• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Nahçıvan Uçak Bileti

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

En Ucuz Nahçıvan Uçak Bileti

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Nahçıvan Uçuşu

nahçıvanNahçıvan Hakkında

Nahçıvan, Azerbaycan’ın sınırları içerisinde yer alan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nin de siyasi merkezidir. Aras Nehri kıyısında yer alan Nahçıvan, Bakü’den 536 kilometre mesafede yer almaktadır. Nahçıvan’ da ılıman iklim özellikleri görülmektedir. Kışlar kısa, soğuk ve karlı geçerken, yaz ayları ise kurak ve sıcak geçmektedir.  Oldukça kalabalık nüfusa sahip olan Nahçıvan ayrıca turizm açısından da oldukça hareketlidir.

Nahçıvan Havalimanı

Nahçıvan Havalimanı, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’ne sivil havacılık alanında hizmet veren tek havalimanıdır.  Bakü, Rusya ve Türkiye’ye düzenli olarak uçuş gerçekleştirilen Nahçıvan Uluslararası Havalimanı 1970 yılında inşa edilmiştir. Şehir merkezinden otobüsler ile ulaşımın sağlandığı havalimanına yaklaşık olarak 5 farklı hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Nahçıvan Havalimanı’na gerçekleştirilen direk veya aktarmalı uçuşlar hakkında ayrıntılı bilgi için ucuzauc.com web sitesinden Nahçıvan uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında sefer bilgilerine ek olarak Nahçıvan uçak bileti fiyatlarına da ulaşabilir ve seçtiğiniz biletinizi kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Nahçıvan’ a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Nahçıvan’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türkiye’den İstanbul üzerinden direk uçuşlarla hizmet veren Onur Air, Türk Hava Yolları öncelikli olarak yer almaktadır. Ayrıca Azerbaycan Hava Yolları, UTair Havacılık’da Nahçivan’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasındadır.

Nahçıvan’a uçuş gerçekleştiren hava yollarının sefer bilgileri ve uçak bileti fiyatlarına ucuzauc.com web sitesinden ulaşabilirsiniz. Nahçıvan uçak bileti sorgulaması yaptıktan sonra seyahat planınıza uygun bileti kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Nahçıvan Ulaşım

Nahçıvan’da ulaşım ağı oldukça gelişmiştir ve otobüs, banliyö tren ve troleybüs toplu taşımada birbiriyle bağlantılı olarak hizmet vermektedir.

Nahçıvan’a Rusya ve Türkiye’den demir yolu ile direk olarak ulaşım sağlanabildiği gibi hava yoluyla Nahçıvan Uluslararası Havaalanı aracılığıyla da ulaşım sağlanabilmektedir.

Nahçıvan Gezilecek Yerler

Nahcivan’da gezilecek yerler arasında farklı mimarileri ile dikkat çeken Juma Camii, Momine Khatun Türbesi ve Hüseyin Cavit türbesi ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Nahcivan Devlet Halı Müzesi, bulunan İstiklal Caddesi, Arkeoloji Müzesi, Khatun Türbesi ve İmamzadeh Türbesi’de Nahçivan’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasındadır.

Nahçıvan’da Ne Yenir?

Nahçıvan mutfağı farklı kültürlerden etkilenmiştir. Sebze ağırlıklı yemekleri olsa da tavuk ve kırmızı ette oldukça sık kullanılmaktadır. Nahçıvan yöresel yemeklerinden yeşil soğan, dere otu ile yapılan Yeşil omlet, bizdeki mantıya benzer olan fakat daha küçük olarak yapılan Düşbere, yumurta, havuç ve kırmızı pancardan yapılan Azerbaycan Salatası, Hamur aşı ve Pelmeni çorbası, tavuğun kömür ateşsinde pişirilerek sebzelerle servis edildiği Tavuk kebabı, Tavuklu pilav ve kuşbaşı etle hazırlanan erik, mevsim sebzeleri ile yapılan Azeri Yahnisi’ni Nahçıvan’da yiyebilecekleriniz arasındadır. 

Nahçıvan Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

03 Ağustos 2018

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

Masal tadında manzaralara şahitlik etmek istiyorsanız muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla Yeni Zel...

Devamı
Ankara Alışveriş Rehberi

02 Ağustos 2018

Ankara Alışveriş Rehberi

Nüfus bakımından kıyaslandığında en çok alışveriş merkezine sahip olan illerimiz arasınd...

Devamı
Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

01 Ağustos 2018

Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

Alışılmışın dışında bir çeşitliliğe sahip Portekiz festivalleri kültürel temaları, ...

Devamı

Son Rezervasyonlar

Kiev

Arlanda - Boryspil Intl arası bilet satın alındı

Adana

Antalya - Sakirpasa arası bilet satın alındı

Ankara

Gazipasa - Esenboga arası bilet satın alındı

Erzurum

İstanbul - Erzurum arası bilet satın alındı

Ucuzauc.com