Londra Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Londra

 Londra - Miami 11 Nis 2018 1.177,12₺   Londra - Malta 09 May 2018 395,82₺   Londra - Samsun 15 Mar 2018 416,16₺   Londra - Samsun 15 Mar 2018 416,16₺   Londra - Samsun 15 Mar 2018 416,16₺   Londra - İzmir 03 Ağu 2018 1.281,35₺   Malta - Londra 03 Mar 2018 348,79₺   İstanbul - Londra 27 Tem 2018 438,73₺   Ankara - Londra 13 May 2018 487,00₺   Belgrad - Londra 04 Ağu 2018 1.075,17₺   Belgrad - Londra 01 Haz 2018 649,53₺   İstanbul - Londra 01 Tem 2018 408,94₺ 

Londra Hakkında

Londra, Avrupa’nın en büyük şehiri ve Dünya’da ise en zengin altıncı şehirdir. Thames Nehri çevresinde kurulan şehir hem turizm açısından oldukça hareketlidir hem de ticari olarak da her yıl milyonlarca kişi ev sahipliği yapmaktadır.

Londra, tarihe meydan okuyan sarayları, köprüleri, katedrallerine ek olarak şehrin büyük bir alanını kaplayan parkları ve yeşil alanlarıyla da dikkat çekmektedir. Dünya’nın en yeşil şehri ünvanına sahip Londra, sanatın da kalbidir. Müzeleri, müzikal gösterileri, tiyatroları ile sanatsal etkinliklere de oldukça önem veren yapısı ile öne çıkmaktadır ve şehrin içerisinde 800’den fazla sanat galerisi yer almaktadır.

Her yıl 200’den fazla gerçekleşen festivalleride bu şehrin oldukça hareketli olmasını sağlamıştır ve Avrupa’da yer alan en büyük sokak festivali olan Notting Hill Karnaval’ı da Londra’da düzenlenmektedir.

Londra, İngiltere’nin de başkenti olarak farklı etnik gruplara da ev sahipliği yapmaktadır. Büyük çoğunluğun Hristiyan inancına sahip olduğu şehirde ayrıca Müslümanlar, Hindular ve Yahudi’ler de oldukça fazladır ve dostluk içerisinde yaşamaktadır.

Londra Havalimanı

Londra Havalimanları, Dünya’nın en işlek havalimanları arasında üçüncü sırada yer alan Heathrow Havaalanı ile beraber toplamda beş havalimanına ev sahipliği yapmaktadır. Londra’nın güneyine hizmet veren Gatwick Havaalanı, Kuzeydoğusunda yer alan Stansted Havaalanı, daha küçük çaplı iç hatlarda hizmet veren Londra City Havaalanı, Londra’nın doğusunda yer alan Londra Southend Havaalanı Londra’da yer alan havalimanlarıdır.

Uluslararası alanda şehre hizmet veren hava yolları ise Londra Heathrow Havalimanı, Londra Gatwick Havaalanı ve London Stansted Havalimanı’dır.

Londra Heathrow Havalimanı

Londra Heathrow Havalimanı,  Avrupa’da yer alan en yoğun hava trafiğine sahip altıncı havalimanıdır. Heathrow’un 23 kilometre mesafe uzağında yer alan havalimanı 1929 yılında inşa edilerek kullanıma açılmıştır. Günümüzde 30’dan fazla hava yolu Londra Heathrow Havalimanına uçuş gerçekleştirmektedir.

Londra Gatwick Havaalanı

Londra Gatwick Havaalanı, 1920 yılında inşasına başlanarak Londra’nın güney kesiminde hizmete açıla,  havalimanı statüsüne sahip havaalanıdır.. Gatwick merkezine 5 kilometre mesafe hizmete açılan havalimanı daha çok düşük ölçekli havayollarına hizmet vermektedir. Londra Gatwick Havaalanı’na 25’den fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

London Stansted Havalimanı

London Stansted Havalimanı, 1943 yılında Essex bölgesinden 48 kilometre mesafede inşa edilierek hizmete açılan havayoludur. Diğer havalimanlarında ki yoğun hava trafiğini azaltmak amaçlı açılmıştır.

