Meşhed Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Meşhed

 Meşhed - Bahreyn 07 Kas 2018 2.288,36₺   Meşhed - Dubai 22 Eki 2018 1.047,81₺   Meşhed - Bahreyn 07 Kas 2018 2.182,86₺   Meşhed - Dubai 22 Eki 2018 2.171,40₺   Meşhed - Dubai 20 Ara 2018 1.212,90₺   Meşhed - Dubai 25 Ara 2018 1.212,90₺   Bahreyn - Meşhed 27 Kas 2018 1.253,83₺   Bahreyn - Meşhed 07 Kas 2018 1.679,08₺   Bahreyn - Meşhed 13 Ara 2018 1.654,16₺   Bahreyn - Meşhed 13 Ara 2018 1.654,16₺   Bahreyn - Meşhed 13 Ara 2018 1.654,16₺   Bahreyn - Meşhed 13 Ara 2018 1.654,16₺ 

meşhedMeşhed Hakkında

Meşhed, İran’ın en yoğun nüfusa sahip ikinci şehri ve Razavi Horosan Eyaleti’nin de siyasi olarak yönetim merkezidir. İran’ın başkenti Tahran’dan 850 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Oto sanayi üzerine oldukça gelişmiş olan şehirde en büyük ikinci otomobil üretim tesisi yer almaktadır. Ülke ekonomisine katkı sağlayan kuru meyve üretimi de yine Meşhed’de yapılmaktadır.

Köppen İklim sınıflandırılmasına göre Bozkır İkliminin hakim olduğu Meşhed’de yazları çok sıcak ve kışları da soğuk geçmektedir.

Meşhed Havalimanı

Meşhed Havalimanı, uluslararası alanda hizmet vermektedir. Şehit Haşimi Nejad Havalimanı olarak da bilinen Meşhed Uluslararası Havalimanı’na iç hatlarda ve dış hatlarda 50’den fazla noktaya hava yolu ile ulaşım hizmeti vermektedir.

Bulunduğunuz şehirden Meşhed Havalimanına uçuş gerçekleştiren hava yollarının direk veya aktarmalı uçuşları hakkında ayrıntılı bilgiye ucuzauc.com web sitesinden ulaşabilir ve tercih ettiğiniz bileti kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Meşhed Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Türk Hava Yolları, İstanbul’dan direk uçuşlarla Meşhed Havalimanına uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında yer almaktadır. Ayrıca Afgan Jet Uluslararası, Air Arabia, Ariana Afgan Havayolları, ATA AirlinesATA Airlines, Air Atrak, Hazar Airways, Emirates, FlyBaghdad, flydubai, Air İran, İran Aseman Airlines, Irak Airways, Jazeera Airways, Kam Air, Kish Air, Kuwait Airways, Mahan Air, Meraj Airways, Oman Air, Qatar Airways, Qeshm Havayolları, Safi Airways, Shaheen İnternational Aİr ve Zagros Airways Meşhed’e uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Meşhed’e uçuş gerçekleştiren hava yollarının sefer bilgileri ve Meşhed uçak bileti fiyatlarının en güncel listesine ucuzauc.com üzerinden Meşhed uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Sorgulama sonrasında seçtiğiniz Meşhed ucuz uçak biletini online olarak kredi kartınızla ödemesini yaparak satın alabilirsiniz.

Meşhed Ulaşım

Meşhed’de ulaşım kara yollarından otobüs, minibüs ve taksiler ile yapılmaktadır. Kara yollarına alternatif olarak Meşhed’de bulunan biri 77 kilometre diğeri 19 kilometre uzunluğundaki metro istasyon ağıyla da istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

Meşhed’e ulaşımda ise kara yollarına ek olarak Tahran, Bafgh ve Sarakhs üzerinden üç ana demir yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezine yakın bir noktada yer alan Meşhed Uluslararası Havalimanı, Meşhed’e ulaşımda kullanabileceğiniz yollardan birisidir.

Meşhed Gezilecek Yerler

Meşhed’de gezilecek yerler arasında Osmanlı mimarisinin örneklerinden ve İslam mimarisinin ender örneklerinden olan İmam Rıza Türbesi, Gevher Şad Camii, Hace Rabi Türbesi öncelikle yer almaktadır. Ayrıca Nadir Şah Türbesi ve Müzesi ve Tus şehri’de Meşhed’de görülmesi gereken yerlerdendir.

Meşhed Ne Yenir?

İran’ın genelinde olduğu gibi Meşhed’de alkollü içecekler yasaktır. Bunun yerine şehir merkezlerinde veya ara sokaklarda serinlemek amaçlı taze sıkılmış tropikal meyve sularını tercih edebilir ve tadabilirsiniz.

Meşhed’ yöresel yemekleri arasında ise çoğunlukla et ve et ürünlerinden oluşan yemekler ve pirinç pilavı çeşitleri yer almaktadır. Bunlar arasında Meşhed’de yiyebileceğiniz yemekler Acem Pilavı, Maklube, safran, tavuk ve pilavın bir arada pişirilerek yapılan Tah Chin olarak sıralanabilir. 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com