Medine Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Medine Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 45 dakika önce

Medine Uçuşu

medineMedine Hakkında

Medine, Suudi Arabistan sınırları içerisinde İslam dini için oldukça önemli bir şehirdir.  Son peygamber olarak kabul edilen HZ. Muhammed’in 622 yılında Mekke’ye hicret etmesinden kaynaklı ismi değiştirilmiş ve aydınlanmış şehir anlamına gelen günümüzde de kullanılan ismi almıştır.

Müslümanlar için önemli bir hac ve umre kendi olan Medine’de sıcak çöl iklimi görülmektedir. Bu nedenle de sanayi ve ticaret çok fazla gelişememiştir. Fakat her yıl milyonlarca insanın Haccı ziyaret etmesinden kaynaklı da oldukça hareketli bir şehirdir.

Medine Havalimanı

Medine Havalimanı, uluslararası alanda hizmet veren ve resmi adıyla Prens Muhammed bin Abdülaziz Havalimanı olarak bilinmektedir. Şehir merkezinden yaklaşık olarak 15 kilometre mesafede yer almaktadır. Medine Prens Muhammed bin Abdülaziz Havalimanı’na yaklaşık olarak 20’den fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Sizde bu kutsal topraklara hava yolu ile ulaşım sağlayabilmek için Medine uçak biletinizi ucuzauc.com web sitesinden alabilirsiniz. Bulunduğunuz şehirden Medine’ye direk veya aktarmalı uçuşlar hakkında ayrıntılı bilgi için web sitesi üzerinden Medine uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz.

Medine Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Medine’ye uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında öncelikle ülkemizin bayrak taşıyıcı hava yolu firması olan TürkHava Yolları ve Atlas Global yer almaktadır. Ayrıca Air Cezayir, Air Arabia, Air Arabia Ürdün, AirAsia X, Air Blue, Air China, China Southern Airlines, Etihad Airways, Etiyopya Havayolları, flydubai, Flynas, Garuda Endonezya, Gulf Air, Kuwait Airways, Lion Air, Mahan Air, Malezya Havayolları, Middle East Airlines, Oman Air, Qatar Airways, Egypt Air, Royal Türk Hava Yolları, Royal Falcon, Emirates, Pakistan Uluslararası Havayolları, Shaheen Air, Ürdün Kraliyet, Sudan Airways, Shaheen Air, Tunisair, United Hava Yolları, Sudan Airways, UTair Havacılık ve Özbekistan Hava Yolları’da Medine’ye uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Medine’ye uçuş gerçekleştiren hava yollarına ait en güncel bilgilere ulaşabilmek için ucuzauc.com web sitesinden Medine uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında bulunduğunuz şehirden uçuş gerçekleştiren hava yollarının listesine ve Medine uçak bileti fiyatlarını görüntüleyebilir ve seçtiğiniz bileti online olarak satın alabilirsiniz.

Medine Ulaşım

Medine’ye en kolay şekilde hava yolu ile Prens Muhammed bin Abdülaziz Havalimanı aracılığıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.  Ayrıca şehirlerarası ulaşımda hızlı trenler de 444 kilometre aralığında Medine ve Will bağlantılı olarak hizmet vermektedir.

Şehir içi ulaşımda çoğunlukla özel araçlar, taksiler ve otobüsler kullanılmaktadır.

Medine Gezilecek Yerler

Medine’de gezilecek yerler çoğunlukla inanç turizmi kapsamında yer alan bölgelerdir.  Hz. Muhammed’ in  mezarının yer aldığı Mescid-i Nebevi, Uhus savaşının gerçekleştirildiği Uhud Dağı, Cennetül Bai, Medine Müzesi, Hz. Muhammed Kuba’dan şehre giriş yaptığı noktada namaz kıldığı yer olan Mescid-i Cuma’da Medine’de gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

Medine Ne Yenir?

Medine’de sıcak çöl iklimi görülmesinden kaynaklı bu topraklarda hurma oldukça çok yetişmektedir. Farklı çeşitteki hurmaları Medine’de tadabilirsiniz. Ayrıca Medine yöresel yemeklerinden Foul isimli fasulye yemeğini, sebzeli bir dürüm olan Shwarma Taamiya ve tropikal meyve ve meyve sularını tadabilirsiniz.

 

Medine Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Medine Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.