• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Niamey Uçak Bileti

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

En Ucuz Niamey Uçak Bileti

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Niamey Uçuşu

niameyNiamey Hakkında

Niamey, Nijer’in siyasi merkezi ve beş farklı ilçeden oluşan Büyükşehir statüsündeki kentidir. Nijer Nehri kıyısında yer alan şehir siyasi ve ticaret merkezi olmasının yanında hayvancılık alanında da oldukça gelişmiş ve ülkenin et ticaretinin de merkezidir. Yoğun nüfusuna rağmen iş olanakları kısıtlı olsa da oldukça sık göç alan bir yapısı mevcuttur. Yarı kurak iklime sahip Niamey’de kışları ılık ve yağışlı, yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir.

Niamey Havalimanı

Niamey Havalimanı, Nijer’in ilk başkanının adı verilmiştir ve resmi olarak Diori Hamani Uluslararası Havalimanı olarak hizmet vermektedir. İlk olarak askeri hizmet veren havalimanı günümüzde Nijer’e ulaşımda önemli bir rol üstlenmiş ve sivil havacılık alanında da hizmet vermeye başlamıştır. Şehir merkezinden 12 kilometre mesafede yer alan havalimanına otobüsler ile ulaşım sağlanabilmektedir. Ülkelerin bayrak taşıyıcı hava yolu firmalarının ağırlıklı olarak uçuş gerçekleştirdiği Niamey Havalimanı’na karşılıklı uçak sefer bilgileri hakkında bilgi almak için ucuzauc.com web sitesinden Niamey uçak bileti sorgulaması yapabilir ve biletinizi satın alabilirsiniz.

Niamey Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Niamey’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul’dan aktarmasız olarak uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları başta olamk üzere Air Cezayir, Air Burkina, Air Cote d'ıvoire, Air France, Air Niger, Afriqiyah Airways, ASKY Airlines, Etiyopya Havayolları, Royal Air Maroc ve Tunisair uçuş gerçekleştirmektedir.

Bulunduğunuz şehirden veya seyahat planınıza göre Niamey’e uçuş gerçekleştiren hava yollarının tam listesine 152 hava yolunun resmi temsilcisi olan ucuzauc.com web sitesinden Niamey uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve biletinizi kredi kartınızla Dünya’nın neresinde olursanız olun taksit imkanlarından da faydalanarak satın alabilirsiniz.

Niamey Ulaşım

Niamey’de ulaşım tren, tramvay, otobüs ve taksiler ile sağlanabilmektedir. Toplu taşımada bazı sıkıntıları mevcut olsa da şehrin neredeyse bütün noktalarına ulaşım sağlanabilmektedir.  Niamey’e ulaşımda ise çoğunlukla kara yolları ve demir yolları tercih edilse de hava yolları da alternatif olarak diğer ülkelerden Niamey’e ulaşımda kullanılmaktadır. Niamey Diori Hamani Uluslararası Havalimanı önemli bir sınır kapısı görevi de gördüğünden uluslararası alanda ulaşımda tercih nedenleri arasındadır.

Niamey Gezilecek Yerler

Niamey’de gezilecek yerler arasında tarihi ve ulusal geçmişini gözler önüne seren Nijer Ulusal Müzesi ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Niamey Ulusal Parkı, Büyük Camii ve Roma Katolik Başpiskoposluğu’ da Niamey’de gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

Niamey Ne Yenir?

Nijer Nehri kıyısında yer alan Niamey’de gümüş balığı salatası Niamey’de yenilecekler arasında ilk sırada yer almaktadır. Niamey yöresel yemekleri arasında çoğunlukla et ve et ürünlerinden oluşan yemekler yer almaktadır. Bunlardan Kilishi isimli kurutulmuş baharatlı et, egussi çorbası ve suya isimli ızgara da pişirilen ey veya karaciğeri Niamey’de yiyebilecekleriniz arasında yer almaktadır.

 

Niamey Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Londra’nın Bir Müze Kent Olduğunu Kanıtlayan 10 Yer

07 Ağustos 2018

Londra’nın Bir Müze Kent Olduğunu Kanıtlayan 10 Yer

Dünyanın en gözde başkentleri arasında yer alan Londra, buram buram tarih kokuyor adeta. &...

Devamı
Çocuklu Aileler İçin Dubai’de Yapılacak Aktiviteler

06 Ağustos 2018

Çocuklu Aileler İçin Dubai’de Yapılacak Aktiviteler

Arap Yarımadası’nın en ilgi çekici şehri Dubai’dir şüphesiz. Zira altın kull...

Devamı
Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

03 Ağustos 2018

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

Masal tadında manzaralara şahitlik etmek istiyorsanız muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla Yeni Zel...

Devamı

Son Rezervasyonlar

Oguzeli - İstanbul arası bilet satın alındı

Adana

Antalya - Sakirpasa arası bilet satın alındı

Gaziantep

İstanbul - Oguzeli arası bilet satın alındı

İzmir

Oguzeli - Adnan Menderes arası bilet satın alındı

Ucuzauc.com