Münih Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Münih Uçuşu

münihMünih Hakkında

Münih, Almanya’nın en yoğun nüfusa sahip üçüncü şehridir. Berlin ve Hamburg’dan sonra da turizmin en hareketli olduğu yerler arasında yer alan Münih, özellikle bilimsel araştırmalar ve teknoloji alanında önde gelen BMW, Google, Microsoft gibi firmalara da ev sahipliği yapmaktadır.

M.S 1158 yılında kurulduğu düşünülen Münih, ılıman iklime sahip olmasından kaynaklı da birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır.

Münih Havalimanı

Münih Havalimanı, resmi olarak uluslararası alanda hizmet veren Franz Josef Strauss Havalimanıdır. Münih merkezinden metro, otobüs ve taksilerle ulaşım sağlanabilen havalimanı, şehir merkezinden 30 kilometre uzaklıkta hizmet vermektedir. 1954 yılından itibaren sürekli olarak geliştirilen Franz Josef Strauss Havalimanı’na 80’den fazla hava yolu uçuş gerçekleştirilmektedir.

Münih Havalimanına farklı şehirlerden düzenlenen aktarmalı ve direk uçak sefer bilgileri için ucuzauc.com web sitesini ziyaret edebiliriniz. Münih uçak bileti sorgulaması yaparak sefer bilgilerine ek olarak Münih uçak bileti fiyatlarına da ulaşarak biletinizi kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Münih Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Münih’e uçuş gerçekleştirilen hava yollarından İstanbul, Antalya ve İzmir gibi merkezi yerlerden ve Kayseri gibi Türkiye’de ki uluslararası havalimanlarından direk veya aktarmalı olarak Atlas Global, Borajet, Onur Air, Pegasus Hava Yolları, SunExpress, Türk Hava Yolları hizmet vermektedir.

Ayrıca Adria Adria Airways, Aegean Airlines, Aer Lingus, Aeroflot, Air Berlin, Air Canada, Air China, Air Europa, Air France, Air Malta, Alitalia, All Nippon Airways, American Airlines, Arkia, British Airways, Croatia Airlines, Delta Hava Yolları, easyJet, Egypt Air, El-Al, Ellinair, Emirates, Etihad Airways, Finnair, Germania, Iberia, KLM, Kuwait Airways, Lufthansa, Luxair, Oman Air, Qatar Airways, Royal Türk Hava Yolları, S7 Airlines, Scandinavian Airlines, Singapur Havayolları, SkyWork Airlines, TAROM ve Tunisair Münih’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasındadır.

ucuzauc.com web sitesinden bulunduğunuz şehirden Münih’ uçuş gerçekleştiren hava yollarının tam listesine Münih uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Hava yollarının sefer bilgileri ve Münih uçak biletlerini de sorgulama yaparak görüntüleyebilir ve biletinizi kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Münih Ulaşım

Münih’te ulaşım geniş metro ağı ve toplu taşıma araçları olarak hizmet veren tramvay ve otobüslerle sağlanabilmektedir. Dilerseniz taksiyi de alternatif olarak tercih edebilirsiniz. Münih’e ulaşım yolları arasında ise demir yolları, kara yolları ve hava yolları yer almaktadır.

Münih’ de Gezilecek Yerler

Münih’de gezilecek yerler arasında tarihi yerler kadar teknolojinin gelişimini de gösteren müzeler de oldukça önemlidir. BMW Müzesi ve Ulusal Bavyera Müzesi bunlardan öncelikli olarak Münih’de görülmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca Nymphenburg Sarayı, Meryem Ana Kilisesi, Frauenkirche Kilisesi, , Peterkirsche Kilisesi ve Isator Kapısı’da Münih’de görülmesi gereken yerler arasındadır.

Münih Ne Yenir?

Münih’ de,  Almanya’nın birçok yerinde olduğu gibi Şnitzeli’ tadabilirsiniz. Ayrıca Münih’in yöresel yemekleri genelde et ve tavuk yemeklerinden oluşmaktadır bunlardan Apfelkücherl, Auflauf Güveç, Suerkraurt, Lady Tigella ve Bratwurst isimli yemeklerini yiyebilirsiniz.  Münih’de farklı lezzetlerde ki Alman biralarından da tadabilirsiniz. Sudan daha ucuz olan biraları dilerseniz Münih’in en işlek caddesinde yer alan kafelerde veya marketlerden de satın alabilirsiniz.

 

Münih Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Fas’ın Görülmesi Gereken Yerleri

15 Haziran 2019

Fas’ın Görülmesi Gereken Yerleri

Resmi adı Fas Krallığı olan Fas, parlamenter monarşi ile yönetilmekte ve Afrika kıtasında bulu...

Devamı
Dünyanın En Ucuz Ülkeleri

15 Haziran 2019

Dünyanın En Ucuz Ülkeleri

Dünya üzerinde farklı kıtaları ve ülkeleri gezmek isteyen insanlar azımsanmayacak ka...

Devamı
Yunanistan Vizesi

15 Haziran 2019

Yunanistan Vizesi

Vize Kapsamı Schengen Ülkeleri Ülke Başkenti Atina Para Birimi Euro Nü...

Devamı
Ucuzauc.com