Malta Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Malta

 Malta - Londra 29 Kas 2018 387,27₺   Malta - Londra 28 Kas 2018 387,27₺   Malta - Londra 25 Oca 2019 400,88₺   Malta - Belgrad 14 Oca 2019 1.193,03₺   Malta - Londra 28 Kas 2018 449,53₺   Malta - Londra 29 Kas 2018 449,53₺   İstanbul - Malta 23 Mar 2019 779,20₺   Ankara - Malta 01 Şub 2019 955,46₺   İstanbul - Malta 01 Şub 2019 779,20₺   İstanbul - Malta 01 May 2019 962,29₺   Banja Luka - Malta 20 Oca 2019 5.894,51₺   Banja Luka - Malta 21 Oca 2019 5.894,51₺ 

maltaMalta Hakkında

Malta, Gozo ve Comino isimli üç büyük adanın en büyüğü ve yönetim merkezidir. Yaklaşık olarak 130 kilometre kadar uzun ve güzel sahil şeridiyle bilinen Malta, bu özelliğiyle de yıl boyunca oldukça çok turist ağırlamaktadır.  Ayrıca yaz ve kış aylarının da sıcak olması da her mevsim de Malta’ya olan ilgiyi daha çok arttırmaktadır. Yaşanabilir koşullarının elverişli olması 1. Neolitik dönemden itibaren yaşam izlerinin görüldüğü ada kentinde, günümüzde de gelir düzeyi oldukça yüksek ve suç oranı da çok düşüktür.

Malta Havalimanı

Malta Havalimanı, Malta Devleti’nin bütün adalarına hizmet veren tek havalimanıdır. 1992 yılında resmen hizmete açılan havalimanı uluslararası alanda hizmet vermekte olup,  Malta şehir merkezinden 5 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezinden otobüs, taksi ve raylı sistemlerle ulaşılabilen havalimanına günümüzde 25’in üstünde hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Ucuzauc.com web sitesi üzerinden bulunduğunuz şehirden Malta Havalimanına gerçekleştirilen aktarmalı ve direk uçuşlar hakkında ayrıntılı bilgiyi Malta uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz.  Sorgulama sonrasında hava yollarının sefer bilgilerine ek olarak Malta uçak bileti fiyatlarını da görüntüleyebilir ve seyahatinize uygun olan bileti online olarak kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Malta’ya Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Malta’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında öncelikli olarak İstanbul’dan direk uçuşlarla hizmet veren Türk Hava Yolları yer almaktadır. Ayrıca Aegean Airlines, airBaltic, Air Berlin, Air Malta, Air Serbia, Alitalia, British Airways, Brussels Airlines, Condor Airlines, Çek Airways, easy Jet, Emirates, Finnair, Iberia Express, Jet2.com, Lufthansa, Luxair, Medavia, Niki, Ryanair, candinavian Airlines, İsviçre Uluslararası Hava Hatları, Thomas Cook Airlines, Thomson Airways, Transavia, Tunisair Express, Volotea, Vueling ve Wizz Air Malta’ya uçuş gerçekleştirmektedir.

Malta’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarının ayrıntılı ve en güncel listesine 152 hava yolunun temsilcisi olan ucuzauc.com’ dan yapabileceğiniz Malta uçak bileti sorgulamasıyla ulaşabilir ve uçak biletinizi kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Malta Ulaşım

Malta’da ulaşımda öncelikli olarak otobüsler toplu taşımada kullanılmaktadır. Ayrıca demir yolları hattıyla da birbirine bağlı büyük adalara ulaşım sağlanabilmektedir. Malta’ya ulaşımda ise daha çok deniz yolu kullanılmaktadır ve şehirde yolcu gemisi ve küçük kargo gemilerine hizmet veren The Grand Harbour Limanı, yatlara hizmet veren ve yat limanı olan Marsamxett Limanı ve ana kargo limanı olan Marsaxlokk Limanı aracılığıyla da ulaşım sağlanabilmektedir. Şehir içinde kara yolları ile ulaşım sağlanabilse de diğer ülkelerden en kolay Malta Uluslararası Havalimanı aracılığıyla hava yoluyla ulaşım sağlanabilmektedir.

Malta Gezilecek Yerler

1.Neolitik dönemden itibaren yaşam izlerinin bulunduğu Malta’da gezilecek yerler arasında Skorba Tapınakları, Stella Maris Kilisesi, St. John's Co Kadetrali, Grandmaster's Sarayı,  Jesuits Kilisesi ve Doğa Tarihi Müzesi ilk sırada yer almaktadır.

Malta’nın bir turizm şehri olduğu göz önünde bulundurulduğunda 130 kilometreden fazla uzunluğa sahip sahili, koyları da Malta’da görülmesi gereken yerler arasındadır.

Malta Ne Yenir ?

Malta bir ada şehri olmasından kaynaklı bulunduğu konum itibariyle de genel olarak farklı deniz canlıları ana yemeklerini oluşturmaktadır. Deniz ürünlerinin salatası, kızartması ve ızgarası gibi farklı çeşitlerini bulabileceğiniz gibi okyanus canlılarının da bu şehirde tadına bakabilirsiniz. Deniz ürünlerini sevmeyenler ise Malta’nın yöresel yemeklerinden olan tavşan yahnisi Fenkata, sebzelerle yapılan Minestra çorbasını tadabilirler.

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com