• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Lefkoşa Uçak Bileti

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

En Ucuz Lefkoşa Uçak Bileti

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Lefkoşa Uçuşu

lafkoşaLefkoşa Hakkında

Lefkoşa, Kıbrıs adasının ortasında yer almaktadır. Dünya’da bölünmüş tek başkent olan Lefkoşa, Kıbrıs Cumhuriyet ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin merkezidir.

Adanın en yoğun nüfusa sahip şehri olan Lefkoşa, ticaret, sanayi, sanat ve eğitim alanında da en önemli kurumlara ev sahipliği yapmaktadır.

Lefkoşa Havalimanı

Lefkoşa Ercan Uluslararası Havalimanı, şehrin 23 kilometre, Gazimağusa'ya 29 km u mesafede hizmet vermektedir. 1974 yılında Kıbrıs Harekâtı’nda şehir pilot Fehmi Ercan'ın ismi verilen havalimanına 8 farklı hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir. Türkiye Cumhuriyeti üzerinden gerçekleştirilen uçuşlara ek olarak Amsterdam, Brüksel gibi kentlere de direk uçuşlar ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Lefkoşa’ya hava yolu ile ulaşım için gerekli uçak sefer bilgilerine ve Lefkoşa uçak bileti fiyatlarına ucuzauc.com web sitesinden ulaşabilirsiniz. Web sitesinden Lefkoşa uçak bileti sorgulaması yaparak gerekli bilgilere ulaşabilir ve biletinizi kredi kartınızla online olarak alabilirsiniz.

Lefkoşa Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Lefkoşa’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları Türk Hava Yolları başta olmak üzere Türkiye merkezli, Atlas Global, Borajet, Corendon Airlines, Onur Air ve Pegasus Hava Yollarıdır. Ayrıca Corendon Dutch Airlines ve Freebird Airlines’ da Lefkoşa’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Lefkoşa’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarının en güncel listesine ucuzauc.com web sitesinden bulunduğunuz bölgeye göre Lefkoşa uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz.  150’den fazla hava yolunun temsilcisi olan ucuzauc.com web sitesinden Lefkoşa uçak sefer bilgilerini öğrenerek biletinizi kredi kartınızla taksitli olarak da alabilirsiniz.

Lefkoşa Ulaşım

Kıbrıs adasında ki bütün yolların hepsi, Lefkoşa’da kesişmektedir. Lefkoşa’da toplu taşımada kullanılan LETTAŞ otobüsleri hizmet vermektedir.  Tren seferleri ise 1951 yılında iptal edilmiştir. Günümüzde sadece otobüsler ve taksiler ile ulaşım sağlanabildiği gibi bisiklette alternatif olarak kullanılmaktadır.

Şehirlerarası ulaşımda deniz yolu ve hava yolu ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Lefkoşa Gezilecek Yerler

Lefkoşa’da gezilecek yerler arasında Osmanlı’ya ait birçok eser bulunmaktadır. Bunlar arasında en dikkat çekense Büyük Han’dır. Ayrıca eşi ve çocukları Rum çeteciler tarafından öldürülen Binbaşı Nihat İlhan'ın evi de Barbarlık Müzesi olarak sergilenmektedir ve görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Selimiye Camii olarak kullanılan St. Sophia Katedrali,  Venedik Sütunu, Girne Kapısı ’da Lefkoşa’da gezilecek yerler arasındadır.

Lefkoşa Ne Yenir?

Lefkoşa’da, Kıbrıs’ın genelinde çok sevilerek her öğün tüketilen Hellim peynir,  koyun veya keçi iç zarı içerisine kıymalı karışımın doldurularak pişirilmesi ile yapılan Şeftali kebabı, Piruhi Mantısı ve farklı deniz ürünlerine ait mezeler ile balık yiyebilecekleriniz arasında yer almaktadır.

 

Lefkoşa Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

03 Ağustos 2018

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

Masal tadında manzaralara şahitlik etmek istiyorsanız muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla Yeni Zel...

Devamı
Ankara Alışveriş Rehberi

02 Ağustos 2018

Ankara Alışveriş Rehberi

Nüfus bakımından kıyaslandığında en çok alışveriş merkezine sahip olan illerimiz arasınd...

Devamı
Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

01 Ağustos 2018

Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

Alışılmışın dışında bir çeşitliliğe sahip Portekiz festivalleri kültürel temaları, ...

Devamı

Son Rezervasyonlar

Malatya

Adnan Menderes - Erhac arası bilet satın alındı

Antalya

Ferit Melen - Antalya arası bilet satın alındı

İzmir

Erhac - Adnan Menderes arası bilet satın alındı

Malatya

Adnan Menderes - Erhac arası bilet satın alındı

Ucuzauc.com