Niamey Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Niamey Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Niamey Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 32 dakika önce

Niamey Uçuşu

niameyNiamey Hakkında

Niamey, Nijer’in siyasi merkezi ve beş farklı ilçeden oluşan Büyükşehir statüsündeki kentidir. Nijer Nehri kıyısında yer alan şehir siyasi ve ticaret merkezi olmasının yanında hayvancılık alanında da oldukça gelişmiş ve ülkenin et ticaretinin de merkezidir. Yoğun nüfusuna rağmen iş olanakları kısıtlı olsa da oldukça sık göç alan bir yapısı mevcuttur. Yarı kurak iklime sahip Niamey’de kışları ılık ve yağışlı, yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir.

Niamey Havalimanı

Niamey Havalimanı, Nijer’in ilk başkanının adı verilmiştir ve resmi olarak Diori Hamani Uluslararası Havalimanı olarak hizmet vermektedir. İlk olarak askeri hizmet veren havalimanı günümüzde Nijer’e ulaşımda önemli bir rol üstlenmiş ve sivil havacılık alanında da hizmet vermeye başlamıştır. Şehir merkezinden 12 kilometre mesafede yer alan havalimanına otobüsler ile ulaşım sağlanabilmektedir. Ülkelerin bayrak taşıyıcı hava yolu firmalarının ağırlıklı olarak uçuş gerçekleştirdiği Niamey Havalimanı’na karşılıklı uçak sefer bilgileri hakkında bilgi almak için ucuzauc.com web sitesinden Niamey uçak bileti sorgulaması yapabilir ve biletinizi satın alabilirsiniz.

Niamey Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Niamey’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul’dan aktarmasız olarak uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları başta olamk üzere Air Cezayir, Air Burkina, Air Cote d'ıvoire, Air France, Air Niger, Afriqiyah Airways, ASKY Airlines, Etiyopya Havayolları, Royal Air Maroc ve Tunisair uçuş gerçekleştirmektedir.

Bulunduğunuz şehirden veya seyahat planınıza göre Niamey’e uçuş gerçekleştiren hava yollarının tam listesine 152 hava yolunun resmi temsilcisi olan ucuzauc.com web sitesinden Niamey uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve biletinizi kredi kartınızla Dünya’nın neresinde olursanız olun taksit imkanlarından da faydalanarak satın alabilirsiniz.

Niamey Ulaşım

Niamey’de ulaşım tren, tramvay, otobüs ve taksiler ile sağlanabilmektedir. Toplu taşımada bazı sıkıntıları mevcut olsa da şehrin neredeyse bütün noktalarına ulaşım sağlanabilmektedir.  Niamey’e ulaşımda ise çoğunlukla kara yolları ve demir yolları tercih edilse de hava yolları da alternatif olarak diğer ülkelerden Niamey’e ulaşımda kullanılmaktadır. Niamey Diori Hamani Uluslararası Havalimanı önemli bir sınır kapısı görevi de gördüğünden uluslararası alanda ulaşımda tercih nedenleri arasındadır.

Niamey Gezilecek Yerler

Niamey’de gezilecek yerler arasında tarihi ve ulusal geçmişini gözler önüne seren Nijer Ulusal Müzesi ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Niamey Ulusal Parkı, Büyük Camii ve Roma Katolik Başpiskoposluğu’ da Niamey’de gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

Niamey Ne Yenir?

Nijer Nehri kıyısında yer alan Niamey’de gümüş balığı salatası Niamey’de yenilecekler arasında ilk sırada yer almaktadır. Niamey yöresel yemekleri arasında çoğunlukla et ve et ürünlerinden oluşan yemekler yer almaktadır. Bunlardan Kilishi isimli kurutulmuş baharatlı et, egussi çorbası ve suya isimli ızgara da pişirilen ey veya karaciğeri Niamey’de yiyebilecekleriniz arasında yer almaktadır.

 

Niamey Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Niamey Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.