• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Meşhed Uçuşu

meşhedMeşhed Hakkında

Meşhed, İran’ın en yoğun nüfusa sahip ikinci şehri ve Razavi Horosan Eyaleti’nin de siyasi olarak yönetim merkezidir. İran’ın başkenti Tahran’dan 850 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Oto sanayi üzerine oldukça gelişmiş olan şehirde en büyük ikinci otomobil üretim tesisi yer almaktadır. Ülke ekonomisine katkı sağlayan kuru meyve üretimi de yine Meşhed’de yapılmaktadır.

Köppen İklim sınıflandırılmasına göre Bozkır İkliminin hakim olduğu Meşhed’de yazları çok sıcak ve kışları da soğuk geçmektedir.

Meşhed Havalimanı

Meşhed Havalimanı, uluslararası alanda hizmet vermektedir. Şehit Haşimi Nejad Havalimanı olarak da bilinen Meşhed Uluslararası Havalimanı’na iç hatlarda ve dış hatlarda 50’den fazla noktaya hava yolu ile ulaşım hizmeti vermektedir.

Bulunduğunuz şehirden Meşhed Havalimanına uçuş gerçekleştiren hava yollarının direk veya aktarmalı uçuşları hakkında ayrıntılı bilgiye ucuzauc.com web sitesinden ulaşabilir ve tercih ettiğiniz bileti kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Meşhed Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Türk Hava Yolları, İstanbul’dan direk uçuşlarla Meşhed Havalimanına uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında yer almaktadır. Ayrıca Afgan Jet Uluslararası, Air Arabia, Ariana Afgan Havayolları, ATA AirlinesATA Airlines, Air Atrak, Hazar Airways, Emirates, FlyBaghdad, flydubai, Air İran, İran Aseman Airlines, Irak Airways, Jazeera Airways, Kam Air, Kish Air, Kuwait Airways, Mahan Air, Meraj Airways, Oman Air, Qatar Airways, Qeshm Havayolları, Safi Airways, Shaheen İnternational Aİr ve Zagros Airways Meşhed’e uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Meşhed’e uçuş gerçekleştiren hava yollarının sefer bilgileri ve Meşhed uçak bileti fiyatlarının en güncel listesine ucuzauc.com üzerinden Meşhed uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Sorgulama sonrasında seçtiğiniz Meşhed ucuz uçak biletini online olarak kredi kartınızla ödemesini yaparak satın alabilirsiniz.

Meşhed Ulaşım

Meşhed’de ulaşım kara yollarından otobüs, minibüs ve taksiler ile yapılmaktadır. Kara yollarına alternatif olarak Meşhed’de bulunan biri 77 kilometre diğeri 19 kilometre uzunluğundaki metro istasyon ağıyla da istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

Meşhed’e ulaşımda ise kara yollarına ek olarak Tahran, Bafgh ve Sarakhs üzerinden üç ana demir yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezine yakın bir noktada yer alan Meşhed Uluslararası Havalimanı, Meşhed’e ulaşımda kullanabileceğiniz yollardan birisidir.

Meşhed Gezilecek Yerler

Meşhed’de gezilecek yerler arasında Osmanlı mimarisinin örneklerinden ve İslam mimarisinin ender örneklerinden olan İmam Rıza Türbesi, Gevher Şad Camii, Hace Rabi Türbesi öncelikle yer almaktadır. Ayrıca Nadir Şah Türbesi ve Müzesi ve Tus şehri’de Meşhed’de görülmesi gereken yerlerdendir.

Meşhed Ne Yenir?

İran’ın genelinde olduğu gibi Meşhed’de alkollü içecekler yasaktır. Bunun yerine şehir merkezlerinde veya ara sokaklarda serinlemek amaçlı taze sıkılmış tropikal meyve sularını tercih edebilir ve tadabilirsiniz.

Meşhed’ yöresel yemekleri arasında ise çoğunlukla et ve et ürünlerinden oluşan yemekler ve pirinç pilavı çeşitleri yer almaktadır. Bunlar arasında Meşhed’de yiyebileceğiniz yemekler Acem Pilavı, Maklube, safran, tavuk ve pilavın bir arada pişirilerek yapılan Tah Chin olarak sıralanabilir. 

Meşhed Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Londra’nın Bir Müze Kent Olduğunu Kanıtlayan 10 Yer

07 Ağustos 2018

Londra’nın Bir Müze Kent Olduğunu Kanıtlayan 10 Yer

Dünyanın en gözde başkentleri arasında yer alan Londra, buram buram tarih kokuyor adeta. &...

Devamı
Çocuklu Aileler İçin Dubai’de Yapılacak Aktiviteler

06 Ağustos 2018

Çocuklu Aileler İçin Dubai’de Yapılacak Aktiviteler

Arap Yarımadası’nın en ilgi çekici şehri Dubai’dir şüphesiz. Zira altın kull...

Devamı
Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

03 Ağustos 2018

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

Masal tadında manzaralara şahitlik etmek istiyorsanız muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla Yeni Zel...

Devamı

Son Rezervasyonlar

Oguzeli - İstanbul arası bilet satın alındı

Adana

Antalya - Sakirpasa arası bilet satın alındı

Gaziantep

İstanbul - Oguzeli arası bilet satın alındı

İzmir

Oguzeli - Adnan Menderes arası bilet satın alındı

Ucuzauc.com