Minsk Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Minsk Uçuşu

minskMinsk Hakkında

Belarus’un en büyük şehri ve başkenti olan Minsk, aynı zamanda II. Dünya Savaşı'nda Rus ve Alman savaşının en yoğun yaşandığı şehirlerden birisidir. Şehir, Minsk Tepe’sinin güneydoğu yamacında konumlanmış, kuzeydoğusunda Nioman Nehri, kuzeybatısında ise Lukomstaye Gölü bulunur. Özellikle kuzey ve güneyi ormanlarla çevrelenmiştir. Minsk’te karasal iklim hâkimdir.

Minsk Havalimanı

Belarus Cumhuriyeti’nin ana havalimanı olan Minsk National Havalimanı, Batı Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu’nu bağlayan en önemli havayolunun kesiştiği noktada yer almaktadır. 1977 yılında inşa edilen Minsk Havalimanı, 1982 yılında faaliyete geçirilmiştir. Şehir merkezinin 42 km doğusunda yer alan havalimanına otobüs, taksi ve özel araçla 45-60 dakika sürede ulaşılabilmektedir. Yılda ortalama 5,8 milyon yolcuya hizmet vermektedir.

Minsk Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Minsk’e uçuşlar gerçekleştiren hava yolları arasında bulunan Türk Hava Yolları ülkemizden direk uçuşlar sağlamaktadır. Aeroflot, Air China, AirBaltic, Arkia, Austrian Airlines, AZAL Jet, Belavia, Dniproavia, Etihad Airways, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Motor Sich Airlines, Turkmenistan Airlines, Ukraine International Airlines, UTair Aviation, Vueling, Yamal Airlines de Minsk’e uçuş gerçekleştiren diğer hava yollarıdır.

Dünya’nın neresinde olursanız olun bulunduğunuz bölgeden Minsk’e gerçekleştirilen uçuşlar hakkında ayrıntılı bilgi almak için ucuzauc.com web sitesinden Minsk uçak bileti sorgulaması yaparak biletinizi satın alabilirsiniz.

Minsk Ulaşım

Belarus Cumhuriyeti’nin en gelişmiş ulaşım ağına sahip olan Minsk şehrinin toplu taşıma faaliyetleri devlete ait olan Minkstrans tarafından gerçekleştirilmektedir. Kentin en eski ulaşım sistemi tramvaylardır. Yerel ulaşım hattında yolculara, 8 tramvay hattı, 70’den fazla troleybüs ve 100’den fazla otobüs hizmet vermektedir.  Transit taşımacılıkta ise Moskova, Avtozavodskaya, St. Petersburg, Kiev ve Kharkiv arasında metro hizmeti verilmektedir. Diğer ulaşım araçları şehirlerarası demiryolu ve karayollarıdır.

Minsk’ de Gezilecek Yerler

Minsk’ de gezilecek yerler arasında kentin ana ve en işlek caddesi olması nedeniyle ön plana çıkan Praspiekt Niezalieznasci, 1847 yılında yapılmış Rus mimari örneklerinden birisi olan St. Elizabeth Manastırı, şehrin en eski kiliselerinden bir diğeri ise Saint Peter Kilisesi, küçük bir köprüyle geçilebilen Cesaret ve Matem diğer adıyla Gözyaşları Adası yer almaktadır.

Minsk Ne Yenir?

Minsk’te patates ve mantar hemen her yemekte kullanılmaktadır. Minsk’te ne yenir sorusuna verilebilecek ilk cevap, sosis, domuz eti ya da tercihe göre dana etinin güveçte krema ve mantarla pişirilerek yapıldığı geleneksel yemek Machanka. Krupenya ve Belarus’un ünlü çorbalarından olan  Holodnik’dir.  Ayrıca balla ve krema ile yapılan Medovik pastası da Minsk de yiyebileceğiniz yöresel tatlılar arasında yer almaktadır. 

Minsk Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Minsk Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.