Lefkoşa Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Lefkoşa Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Lefkoşa Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 54 dakika önce

Lefkoşa Uçuşu

lafkoşaLefkoşa Hakkında

Lefkoşa, Kıbrıs adasının ortasında yer almaktadır. Dünya’da bölünmüş tek başkent olan Lefkoşa, Kıbrıs Cumhuriyet ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin merkezidir.

Adanın en yoğun nüfusa sahip şehri olan Lefkoşa, ticaret, sanayi, sanat ve eğitim alanında da en önemli kurumlara ev sahipliği yapmaktadır.

Lefkoşa Havalimanı

Lefkoşa Ercan Uluslararası Havalimanı, şehrin 23 kilometre, Gazimağusa'ya 29 km u mesafede hizmet vermektedir. 1974 yılında Kıbrıs Harekâtı’nda şehir pilot Fehmi Ercan'ın ismi verilen havalimanına 8 farklı hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir. Türkiye Cumhuriyeti üzerinden gerçekleştirilen uçuşlara ek olarak Amsterdam, Brüksel gibi kentlere de direk uçuşlar ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Lefkoşa’ya hava yolu ile ulaşım için gerekli uçak sefer bilgilerine ve Lefkoşa uçak bileti fiyatlarına ucuzauc.com web sitesinden ulaşabilirsiniz. Web sitesinden Lefkoşa uçak bileti sorgulaması yaparak gerekli bilgilere ulaşabilir ve biletinizi kredi kartınızla online olarak alabilirsiniz.

Lefkoşa Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Lefkoşa’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları Türk Hava Yolları başta olmak üzere Türkiye merkezli, Atlas Global, Borajet, Corendon Airlines, Onur Air ve Pegasus Hava Yollarıdır. Ayrıca Corendon Dutch Airlines ve Freebird Airlines’ da Lefkoşa’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Lefkoşa’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarının en güncel listesine ucuzauc.com web sitesinden bulunduğunuz bölgeye göre Lefkoşa uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz.  150’den fazla hava yolunun temsilcisi olan ucuzauc.com web sitesinden Lefkoşa uçak sefer bilgilerini öğrenerek biletinizi kredi kartınızla taksitli olarak da alabilirsiniz.

Lefkoşa Ulaşım

Kıbrıs adasında ki bütün yolların hepsi, Lefkoşa’da kesişmektedir. Lefkoşa’da toplu taşımada kullanılan LETTAŞ otobüsleri hizmet vermektedir.  Tren seferleri ise 1951 yılında iptal edilmiştir. Günümüzde sadece otobüsler ve taksiler ile ulaşım sağlanabildiği gibi bisiklette alternatif olarak kullanılmaktadır.

Şehirlerarası ulaşımda deniz yolu ve hava yolu ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Lefkoşa Gezilecek Yerler

Lefkoşa’da gezilecek yerler arasında Osmanlı’ya ait birçok eser bulunmaktadır. Bunlar arasında en dikkat çekense Büyük Han’dır. Ayrıca eşi ve çocukları Rum çeteciler tarafından öldürülen Binbaşı Nihat İlhan'ın evi de Barbarlık Müzesi olarak sergilenmektedir ve görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Selimiye Camii olarak kullanılan St. Sophia Katedrali,  Venedik Sütunu, Girne Kapısı ’da Lefkoşa’da gezilecek yerler arasındadır.

Lefkoşa Ne Yenir?

Lefkoşa’da, Kıbrıs’ın genelinde çok sevilerek her öğün tüketilen Hellim peynir,  koyun veya keçi iç zarı içerisine kıymalı karışımın doldurularak pişirilmesi ile yapılan Şeftali kebabı, Piruhi Mantısı ve farklı deniz ürünlerine ait mezeler ile balık yiyebilecekleriniz arasında yer almaktadır.

 

Lefkoşa Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Lefkoşa Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

AnadoluJet, 1 TL'den başlayan fiyatlarla Kuzey Kıbrıs'a Uçuruyor!

27 February 2020

AnadoluJet, 1 TL'den başlayan fiyatlarla Kuzey Kıbrıs'a Uçuruyor!

Sayın Ucuzauc.com Misafirleri ,   Ucuzauc.com web sitemiz üzerinden 27 Şubat - 01 Mart...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.