Mombasa Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Mombasa Uçak Bileti Ara

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Mombasa Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Mombasa Uçuşu

mombasaMombasa Hakkında

Kenya’nın doğu kıyı şeridinde yer alan Mombasa şehri, ülkenin başkenti olan Nairobi’den sonraki ikinci en büyük şehridir. Ekonomik ve kültürel bir merkez olan Mombasa, turizm içinde önemli bir merkezdir. Mombasa’da tropikal nemli ve kuru bir iklim tipi görülür. Kenya’nın tek büyük limanı olan Kilindini Limanı Mombasa’da yer aldığı için bölge ana ticaret merkezi olarak bilinmektedir. Ayrıca petrol rafinerisi de şehrin ekonomik gücüne katkıda bulunmaktadır.

Mombasa Havalimanı

Moi Uluslararası Havalimanı, Kenya’nın ikinci büyük şehri olan Mombasa’ya hava yolu ile ulaşım hizmeti vermektedir. 10’un üzerinde hava yolu firması Moi Uluslararası Havalimanı’na sefer düzenlemektedir.

Mombasa Havalimanına gerçekleştirilen uçuşlar ait sefer bilgileri ve Mombasa uçak bileti fiyatları hakkında bilgi alabilmek için ucuzauc.com web sitesinden uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Mombasa uçak bileti sorgulaması sonrasında bütçenize ve seyahatinize uygun olan uçak biletinizi kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Mombasa’ ya Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları

Mombasa’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları başta olmak üzere Condor, Ethiopian Airlines, Fly540, Fly-SAX, Jambo Jet, Kenya Airways, LOT Polish Airlines, Meridiana, Mombasa Air Safari, Neos, RwandAir, Sky Aero ve Zan Air uçuş gerçekleştirmektedir.

Mombasa’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarının, bulunduğunuz bölgeden aktarmalı veya direk uçuşları hakkında ayrıntılı bilgi için ucuzauc.com web sitesinden Mombasa uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında Mombasa ucuz uçak biletinizi web sitesi üzerinden kredi kartınızla kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Mombasa’da Ulaşım

Mombasa’da şehir içi ulaşımda matatus adı verilen minibüsler, taksiler ve tuk tuk adı verilen motorlu taksiler kullanılmaktadır. Ayrıca şehir içinde bir yerden bir yere daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak için bisiklet de kullanılan taşıtlar arasında yer almaktadır. Mombasa’ya hava yolu, kara yolu ve deniz yolu ile ulaşmak mümkündür. Moi Uluslararası Havalimanı, Mombasa’ya hava yolu ile ulaşım hizmeti vermektedir.

Mombasa Gezilecek Yerler

Mombasa’da gezilecek yerler arasında turistler tarafından ilgi odağı olan Bombolulu Atölyeleri yer almaktadır. Ayrıca birbirinden farklı eserlerin, resimlerin ve daha birçok değişik yapıtın yer aldığı Hindu Tapınakları, şehrin girişinde yer alan Mombasa Dişleri, mimari yapısıyla ilginizi çekebilecek olan Eski Şehir ve güzel bir sahil yürüyüşü yapabileceğiniz Diani Sahili Mombasa’da gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

Mombasa Ne Yenir?

Mombasa şehrinde Hint, İtalyan, Çin ve Kore gibi çeşitli dünya mutfaklarının yemeklerini tatma fırsatınız olacaktır. Ayrıca şehrin kendisine has birbirinden farklı deniz ürünlerini de tadabilirsiniz. Yerel halkında favori yemeği olan barbekü, Mombasa yöresel yemeklerinden olan Mukimo ve Mombasa’ya özgü bir içki olan Tusker,  bu şehirde denenmesi gereken yemekler arasında yer almaktadır.

Mombasa Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Emirates havayolları'ndan 65 farklı noktaya Uçuş ile ucuza uçun!

15 Nisan 2019

Emirates havayolları'ndan 65 farklı noktaya Uçuş ile ucuza uçun!

  ...

Devamı
Game Of Thrones’un Final Sezonu Nerelerde Çekildi?

13 Nisan 2019

Game Of Thrones’un Final Sezonu Nerelerde Çekildi?

Kaynak : https://www.hbo.com/game-of-thrones Game of Thrones, dünyada en çok izl...

Devamı
Oman Air ile  İstanbul Havalimanı'ndan farklı noktalara yaz kampanyası !

11 Nisan 2019

Oman Air ile İstanbul Havalimanı'ndan farklı noktalara yaz kampanyası !

  Değerli Ucuzauc.com Misafirleri,   İstanbul Çıkışlı vergi dahil çok &...

Devamı
Ucuzauc.com