Kano Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Kano

kanoKano Hakkında

Kano Kuzey Nijerya’daki Kano eyaletinin başkenti ve Kuzey Nijerya’nın en büyük şehridir. Lagos ve Ibadan’dan sonraki en büyük şehir olan Kano ayrıca Kuzey Nijerya’nın ticari merkezidir. Kano savan bitki örtüsüne ve sıcak, yarı-kurak bir iklime sahiptir. Şehrin ekonomik gücü tekstil materyalleri, deri, tahıl ve tarım ürünleri ihracatından oluşmaktadır.

Kano Havalimanı

 Mallam Aminu Kano Uluslararası Havalimanı Nijerya’nın Kano eyaletinin başkenti olan Kano’da bulunmaktadır. 10’un üzerinde hava yolu firması Mallam Aminu Kano Uluslararası Havalimanı’na uçuş seferleri düzenlemektedir.

Kano Havalimanına direk veya aktarmalı uçuşlar hakkında bilgi almak için ucuzauc.com web sitesinden Kano uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz.  Sorgulama sonrasında Kano uçak bileti fiyatları ile beraber sefer bilgilerine de ulaşarak seçtiğiniz bileti online olarak kredi kartınızla Dünya’nın neresinde olursanız olun satın alabilirsiniz.

Kano Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları

Kano’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları başta olmak üzere Aero Contractors, Arik Air, Azman Air, Egypt Air, Ethiopian Airlines, Kabo Air, Max Air, Med-View Airline, Middle East Airlines, Sudan Airways, Saudia ve Royal Air Maroc uçuş gerçekleştirmektedir.

Kano’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarının sefer bilgileri ve Kano uçak bileti fiyatları farklılık göstermektedir. En güncel Kano uçak bileti fiyatlarını Kano uçak bileti fiyatı sorgulaması yaparak öğrenebilir  ve biletinizi satın alabilirsiniz.

Kano’da Ulaşım

Kano’da şehir içi ulaşım için otobüs ve motorlu taksiler kullanılmaktadır. Ulaşım ağında toplu taşımalar yeteri kadar geniş olmadığından kaynaklı taksiler bu kentte daha çok tercih edilmektedir. Gideceğiniz yere göre taksiler ile anlaşma yapabilir ve çok uygun fiyatlara şehri gezebilirsiniz.

Kano’ya diğer kentlerden ve ülkelerden ulaşım kara yolu ve hava yolu ile sağlanmaktadır.  Özellikle Kano Havalimanı bu kente ulaşımda oldukça önemli bir yere sahiptir.

Kano Gezilecek Yerler

Kano’da gezilecek yerler arasında 500 yıllık Boya Çukurları, dünyadaki tekstil ürünlerinin satış için yer aldığı Eski Kurmi Pazarı, şehrin merkezinde bulunan Gidan Makama, Taş Devri’nden günümüze kadar gelen tarihi eserlerin bulunduğu Kano Eyalet Tarihi Müzesi ve şehrin merkezinde bulunan Büyük Camii Kano’da gezilecek, görülmesi gereken yerler arasındadır.

Kano Ne Yenir?

Kano’da Afrika yemeklerinin en güzel örneklerini tadabilirsiniz. Özellikle restoranlarda Afrika yemeklerine ek olarak Çin yemeklerine de rastlayabilirsiniz. Kano’ da yemek kültürü daha çok atıştırmalık şeklindedir. Fakat yöresel olarak da farklı baharatlarla harmanlanarak yapılan tavuk kızartmasını Kano’da deneyebilirsiniz. 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com