Londra Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Londra’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında yer alan Türk Hava Yolları ve Sun Express ülkemizden direk uçuşlarla hizmet vermektedir. Aegean Airlines, Aer Lingus, Aeroflot, Aeroméxico, Air Cezayir, Air Astana, Air Canada, Air China, Air France, Air India, Air Malta, Air Mauritius, Air New Zellad, Air Serbia, Alitalia, All Nippon Airways, American Airlines, Air Arık, Austrian Airlines, Avianca, Azerbaycan Hava Yolları, Biman Bangladeş Havayolları, British Airways, Brussels Airlines, Air Bulgaristan, Cathay Pacific, China Eastern Airlines, Croatia Airlines, Delta Hava Yolları, Egypt Air, El Al, Emirates, Etiyopya Havayolları, Etihad Airways, EVA Air, Eurowings, Germanwings, Finnair, Garuda Endonezya, Japan Airlines, Jet Airways, Kenya Airways, KLM, Korean Air, LOT Polish Airlines, Scandinavian Airlines, Singapur Havayolları, South African Airways, SriLankan Airlines, TAROM, Virgin Atlantic, Gulf Air, Iberia, Kuwait Airways, Lufthansa, Middle East Airlines, Royal Brunei Airlines, Thai Airways, Tunisair, United Airlines, Özbekistan Hava Yolları, Vietnam Airlines, Iberia Express, İran Hava, Oman Air, Pakistan Uluslararası Havayolları, Filipin Hava Yolları, Qantas      , Qatar Airways ve Royal Türk Hava Yolları’da Londra’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Bulunduğunuz şehirden Londra’da yer alan havalimanlarına uçuş gerçekleştiren hava yollarının uçak sefer bilgilerine ve Londra uçak bileti fiyatlarına ulaşabilmek için ucuzauc.com web sitesinden Londra uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında size uygun olan bileti kredi kartınızla online olarak alabilirsiniz. Ucuzauc.com web sitesi 1200’den fazla hava yolunun resmi temsilcisi olarak sizlere en güncel bilgileri sunmaktadır.

Londra da Ulaşım

Avrupa’nın en büyük şehirleri arasında yer alan Londra da ulaşım oldukça kolaydır.Dünya’nın en iyi ulaşım ağına sahip kentte tren, otobüs, tube metro, hafif metro ve tramvay hattıyla şehrin istediğiniz noktasına gidebilirsiniz. Ayrıca Thames Nehri üzerinden botlarla da ulaşım sağlanabilmektedir. Taksiler ve minicab isimi verilen özel araçlarla da Londra’da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Şehirlerarası ulaşımda da aynı sistemler üzerinden hava yolu, kara yolu ve demir yolu ile Londra’ya ulaşım sağlanmaktadır.

Londra da Gezilecek Yerler

Londra da gezilecek yerler arasında İngiliz Kraliyet Sarayı olan Buckingham Sarayı ilk sırada yer almaktadır. Şehrin simgesi olan Londra Köprüsü, Londra Kalesi, en meşhur kulelerinden bili olan Big Ben kulesi,  trafiğe kapalı en renkli alanlarından Piccadilly Sirk alanı, balmumu heykel müzesi Madame Tussauds Müzesi, Westminster Kilisesi, St. Paul’s Kadetrali, en meşhur parklarından biri olan Hyde Park,  İngiliz Müzesi, Trafalgar Meydanı’da Londra’da gezilecek ve görülmesi gereken yerler arasındadır.

Londra da Ne/Nerede Yenir?

Londra da kuzu kıyması, sebze ve patates püresiyle beraber servis edilen Stew af Meat, azpişmiş biftek eti ile beraber özel bir ekmekle beraber ikram edildiği Steak and Kidney Pie, mezgit balığının parçalanarak kızartılıp patates kızartmasıyla servis edilen Sea Shell yenilmesi gereken yemekler arasındadır. Ayrıca tatlı olarak Bread and Butter Pudding’s tadabilrisiniz. Londra’da özellikle Dünya’nın en iyi et restoranı olan Hawksmoor’da uğramanız gereken ve Londra lezzetlerini tatmanız gereken bir restorandır.

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com