Marsilya Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Marsilya

 Marsilya - Tunus 26 Ağu 2018 531,37₺   Marsilya - Gaziantep 28 Ağu 2018 920,19₺   Marsilya - İstanbul 15 Eki 2018 723,16₺   Marsilya - İstanbul 29 Eki 2018 841,86₺   Marsilya - İstanbul 30 Eki 2018 947,20₺   Marsilya - İstanbul 03 Kas 2018 947,20₺   Caen - Marsilya 31 Ağu 2018 276,93₺   İstanbul - Marsilya 16 Eyl 2018 555,63₺   İstanbul - Marsilya 16 Eyl 2018 762,65₺   Caen - Marsilya 31 Ağu 2018 573,86₺   Adana - Marsilya 31 Ağu 2018 2.323,82₺   Adana - Marsilya 02 Eyl 2018 1.774,28₺ 

marsilyaMarsilya Hakkında

Fransa’nın tarihi şehirlerinden biri olan Marsilya, ülkenin Güneydoğu kesiminde yer almaktadır. Fransa’nın en büyük metropollerinden üçüncüsü olan Marsilya ayrıca Avrupa şehirleri arasında da coğrafi açıdan en büyük yüz ölçümüne sahiptir.

İlk olarak Foça’lı denizcilerin keşfettiği Marsilya, Akdeniz’de en önemli birinci, Avrupa’da ise dördüncü sırada yer almaktadır.

Ticari açıdan oldukça gelişmiş ve sanayi alanında ilerlemiş olan Marsilya ayrıca kültür ve sanat etkinliklerinde ve bünyesinde barındırdığı tarihi yapılarla da dikkat çekmektedir.

Marsilya Havalimanı

Marsilya Havalimanı, uluslararası alanda hizmet veren önemli bir sınır kapısıdır. Resmi olarak Marseille Provence Havalimanı olarak Fransa’da hizmet veren en yoğun hava trafiğine sahip beşinci havalimanıdır.

Şehir merkezinden 27 kilometre Kuzeybatısında yer alan Marsilya Havalimanı’na günümüzde 25’in üstünde havayolu uçuş gerçekleştirmektedir. Farklı ülkelerin merkezlerinden gerçekleştirilen uçuşlara ek olarak yurt içinde de yoğun bir şekilde hizmet veren hava limanına düzenlenen seferlerle ilgili ayrıntılı bilgi için ucuzauc.com web sitesinden Marsilya uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz.

Marsilya Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Marsilya’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarından Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından ve Türk Hava Yolları ’da İstanbul Atatürk Havalimanından hizmet vermektedir. Ayrıca diğer ülkelerde merkezleri bulunan Aegean Airlines, Aer Lingus, Aigle Azur, Air Cezayir, Air France, Air Madagascar, Air Malta, Air Transat, Alitalia, British Airways, Brussels Airlines, easy Jet, El Al, Etihad Bölgesel, Freebird Airlines, Eurowings, Iberia, Korean Air, Lufthansa, Royal Türk Hava Yolları, Ryanair, Tassili Airlines, Tunisair, İkiz Jet, Volotea, Vueling ve XL Airways France Marsilya’ya uçuş gerçekleştirmektedir.

Marsilya’ya hizmet veren hava yollarının dire ve aktarmalı sefer bilgilerine ucuzauc.com web sitesinden Marsilya uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Sorgulama sonrasında sadece sefer bilgilerine değil ayrıca Marsilya uçak bileti fiyatlarına da ulaşarak biletinizi kolayca satın alabilirsiniz.

Marsilya Ulaşım

Marsilya’da kara yollarında otobüsler 104 farklı hatla hizmet vermektedir. 630’un üstünde otobüs ile karayollarıyla ulaşıma ek olarak direk Marsilya’ya bağlı Marsilla metro sistemiyle de ulaşım sağlanmaktadır.

Ayrıca taksiler ve şehir içinde bisikletler ve hafif raylı sistemler de oldukça sık kullanılmaktadır. Şehirlerarası ulaşımda da kara yolları ve demir yollarına ek olarak hava yolu da oldukça sık kullanılmaktadır.

Marsilya’da Gezilecek Yerler

Marsilya’da gezilecek yerler arasında 1800’lü yılların mimarisinin görkemli birörneği olan Notr Dame Le Garde Kilisesi ve hikayelerden bilinen Monte Cristo Kontu Adası ilk sırada yer almaktadır. Şehir merkezinin eskimeydanı olan Cours Estienne d’Orvers, ilk olarak evsiz insanlar için inşa edilen Vieille Charite ise günümüzde ender sanat eserlerinin sergilendiği bir yer olarak görülmesi ve Marsilya’da gezilmesi gereken yerler arasındadır. Ayrıca doğal güzellikleriyle de dikkat çeken Marsilya sahillerinden Prado plajları, ender kayalıkları ve denizi ile cennetten bir köşe gibi görünen Calanques ‘de Marsilya’da görülmesi gereken yerler arasındadır.

Marsilya Ne Yenir?

Marsilya’da geleneksel yemeklerinden olan Marsilya Bouillabaisse’si yani balık çorbası,  kılıç balığı içinde zeytinyağı ve safranlı pirincin doldurulması ile yapılan ratatoille,  portakal aroması ile tatlandırılan bisküvilerden Navetta, mürekkep balığı yemeği, içine farklı şeyler katılarak farklı tahıllardan yapılma Fransız ekmekleri olan Fougasse deneyebilir ve Marsilya’da yiyebilirsiniz.

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com