Mombasa Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Mombasa Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Mombasa Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 22 dakika önce

Mombasa Uçuşu

mombasaMombasa Hakkında

Kenya’nın doğu kıyı şeridinde yer alan Mombasa şehri, ülkenin başkenti olan Nairobi’den sonraki ikinci en büyük şehridir. Ekonomik ve kültürel bir merkez olan Mombasa, turizm içinde önemli bir merkezdir. Mombasa’da tropikal nemli ve kuru bir iklim tipi görülür. Kenya’nın tek büyük limanı olan Kilindini Limanı Mombasa’da yer aldığı için bölge ana ticaret merkezi olarak bilinmektedir. Ayrıca petrol rafinerisi de şehrin ekonomik gücüne katkıda bulunmaktadır.

Mombasa Havalimanı

Moi Uluslararası Havalimanı, Kenya’nın ikinci büyük şehri olan Mombasa’ya hava yolu ile ulaşım hizmeti vermektedir. 10’un üzerinde hava yolu firması Moi Uluslararası Havalimanı’na sefer düzenlemektedir.

Mombasa Havalimanına gerçekleştirilen uçuşlar ait sefer bilgileri ve Mombasa uçak bileti fiyatları hakkında bilgi alabilmek için ucuzauc.com web sitesinden uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Mombasa uçak bileti sorgulaması sonrasında bütçenize ve seyahatinize uygun olan uçak biletinizi kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Mombasa’ ya Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları

Mombasa’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları başta olmak üzere Condor, Ethiopian Airlines, Fly540, Fly-SAX, Jambo Jet, Kenya Airways, LOT Polish Airlines, Meridiana, Mombasa Air Safari, Neos, RwandAir, Sky Aero ve Zan Air uçuş gerçekleştirmektedir.

Mombasa’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarının, bulunduğunuz bölgeden aktarmalı veya direk uçuşları hakkında ayrıntılı bilgi için ucuzauc.com web sitesinden Mombasa uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında Mombasa ucuz uçak biletinizi web sitesi üzerinden kredi kartınızla kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Mombasa’da Ulaşım

Mombasa’da şehir içi ulaşımda matatus adı verilen minibüsler, taksiler ve tuk tuk adı verilen motorlu taksiler kullanılmaktadır. Ayrıca şehir içinde bir yerden bir yere daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak için bisiklet de kullanılan taşıtlar arasında yer almaktadır. Mombasa’ya hava yolu, kara yolu ve deniz yolu ile ulaşmak mümkündür. Moi Uluslararası Havalimanı, Mombasa’ya hava yolu ile ulaşım hizmeti vermektedir.

Mombasa Gezilecek Yerler

Mombasa’da gezilecek yerler arasında turistler tarafından ilgi odağı olan Bombolulu Atölyeleri yer almaktadır. Ayrıca birbirinden farklı eserlerin, resimlerin ve daha birçok değişik yapıtın yer aldığı Hindu Tapınakları, şehrin girişinde yer alan Mombasa Dişleri, mimari yapısıyla ilginizi çekebilecek olan Eski Şehir ve güzel bir sahil yürüyüşü yapabileceğiniz Diani Sahili Mombasa’da gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

Mombasa Ne Yenir?

Mombasa şehrinde Hint, İtalyan, Çin ve Kore gibi çeşitli dünya mutfaklarının yemeklerini tatma fırsatınız olacaktır. Ayrıca şehrin kendisine has birbirinden farklı deniz ürünlerini de tadabilirsiniz. Yerel halkında favori yemeği olan barbekü, Mombasa yöresel yemeklerinden olan Mukimo ve Mombasa’ya özgü bir içki olan Tusker,  bu şehirde denenmesi gereken yemekler arasında yer almaktadır.

Mombasa Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Mombasa Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.