bira salonlarında küçük bardaklarda sunulan biralar hafif ve farklı lezzetlerdedir.  Biraların yanında Köln’de en çok tüketilen atıştırmalıklardan da patates kızartması, kırmızılahana haşlaması ve flönz olarak bilinen sosisin tadına bakabilirsiniz.

Köln Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

03 Ağustos 2018

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

Masal tadında manzaralara şahitlik etmek istiyorsanız muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla Yeni Zel...

Devamı
Ankara Alışveriş Rehberi

02 Ağustos 2018

Ankara Alışveriş Rehberi

Nüfus bakımından kıyaslandığında en çok alışveriş merkezine sahip olan illerimiz arasınd...

Devamı
Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

01 Ağustos 2018

Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

Alışılmışın dışında bir çeşitliliğe sahip Portekiz festivalleri kültürel temaları, ...

Devamı

Son Rezervasyonlar

Kiev

Arlanda - Boryspil Intl arası bilet satın alındı

Adana

Antalya - Sakirpasa arası bilet satın alındı

Ankara

Gazipasa - Esenboga arası bilet satın alındı

Erzurum

İstanbul - Erzurum arası bilet satın alındı

Ucuzauc.com