Ljubljana Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Ljubljana

 Ljubljana - Dubrovnik 01 Eki 2018 697,81₺   Ljubljana - Dubrovnik 01 Eki 2018 706,74₺   Ljubljana - Bankok 20 Eyl 2018 1.875,13₺   Ljubljana - Üsküp 03 Eyl 2018 860,57₺   Ljubljana - Üsküp 05 Eyl 2018 803,64₺   Ljubljana - Dubrovnik 01 Eki 2018 1.145,77₺   Brüksel - Ljubljana 31 Ağu 2018 1.002,40₺   Brüksel - Ljubljana 31 Ağu 2018 1.002,40₺   İstanbul - Ljubljana 01 Eki 2018 575,90₺   Brüksel - Ljubljana 31 Ağu 2018 781,68₺   İstanbul - Ljubljana 01 Eki 2018 840,55₺   Brüksel - Ljubljana 31 Ağu 2018 884,29₺ 

ljubljanaLjubljana (Lübyana) Hakkında

Slovenya’nın başkenti olan Ljubljana, adını aldığı havza üzerine kurulmuştur.  Aynı zamanda kültür başkenti olarak da kabul edilen Lübyana, eğitim, sanayi ve ticaret alanında da oldukça gelişmiştir. Roma imparatorluğuna ait izlerin görüldüğü şehirde özellikle Doria isimli antik kenti dikkat çekmektedir.  Şehir içi ve şehirlerarası ulaşımda gelişmiş ulaşım ağı sayesinde büyük şehir sorunları oldukça azdır. Köppen iklim sınıflandırılmasına göre Ljubjana’da Okyanusal iklim görülmektedir. Bu iklim etkisiyle de yazları sıcak ve kurak, kışları da oldukça soğuk geçmektedir.

Ljubljana (Lübyana) Havalimanı

Lübyana Uluslararsı Havalimanı resmi olarak Ljubljana Joze Pucnik Havalimanı olarak bilinmektedir. Şehir merkezinden 26 kilometre mesafede 1963 yılı sonlarında açılan havalimanına günümüzde 10’dan fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Lübyana’ya hava yolu ile ulaşımda kullanabileceğiniz Ljubljana Joze Pucnik Havalimanına gerçekleştirilen direk veya aktarmalı uçuşlar hakkında ayrıntılı bilgi için ucuzauc.com web sitesinden Lübyana uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz.

Ljubljana (Lübyana) Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Ljubljana (Lübyana)’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul’dan direk uçuşlarla hizmet veren Türk Hava Yoları ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Adria Airways, Aegean Airlines, Air France, Air Serbia, easyJet, Finnair, LOT Polish Airlines, Montenegro Airlines, Sun D'Or ve Wizz Air firmaları da Ljubljana (Lübyana)’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır. Hava yollarının uçak sefer bilgileri ve Ljubljana (Lübyana) uçak bileti fiyatları hakkında detaylı bilgiye ucuzauc.com’ dan  bilet sorgulaması yaparak ulaşabilir ve seçtiğiniz bileti basit birkaç adımda satın alabilirsiniz.

Ljubljana (Lübyana) Ulaşım

Lübyana’da en geniş yol ağına sahip ulaşım yolu kara yollarıdır. Şehir içinde ve şehirlerarası ulaşımda kara yolları ile şehrin bütün noktalarına otobüsle veya taksiyle ulaşabilirsiniz.  Kara yollarına ek olarak demir yolları da ulaşımda oldukça tercih edilen bir alternatiftir. Turizm açısından en yoğun olarak kullanılan hat ise Central Market ve Ljubljana Kalesi arasındaki hattır.

Buna ek olarak şehir içinde bisiklet de oldukça sık kullanılmaktadır.

Ljubljana (Lübyana) Gezilecek Yerler

Ljubljana (Lübyana)’da gezilecek yerler arasında Romanesk ve gotik tarzda inşa edilen Ljubljana Kalesi ve Kent Meydanı ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca şehir meydanında yer alan ve 1816 yılında yine gotik tarzda inşa edilmiş belediye binası Ljubljana Katedrali olarak da bilinen St. Nicholas Katedrali, Central Market ve Belediye Sarayı’da Ljubljana’da görülmesi gereken yerler arasındadır.

Ljubljana (Lübyana) Ne Yenir?

Ljubljana yöresel yemekleri arasında domuz bacağından yapılan karst prosciutto isimli yemeğini, bizdeki mantı gibi yapılan içerisine sebze veya et doldurularak yapılan štruklji’yi, buğdaydan yapılan ve bizdeki keşkek yemeğine benzer olan zganciyi ve Slovenya’nın her yerinde olduğu gibi Ljubljana’da en çok tüketilen tatlısı Potica isimli cevizli hamur tatlısını Ljubljana’da yiyebilirsiniz.

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com