Manila Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Manila

 Manila - Muskat 17 Ara 2018 1.617,26₺   Manila - Muskat 17 Ara 2018 1.617,26₺   Manila - Doha 07 Ara 2018 2.080,28₺   Manila - Erivan 23 Mar 2019 2.802,89₺   Manila - Dubai 06 Ara 2018 1.870,14₺   Manila - Erivan 20 Ara 2018 4.330,10₺   Sao Paulo - Manila 13 Kas 2018 5.155,44₺   İstanbul - Manila 15 Kas 2018 1.768,69₺   Cidde - Manila 22 Ara 2018 2.151,45₺   İstanbul - Manila 01 Oca 2019 1.901,22₺   Dubai - Manila 07 Oca 2019 1.296,72₺   İstanbul - Manila 09 Oca 2019 1.700,02₺ 

manilaManila Hakkında

Filipinlerin başkenti olan Manila, Luzon’da da yer almaktadır. Gelişmekte olan şehirlerarasında yer alan şehir, Filipinlerin en çok ziyaret edilen ikinci şehridir.

Metropol bir kente olma yolunda düzensiz yapılaşmanın da görüldüğü Manila’da nüfus, trafik ve iklim değişikliği en büyük sorunlar arasında yer almaktadır.

Manila Havalimanı

Havalimanı’na 30’dan fazla Manila Havalimanı resmi olarak Ninoy Aquino Uluslararası Havaalanı’dır. Şehir merkezinden 7 kilometre mesafede yer alan havalimanı 1935 yılında resmi olarak Grace Park’ta açılmıştır. Günümüzde Grace Park Havalimanı olarak da bilinmektedir. Manila’ya direk olarak hizmet veren tek havalimanı olan Ninoy Aquino Uluslararası hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Manila Havalimanına uçuş gerçekleştiren hava yollarının aktarmalı ve direk sefer bilgileri için ucuzauc.com web sitesinden Manila uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında sefer bilgilerine ek olarak Manila uçak bileti fiyatlarına görüntüleyebilir ve seçtiğiniz bileti online sistem üzerinden güvenli bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Manila Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Manila’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ülkemizde İstanbul üzerinden direk uçuşlarla hizmet veren Türk Hava Yolları yer almaktadır. Diğer Manila’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları ise Air China, Air Niugini, Air Asia, AirAsia Zest, Air SWİFT, All Nippon Airways, Cathay Pacific, Cebgo, Cebu Pacific, China Airways, China Eastern Airlines, Delta Hava Yolları, Emirates, Etiyopya Havayolları, Etihad Airways, EVA Air, Gulf Air, Japan Airlines, Jeju Hava, Jetstar Asia Airways, KLM, Korean Air, Kuwait Airways, Malezya Havayolları, Oman Air, Filipin Hava Yolları, Qantas, Qatar Airways, Royal Brunei Airlines, Suudi, Singapur Havayolları, Sky Pasada, Sky Jet, Thai Airways, Tigerair, United Airlines ve Xiamen Air olarak sıralanabilir.

Manila’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarının seyahat etmek istediğiniz şehre hizmet verip vermediğine dair aktarmalı ve direk uçuşlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye Manila uçak bileti sorgusunu ucuzauc.com üzerinden yaparak ulaşabilirsiniz.

Manila Ulaşım

Manila’da ulaşım hafif raylı sistemler ve otobüsler ile yapılmaktadır. Ayrıca Filipinlerde de yaygın olan pedallı çekçekler yerine motorlu çekçekler kullanılmaktadır. Ayrıca üç tekerlekli bisikletlerle de ulaşım sağlanmaktadır.

Şehirlerarası ulaşımda ana demir yolu terminali olan Filipin Ulusal Demiryolları şehir merkezinde yer almaktadır. Buna ek olarak Manila Körfezinden de feribotlarla da ulaşım sağlanmaktadır.

Şehir merkezine ve Manila’ya direk olarak hizmet veren Ninoy Aquino Uluslararası Havaalanı’nın yanı sıra çok yakın bir konumda yer alan Clark Uluslararası Havaalanı aracılığıyla d Manila’ya ulaşım sağlanmaktadır.

Manila Gezilecek Yerler

Manila’da gezilecek yerler arasında şüphesiz tarihe meydan okuyan St. Agustin Kilisesi ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca eski şehir içerisinde yer alan Santiago Hisarı, Manila Hayvanat Bahçesi, Filipinler Ulusal Tarih Müzesi, Rıza Parkı’ da Manila’da gezilecek yerler arasında yer almaktadır.  

Manila Ne Yenir ?

Manila’nın yöresel yemekleri arasında yer alan Taze lumpia isimli krep arasına lahana, havuç ve tavuk etinin konularak yapılan özel yer fıstığı sosu ile ikram edilen atıştırmalık olarak da tüketilebilen  yemeği, sirkeyle beraber soya sosuyla da marine edilerek yağda kızartılan tavuklar olan Chicken adobo, bir tür balık yahnisi olan Sinigang na isda, buharda pişirilen kek benzeri Puto ve Ensaymada isimli şekerli ve tereyağlı çörekleri Manila’dane yenir sorusunun tam olarak cevabını karşılamaktadır. Buna ek olarak palmiye ağacı likörü kullanılarak tatlandırılan Tuba isimli alkollü içecek de Manila’da içilmektedir.

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com