Nairobi Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Nairobi Uçak Bileti Ara

Nairobi Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Nairobi Uçuşu

nairobiNairobi Hakkında

Nairobi, 1905 yılından itibaren Kenya’nın başkentidir. Nairobi Nehri üzerinde yer alan şehir, Afrika’nın Doğu bölgesinde yer alan en yoğun nüfusa sahip olmasıyla bilinmektedir.

Nairobi,  Kenya’nın yanı sıra Afrika’nın da finansal merkezi olarak kabul edilmektedir. Ayrıca iş hayatına ek olarak kültürel açıdan da diğer şehirlerden farklı yapısıyla dikkat çeken Nairobi’de yayla iklimi görülmesi de bu şehre olan ilgili arttırmaktadır.

Nairobi Havalimanı

Nairoi Havalimanı olarak Nairobi Wilson Havalimanı ve Jomo Kenyatta Uluslararası Havaalanı hizmet vermektedir.

Nairobi Wilson Havalimanı

Genelde iç hatlarda hizmet veren Nairobi Wilson Havalimanı şehir merkezinden 4 kilometre mesafede yer almaktadır. Şehrin Güney bölgesinde yer alan Nairobi Wilson Havalimanı’na 4 farklı hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Jomo Kenyatta Uluslararası Havaalanı

Nairobi Jomo Kenyatta Uluslararası Havaalanı, Kenya’da yer alan en büyük uluslararası alanda da hizmet veren havalimanıdır. Embaksi banliyösünden 15 kilometre mesafede yer alan havalimanı, iş merkezlerine yakın olarak inşa edilmiştir. Yaklaşık olarak 50 farklı noktaya karşılıklı uçuş gerçekleştirilen havalimanına 25’ den fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Nairobi Havalimanlarına gerçekleştirilen uçuşlara ait ayrıntılı bilgilere ucuzauc.com web sitesinden Nairobi uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Nairobi uçak bileti fiyatlarını da sorgulama sonrasında görüntüleyerek biletinizi seçebilir ve kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Nairobi Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Nairobi Wilson Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren hava yolları Baraküda Airways, Airkenya Express, Sinek-SAX ve Safarlink Hava Yolları’dır.

Nairobi Jomo Kenyatta Uluslararası Havaalanı’na uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları İstanbul’dan direk uçuşlarla hizmet vermektedir. African Express Airways, Air Arabia, Air Mauritius, British Airways, China Southern Airlines, Daallo Airlines, Egypt Air, Emirates, Etiyopya Havayolları, Etihad Airways, Fastjet, Fly540, Sinek-SAX, Jambojet, Jubba Airways, Kenya Airways, KLM, LAM Mozambique Airlines, Lufthansa, Qatar Airways, Rwand Air, Royal Air Maroc ve South African Airways Nairobi’ye uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında yer almaktadır.

Nairobi Ulaşım

Nairobi’de ulaşım genel olarak Matatu isimli araçlarla sağlanmaktadır. Ayrıca toplu taşıma araçlarından smartbus, metro, otobüs ve taksiler de kullanılmaktadır.

Nairobi’ye ulaşımda çoğunlukla demir yolu tercih edilse de başkent olmasından dolayı şehirde yer alan iki adet havalimanı aracılığıyla da hava yolu ile tercih edilmektedir. Karayollarıyla da diğer şehirlerden oldukça kolay bir şekilde Nairobi’ye ulaşım sağlanabilmektedir.

Nairobi Gezilecek Yerler

Nairobi’de gezilecek yerler oldukça fazladır. Afrika’nın kültür başkenti olarak da görülen şehirde öncelikle olarak Nairobi Ulusal Müzesi, Karen Blixen Müzesi, Nairobi Arboretum, Zürafa Merkezi ve Memorial Park Bahçe yer almaktadır. Kahveleri ile ünlü şehirde Nairobi Java House yani kahve evi de Nairobi’de görülmesi gereken yerler arasındadır.

Nairobi Ne Yenir?

Nairobi’ ne yenir diye düşünülmesine çok gerek kalmadın şehrin genelinde yer alan ünlü kahveleri görebilirsiniz ve tadabilirsiniz. Şehrin merkezinde yer alan restoranlarda Nairobi yöresel yemeklerinden K'osewe, Amaica ve widepsread tadabilirsiniz. Genel olarak tavuk ve patatesten oluşan yemekleri tadabilirsiniz. Ayrıca her yıl düzenlenen restoran haftası olarak ilan edilen Ocak- Şubat aylarından farklı lezzetlerdeki yemekleri çok uygun fiyata tadabilirsiniz.

 

 

Nairobi Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Fas’ın Görülmesi Gereken Yerleri

15 Haziran 2019

Fas’ın Görülmesi Gereken Yerleri

Resmi adı Fas Krallığı olan Fas, parlamenter monarşi ile yönetilmekte ve Afrika kıtasında bulu...

Devamı
Dünyanın En Ucuz Ülkeleri

15 Haziran 2019

Dünyanın En Ucuz Ülkeleri

Dünya üzerinde farklı kıtaları ve ülkeleri gezmek isteyen insanlar azımsanmayacak ka...

Devamı
Yunanistan Vizesi

15 Haziran 2019

Yunanistan Vizesi

Vize Kapsamı Schengen Ülkeleri Ülke Başkenti Atina Para Birimi Euro Nü...

Devamı
Ucuzauc.com