17 Nisan'a kadar tüm yurt dışı uçuşlar iptal edildi. Ayrıca yurt içi uçuşlara yalnızca özel izin sahipleri bilet alabilirler. Ayrıntılı bilgi için lütfen 0212 221 1 221

Ljubljana Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Ljubljana Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Son Satış 11 dakika önce

Ljubljana Uçuşu

ljubljanaLjubljana (Lübyana) Hakkında

Slovenya’nın başkenti olan Ljubljana, adını aldığı havza üzerine kurulmuştur.  Aynı zamanda kültür başkenti olarak da kabul edilen Lübyana, eğitim, sanayi ve ticaret alanında da oldukça gelişmiştir. Roma imparatorluğuna ait izlerin görüldüğü şehirde özellikle Doria isimli antik kenti dikkat çekmektedir.  Şehir içi ve şehirlerarası ulaşımda gelişmiş ulaşım ağı sayesinde büyük şehir sorunları oldukça azdır. Köppen iklim sınıflandırılmasına göre Ljubjana’da Okyanusal iklim görülmektedir. Bu iklim etkisiyle de yazları sıcak ve kurak, kışları da oldukça soğuk geçmektedir.

Ljubljana (Lübyana) Havalimanı

Lübyana Uluslararsı Havalimanı resmi olarak Ljubljana Joze Pucnik Havalimanı olarak bilinmektedir. Şehir merkezinden 26 kilometre mesafede 1963 yılı sonlarında açılan havalimanına günümüzde 10’dan fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Lübyana’ya hava yolu ile ulaşımda kullanabileceğiniz Ljubljana Joze Pucnik Havalimanına gerçekleştirilen direk veya aktarmalı uçuşlar hakkında ayrıntılı bilgi için ucuzauc.com web sitesinden Lübyana uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz.

Ljubljana (Lübyana) Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Ljubljana (Lübyana)’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul’dan direk uçuşlarla hizmet veren Türk Hava Yoları ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Adria Airways, Aegean Airlines, Air France, Air Serbia, easyJet, Finnair, LOT Polish Airlines, Montenegro Airlines, Sun D'Or ve Wizz Air firmaları da Ljubljana (Lübyana)’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır. Hava yollarının uçak sefer bilgileri ve Ljubljana (Lübyana) uçak bileti fiyatları hakkında detaylı bilgiye ucuzauc.com’ dan  bilet sorgulaması yaparak ulaşabilir ve seçtiğiniz bileti basit birkaç adımda satın alabilirsiniz.

Ljubljana (Lübyana) Ulaşım

Lübyana’da en geniş yol ağına sahip ulaşım yolu kara yollarıdır. Şehir içinde ve şehirlerarası ulaşımda kara yolları ile şehrin bütün noktalarına otobüsle veya taksiyle ulaşabilirsiniz.  Kara yollarına ek olarak demir yolları da ulaşımda oldukça tercih edilen bir alternatiftir. Turizm açısından en yoğun olarak kullanılan hat ise Central Market ve Ljubljana Kalesi arasındaki hattır.

Buna ek olarak şehir içinde bisiklet de oldukça sık kullanılmaktadır.

Ljubljana (Lübyana) Gezilecek Yerler

Ljubljana (Lübyana)’da gezilecek yerler arasında Romanesk ve gotik tarzda inşa edilen Ljubljana Kalesi ve Kent Meydanı ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca şehir meydanında yer alan ve 1816 yılında yine gotik tarzda inşa edilmiş belediye binası Ljubljana Katedrali olarak da bilinen St. Nicholas Katedrali, Central Market ve Belediye Sarayı’da Ljubljana’da görülmesi gereken yerler arasındadır.

Ljubljana (Lübyana) Ne Yenir?

Ljubljana yöresel yemekleri arasında domuz bacağından yapılan karst prosciutto isimli yemeğini, bizdeki mantı gibi yapılan içerisine sebze veya et doldurularak yapılan štruklji’yi, buğdaydan yapılan ve bizdeki keşkek yemeğine benzer olan zganciyi ve Slovenya’nın her yerinde olduğu gibi Ljubljana’da en çok tüketilen tatlısı Potica isimli cevizli hamur tatlısını Ljubljana’da yiyebilirsiniz.

Ljubljana Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Ljubljana Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Kahramanmaraş Gezi Rehberi

31 Mart 2020

Kahramanmaraş Gezi Rehberi

Kahramanmaraş Gezi Rehberi Kahramanmaraş, tarihi ve doğal güzelliklerinden ötür&uu...

Devamı
Isparta Gezi Rehberi

30 Mart 2020

Isparta Gezi Rehberi

Isparta Gezi Rehberi Isparta Türkiye'nin güneyinde Akdeniz Bölgesinin kuzeyind...

Devamı
Iğdır Gezi Rehberi

30 Mart 2020

Iğdır Gezi Rehberi

Iğdır Gezi Rehberi Bir zamanlar Kars'a bağlı olan ve 1992 yılında il olan Iğdır, ülkemiz...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.