Münster Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Münster Uçuşu

munsterMünster Hakkında

Münster, Almanya’nın Ren-Vestfalya eyaletinin kuzeyinde yer alan şehirdir. İlk olarak Mimigernaford ismiyle kurulan şehir daha sonra 1068 yılında günümüzdeki Münster adını almıştır. Şehir gelişimi ve değişimi bu bölgeye 804 yılında gönderilen misyonerler sonrasında gerçekleşmiştir. Makine ve dokuma sanayinin geliştiği şehirde aynı zamanda hayvancılıkta önemli bir yer tutmaktadır.  Bağımsız bir kent olarak şehirde oldukça fazla Türk nüfusa da dikkat çekmektedir.

Münster Havalimanı

Münster Havalimanı, Almanya’da yer alan küçük ölçekli uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezinden yaklaşık olarak 25 kilometre mesafede yer alan Münster Havalimanı, 1966 yılında hizmete açılmıştır. 10’dan fazla hava yolunun sivil havacılık alanında ve kargo uçakları ile hizmet verdiği Münster Havalimanı’na düzenlenen aktarmalı ve direk uçuşlar hakkında ayrıntılı bilgi için ucuzauc.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Münster uçak bileti sorgulaması yaparak sefer bilgilerine ek olarak Münster uçak bileti fiyatlarını görüntüleyerek seçtiğiniz bileti kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Münster Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Münster’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türkiye merkezli olarak hizmet veren Onur Air, Pegasus Hava Yolları SunExpress, Türk Hava Yolları yer almaktadır. Ayrıca Air Berlin, AIS Airlines, Bulgarca Hava Charter, Germania, Lufthansa, Rhein-Neckar Air Münster’e uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Münster’e uçuş gerçekleştiren hava yollarının sefer bilgileri ve Münster uçak bileti fiyatları için ucuzauc.com web sitesinden Münster uçak bileti sorgulaması yaparak bilgi alabilirsiniz. Bütçenize uygun Münster ucuz uçak biletini seçerek kredi kartınızla Dünya’nın neresinde olursanız olun biletinizi satın alabilirsiniz.

Münster Ulaşım

Münster’de ulaşım çoğunlukla bisikletle sağlanmaktadır ve bu şehir bisikletin başkenti olarak kabul edilmektedir. Bisikletler için geniş bir yol ağına sahip Münster’de ayrıca otobüsler de toplu taşımada önemli bir yer tutmaktadır. 52 farklı tren istasyonu’ da şehir içi ve şehirlerarası ulaşımda tercih edilmektedir.

Münster’e ulaşımda ise tren yolları ve kara yollarına alternatif olarak hava yollarında hizmet veren Münster Havalimanı ’da kullanılmaktadır.

Münster Gezilecek Yerler

Münster’de gezilecek yerler arasında bu bölgede yer alan Botanik bahçesi ve tarihi yapısı ile dikkat çeken St. Paul Katedrali öncelikle yer almaktır. Genel olarak Hristiyan inanışının yaygın olduğu şehirde St. Ludger Kilisesi, Meryem Ana Kilisesi, St. Moritz Kilisesi, Aziz Lamber Kilisesi ve bu bölgenin kültürünü yansıtan Westphalia Eyalet Müzesi, Batı Prusya Devlet Müzesi’ de Münster’ de görülmesi gereken yerler arasındadır.

Münster Ne Yenir?

Sanayi ile beraber tarımın da yaygın olduğu şehirde Bira üretimi de gerçekleştirilmektedir. Almanya’nın da genelinde olduğu gibi Münster’ de bu bölgede üretilen biralarından tadabilirsiniz. Ayrıca alman yemeklerinden Şhnitzel tadabilir ve Münster’ in yöresel elmalı tartlarından yiyebilirsiniz

Münster Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Münster Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.