Köln Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Köln

 Köln - İstanbul 21 Ara 2018 1.703,00₺   Köln - İstanbul 11 Mar 2019 522,56₺   Köln - İzmir 10 Kas 2018 789,00₺   Köln - İzmir 19 Nis 2019 1.322,72₺   Köln - İzmir 29 Mar 2019 722,78₺   Köln - İzmir 29 Mar 2019 722,78₺   İstanbul - Köln 16 Kas 2018 420,30₺   İstanbul - Köln 27 Eki 2018 911,30₺   Ankara - Köln 26 Eki 2018 1.020,07₺   Ankara - Köln 26 Eki 2018 1.020,07₺   Giresun - Köln 02 Ara 2018 3.826,11₺   Kayseri - Köln 28 Eki 2018 1.131,13₺ 

Köln Hakkında

Ren Nehri kıyısında yer alan kent nehrin iki tarafından birbirine köprüler ile bağlanmıştır. Almanya’nın en büyük dördüncü şehri olan Köln, kozmopolit bir yapıdadır. Bu nedenle de şehir içerisinde farklı etnik gruplar yaşamaktadır.

Ortaçağ döneminde Kutsal Roma İmparatorluğu’nun en gözde ve en büyük şehri olan Köln, günümüzde de turizm, ticaret ve medya sektörlerinin merkezidir. Almanya sınırları içerisinde yer alan diğer kentlerden en liberali olan Köln, tarihi yapıları ve yaşam koşullarıyla da dikkat çekmektedir.

Köln Havalimanı

Köln Bonn Havalimanı, 1913 yılında topçu keşif uçaklarının ilk uçuşlarını gerçekleştirilmesiyle hizmete açılmıştır. Alman Hava Kuvvetlerine askeri alanda hizmet veren havalimanı günümüzde daha çok sivil havacılık alanında hizmet vermektedir. İç hat ve dış hatlarda ayrı terminallerde hizmet veren Köln Bonn Havalimanı’na Türkiye’nin yerel hava yollarından direk uçuşlarla 7 farklı hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir. Diğer ülkelerden de 10’un üstünde hava yolu Köln Havalimanına uçuş gerçekleştirmektedir.

Köln Bonn Havalimanına uçuş gerçekleştiren hava yollarının uçak sefer bilgileri ve Köln uçak bileti fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için tek yapmanız gereken ucuzauc.com web sitesinden Köln uçak bileti sorgulaması yapmaktadır. Sorgulama sonrasında otomatik olarak yönlendirildiğiniz sayfada aradığınız bilgilere ulaşabilir ve seçtiğiniz bileti de online olarak satın alabilirsiniz.

Köln Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Köln’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ülkemizden direk uçuş hizmeti veren yerel hava yollarından AtlasGlobal, Borajet, Corendon Havayolları, Onur Air, Pegasus Hava Yolları, SunExpress ve Türk Hava Yolları başta yer almaktadır. Ayrıca yine ülkemizden veya diğer ülkelerden Köln Bonn Havalimanına uçuş gerçekleştiren hava yolları  Air Arabia Fas, Air Berlin, Austrian Airlines, Air Blue, Air Bulgaria, Eurowings, Ellinair, Condor, Freebird Airlines, Air İran, Lufthansa, Nouvelair, Pobeda, Ryanair, SkyWork Airlines, SunExpress Deutschland, Tailwind Airlines, Wizz Air olarak sıralanabilir.

Köln Ulaşım

Köln, demiryolları ulaşım ağının en gelişmişine sahip olmasının yanı sıra diğer kentlerden gelen demir yolu hatlarının da kesişme noktasıdır. Ren Nehri ortasından geçen 2 demir yolu hattına ek olarak ayrıca 6 farklı köprü ile şehrin her iki yakası birbirine bağlanmıştır.

Demir yolunun yanı sıra metro, otobüs ve taksiler de şehrin içerisinde etkin olarak ulaşım için kullanılmaktadır. Köln’e diğer şehirlerden ulaşım ise demir yolu, kara yolu ve şehre çok yakın bir konumda yer alan Köln Bonn Havalimanı aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Köln Gezilecek Yerler

Köln’de gezilecek yerler arasında öncelikle olarak şehrin simgesi ve UNESCO Dünya Mirasları Listesinde olan Köln Katedrali yer almaktadır. Köln’de görülmesi gereken diğer yerler ise eski şehir merkezi olarak bilinen restoran, kafe ve barların yer aldığı Eski Şehir- Old Town, 200 yıldır Köln’ün önde gelen kişilerinin gömüldüğü Melaten Mezarlığı, Türk İslam Birliği tarafından inşa edilen Köln Merkez Camii, şehrin bir diğer önemli tarihi mirası olan 12 farklı Roman Kilisesi,  1899 yılından itibaren hizmet veren şehrin en büyük Sinagog’u olan Köln sinagog’u ve tatlı bir gezi yapmak isteyenler için de Çikolata Müzesi görülmeye değerdir.

Köln Ne Yenir?

Köln, yemeklerinden daha çok biraları ile bilinmektedir. 25’den fazla bira çeşidinin yer aldığı şehirde özel olarak bira salonları yer almaktadır. Bira salonlarında küçük bardaklarda sunulan biralar hafif ve farklı lezzetlerdedir.  Biraların yanında Köln’de en çok tüketilen atıştırmalıklardan da patates kızartması, kırmızılahana haşlaması ve flönz olarak bilinen sosisin tadına bakabilirsiniz.

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com