Lahor Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Lahor Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Lahor Uçuşu

lahorLahor Hakkında

Lahor, Pakistan’ın kuzeydoğusunda yer alan Pencap Eyaleti’nin yönetim merkezidir. Pakistan’ın Karaçi’den sonra en büyük ikinci kenti olan Lahor, sanat, ticaret, siyasi ve eğitim alanında en önemli kurum ve kuruluşlarda ev sahipliği yapmaktadır.

Babür İmparatorluğuna ‘da ev sahipliği yapmış olan Lahor, tarihi yapılarıyla da dikkat çekmektedir.

Lahor Havalimanı

Lahor Allame İkbal Uluslararası Havaalanı, Karaçi’de yer alan Cinnah Uluslararası Havalimanı’ndan sonra en yoğun nüfusa sahip ikinci havalimanıdır. Şehir merkezinden taksi veya minibüslerle ulaşım sağlanabilen Lahor Havalimanı’na 15’den fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Lahor’a hava yolu ile ulaşım sağlayabilmek için Lahor uçak biletinizi ucuzauc.com web sitesi üzerinden kredi kartınızla satın alabilirisiniz.

Lahor Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Lahor’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları, İstanbul’dan direk uçuşlarla hizmet vermektedir. farklı noktalarından Lahor’a uçuş gerçekleştiren hava yolları ise Air Arabia, Air Blue, Emirates, Etihad Airways, Gulf Air, Kuwait Airways, Malindo Air, Mihin Lanka, Oman Air, Pakistan Uluslararası Havayolları, Qatar Airways, Air Suudi, Shaheen Air, Somon Air, Thai Airways, Özbekistan Hava Yolları’dır.

Lahor’a uçuş gerçekleştiren hava yollarının uçak sefer bilgileri ve Lahor uçak bileti fiyatları için ucuzauc.com web sitesinden Lahor uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz.

Lahor Ulaşım

Lahor’da şehir içi ve şehirlerarası ulaşımda şehir merkezinde yer alan tren istasyonu genel olarak şehrin ulaşım sorununu çözmektedir. Şehir içi ulaşımda kara yollarında otobüsler, minibüsler ve tuk tuk ismi verilen araçlar kullanılmaktadır. .  Kaotik Pakistan trafiğinde olukça dikkatli olmak gerekmektedir.

Lahor Allame İkbal Uluslararası Havaalanı’ da önemli bir sınır kapısı olarak Lahor’a hizmet vermektedir.

Lahor Gezilecek Yerler

Lahor’da gezilecek yerler arasında UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan Shalimar Bahçeleri ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Babür İmparatorluğuna ait Babür Müzesi, Şakir Ali Müzesi, Fakir Khana Müzesi,  Lahor Fort, Lahore Müzesi, Lahor Sanat Galerisi, Lahor Hayvanat Bahçesi’nde Lahor’da görülmesi gereken, gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

Lahor Ne Yenir?

Pakistan’ın genelinde olduğu gibi Lahor’da da kahvaltı ana öğündür ve Çapati isimli ekmek ile beraber yöresel bir Lahor kahvaltısında et veya etli yemekleri tüketirler. Bu yemeklere de Curry denilmektedir.  Curry farklı baharatları ile sabah kahvaltısında ağır gelebilir bu nedenle sonraki öğünlerde de tercih edilebilmektedir. Lahor’un yöresel yassı ekmekleri t nan, çapati, puri’dir. Her öğün önemli bir yere sahip olan bu ekmeklerin tadına Lahor’da bakabilirsiniz. Genelde et ağırlıklı Lahor yöresel  yemekleri ise Curry ve Tandori’nin de tadına bu şehirde lokantalarda bakabilirsiniz. 

Lahor Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Aegeen airlines havayolları sonbahar fırsatları

04 Eylül 2019

Aegeen airlines havayolları sonbahar fırsatları

  Aegeen Airlines ile inanılmaz fiyatlar ile sonbaharda seyahat edebilirsiniz .   Aeg...

Devamı
Aegeen Airlines iadelerinde ek Düzenleme Prosedürü

22 Ağustos 2019

Aegeen Airlines iadelerinde ek Düzenleme Prosedürü

Devamı
Air Astana Bagaj Fiyatları Revizesi

22 Ağustos 2019

Air Astana Bagaj Fiyatları Revizesi

    Air Astana Havayolları'nın yeni bagaj fiyatları güncellemeleri  &nb...

Devamı
Ucuzauc.com