Manchester Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Manchester

 Manchester - Üsküp 15 Mar 2018 1.109,15₺   Manchester - Ljubljana 15 Mar 2018 673,35₺   Manchester - Amsterdam 15 Mar 2018 303,57₺   Manchester - Belgrad 15 Mar 2018 863,25₺   Manchester - İzmir 17 Tem 2018 1.354,34₺   Manchester - Daytona Beach 13 Mar 2018 671,48₺   Amsterdam - Manchester 15 Mar 2018 347,85₺   Saskatoon - Manchester 03 Eyl 2018 5.141,85₺   Honkong - Manchester 08 Mar 2018 2.208,58₺   Honkong - Manchester 08 Mar 2018 2.208,58₺   Honkong - Manchester 08 Mar 2018 2.208,58₺   Honkong - Manchester 08 Mar 2018 2.208,58₺ 

manchesterManchester Hakkında

İngiltere’nin başkenti olarak anılan Manchester, ülkenin kuzeybatısında yer almaktadır. Futbolun merkezi olarak kabul edilen şehir ayrıca sanat, sanayi ve turizmin de merkezidir. Tarihsel olarak da sanayi devriminin Manchester’dan başlayarak Dünya’ya yayılması da hem bu şehrin hem de çevresindeki şehir ve ülkelerinde gelişiminde önemli bir rol oynadığını göstermektedir.

Londra kadar olmasa da müzelerin ve kültürel etkinlikleriyle de dikkat çeken Manchester, kalabalık nüfusuna rağmen oldukça sakin ve huzurlu bir şehir olarak bilinmektedir.

Manchester Havalimanı

Manchester Havalimanı, Ringway bölgesinde yer almaktadır. Manchester’dan yaklaşık olarak 14 kilometre mesafede inşa edilerek hizmete açılan havalimanı günümüzde oldukça yoğun bir hava trafiğine de sahiptir. Yaklaşık olarak 60 ‘ a yakın hava yolunun uçuş gerçekleştirdiği havalimanına gerçekleştireceğiniz uçuşlara ait sefer bilgileri ve Manchester uçak bileti fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için ucuzauc.com web sitesini ziyaret ederek biletinizi satın alabilirsiniz.

Manchester Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Manchester’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul, Antalya, Bodrum ve Lefkoşa’dan sezonluk veya sürekli  uçuşlarla hizmet veren Onur Air, Pegasus Hava Yolları, Corendon Havayolları ve Türk Hava Yolları öncelikle yer almaktadır.

Diğer ülkelerden de Adria Airways, Aegean Airlines, Aer Lingus, Air Canada Rouge, Air France, Air Malta, Air Transat, American Airlines, Aurigny Air Services, Austrian Airlines, BH Hava, Belavia, British Airways, Brussels Airlines, Cathay Pacific, Cobalt Air, Condor, Delta Hava Yolları, easy Jet, Emirates, Etihad Airways, Eurowings, Evelop Airlines, Finnair, Freebird Airlines, Hainan Airlines, Iberia Express, İzlanda Havayolları, Jetairfly, Jet2.com, KLM, Lufthansa, Monarch Airlines, Oman Air, Pakistan Uluslararası Havayolları, Qatar Airways, Ryanair, Scandinavian Airlines, Shaheen Air, Singapur Havayolları, Thomas Cook Airlines, Thomson Airways, United Airlines, Virgin Atlantic ve Vueling Airways’de Manchester’a uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Manchester Ulaşım

Manchester demir yolları Dünya’da yer alan ilk demir yolu ve şehirlerarası tren yolculuğunun yapıldığı da ilk şehirdir. Sanayi Devriminin ’de bu şehirde başlamasından kaynaklı da ulaşım alanında oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. Raylı sistemlerle de 1992 yılından itibaren şehir içinde birçok noktaya ulaşım sağlanabilmektedir.

Manchester’da hafif metrolar daha çok şehrin en geniş yol ağına sahip otoyollarına alternatif olarak tercih edilmektedir. Londra ve Manchester arasında hizmet veren 50’den fazla otobüs şirketi yer almaktadır. Otobüsler ve taksiler ile şehrin bütün noktalarına ulaşım sağlanabilmektedir.

Şehirlerarası ulaşımda ise şehir içinde kullanılan kara yolu ve demir yoluna ek olarak hava yoluyla da ulaşım sağlanabilmektedir.

Manchester Gezilecek Yerler

Manchester’da gezilecek yerler arasında, şehrin en yüksek kulesi ve yapısı olan Beetham Kulesi ve dördüncü en yüksek yapısı olan Picadilly Gardens’da yer alan City Kulesi,  Manchester Belediye Sarayı, atomun ilk kez parçalandığı Manchester Üniversitesi, insanlık Tarihi Müzesi ve şehrin ismiyle aynı isme sahip Manchester futbol takımının ve Manchester United maçlarına ev sahipliği yapan stadyum yer almaktadır.

Manchester Ne Yenir?

İngiliz kültürünün yaşatıldığı bu şehirde yöresel yemeklerden Steak and Kidney Pie, ekmekli puding tadabilirsiniz. Fakat daha çok atıştırmalık olarak hot dog, hamburger ve pizza da bulabilirsiniz.

Manchester’da ayrıca  çok meşhur olan sosis, fasülye, yumurta ve peynirlerden oluşan İngiliz kahvaltısını yapabilir ve beş çayının da tadını çıkarabilirsiniz.

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com