• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Necef Uçuşu

necefNecef Hakkında

Necef, Irak sınırları içerisinde Bağdat’a 160 kilometre mesafede yer almaktadır. Şii inanışına hakim kişilerin çoğunlukta yer aldığı şehirde ayrıca Hz. Ali’nin mezarının da bulunduğuna inanıldığından inanç turizmi sayesinde kalkınmaktadır. Şii inanışının başkenti olarak kabul edilen Necef’ de çöl iklimi görülmektedir. Oldukça kısıtlı olanaklardan dolayı hurma yetiştiriciliğine ek olarak hayvancılıkla ilgilenilmektedir. Karbela çölünün de Necef yakınlarında yer almasından kaynaklı bu bölgede yaşanan savaşlardan dolayı oldukça geri kalmış olan Necef, Irak iç savaşından da etkilenmiş ve nüfusu oldukça azalmıştır.

Necef Havalimanı

Necef Havalimanı, uluslararası alanda hizmet veren önemli bir sınır kapısıdır. 2008 yılında resmen açılışı yapılan havalimanı dört çıkış kapısı ve iki geliş kapısı bulunmaktadır.  Şehir merkezinden servis, otobüs ve taksiler ile ulaşımın sağlandığı havalimanına 15’in üstünde hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Necef Havalimanı’na hizmet veren hava yollarının sefer bilgileri, aktarmalı ve direk uçuşları hakkında ayrıntılı bilgi için ucuzauc.com web sitesinden Necef uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Uçak bileti sorgulama sonrasında Necef uçak bileti fiyatlarını da sefer bilgileri ile beraber görüntüleyerek seçtiğiniz bileti kredi kartınızla satın alabilirsiniz

Necef’e Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Necef’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul’dan direk uçuşlarla hizmet veren Atlas Global, Türk Hava Yolları ilk sırada yer almaktadır. Air Arabia, Fly Baghdad, Hazar Havayolları, Fly  Damas, fly Dubai, Gulf Air, Air İran, İran Aseman Airlines, Irak Hava Yolları, Jazeera Airways, Kish Air, Kuwait Airways, Meraj Havayolları, Mahan Air, Middle East Airlines, Qatar Airways, Qeshm Havayolları, Ürdün Kraliyet ve Zagros Hava Yolları’da Necef’e uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Ucuzauc.com web sitesinden Necef uçak bileti sorgulaması yaparak, seyahat rotanıza göre Necef’e uçuş gerçekleştiren hava yollarınınen güncel listesine ulaşabilirsiniz. Aynı anda hava yollarının sefer bilgilerine ve Necef uçak bileti fiyatlarına da ulaşarak seçtiğiniz bileti kolaylıkla kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Necef Ulaşım

Necef’de ulaşım otobüsler, taksiler ve minibüslerle sağlanabilmektedir. Ayrıca şehir içerisinde motosikletler de oldukça sık kullanılmaktadır. Çöl hayatına uygun olarak develerde bu şehirde ulaşım da kullanılanlar arasındadır. Necef’e ulaşım, ise kara yolları ve daha çok Necef Havalimanı aracılığıyla hava yolları ile sağlanmaktadır.

Necef Gezilecek Yerler

Necef’ de gezilecek yerler arasında antik şehirlerden İncil ve Ur ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca 1932 yılında inşa edilen ve dönemin mimarisin çok iyi yansıtan İmam Ali Türbesi, El-Hannanah Camii Necef’ de gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasındadır.

Necef’ de Ne Yenir?

Necef’in yöresel yemekleri arasında buğday, pirinç ve hurmaçok önemlidir. Ayrıca et olarak da deve, sığır ve koyun eti tüketilmektedir.

Necef’ ‘in yöresel yemeklerinden Kubbe Çorbası, çekirdeği çıkartılan hurmanın kızartılması ile yapılan Termiye, tavuğun önce kızartılması ve sonrasında incir ile beraber kaynatılmasıyla yapılan Afkhadh al-Dijaj bil-Teen yemeklerini tadabilirsiniz. İçecek olarak da genelde ayran ve meyve suları tercih edilmektedir.

 

Necef Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Londra’nın Bir Müze Kent Olduğunu Kanıtlayan 10 Yer

07 Ağustos 2018

Londra’nın Bir Müze Kent Olduğunu Kanıtlayan 10 Yer

Dünyanın en gözde başkentleri arasında yer alan Londra, buram buram tarih kokuyor adeta. &...

Devamı
Çocuklu Aileler İçin Dubai’de Yapılacak Aktiviteler

06 Ağustos 2018

Çocuklu Aileler İçin Dubai’de Yapılacak Aktiviteler

Arap Yarımadası’nın en ilgi çekici şehri Dubai’dir şüphesiz. Zira altın kull...

Devamı
Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

03 Ağustos 2018

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

Masal tadında manzaralara şahitlik etmek istiyorsanız muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla Yeni Zel...

Devamı

Son Rezervasyonlar

Diyarbakir - İstanbul arası bilet satın alındı

Adana

Adnan Menderes - Sakirpasa arası bilet satın alındı

Ankara

Erzurum - Esenboga arası bilet satın alındı

Ankara

Sirnak - Esenboga arası bilet satın alındı

Ucuzauc.com