Nuakşot Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Nuakşot Uçak Bileti Ara

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Nuakşot Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Nuakşot Uçuşu

nuakşotNuakşot Hakkında

Nuakşot, Moritaya’nın başkenti ve en yoğun nüfusa sahip şehridir. Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan şehir, balıkçı kasabası olarak kurulmuş ve liman ticareti ile oldukça gelişmiştir. 1973 yılında 4 bölgesi bulunan şehrin günümüzde 9 farklı bölgesi bulunmaktadır. Şehrin geneli ticaretle uğraşsa da balıkçılık ve hayvancılık da oldukça yaygındır.

Nuakşot Havalimanı

2016 yılında geliştirme çalışmaları yapılarak resmen açılışı yapılan Nuakşot Havalimanı, şehir merkezinden 25 kilometre mesafede yer almaktadır. Sınır kapısı olarak da görev yapan havalimanı yaklaşık olarak 10 farklı kente direk uçuşlarla hizmet vermektedir.

Nuakşot Havalimanına direk veya aktarmalı olarak hizmet veren hava yollarının en güncel bilgilerine ucuzauc.com web sitesinden Nuakşot uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve seçtiğiniz bileti satın alabilirsiniz.

Nuakşot Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Nuakşot uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul’dan direk uçuşlarla hizmet veren, ülkemizin bayrak taşıyıcı firması olan Türk Hava Yolları ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Moritanya Hava Yolları, Air Cezayir, Royal Air Maroc,  Air France ve Tunisair’de Nuakşot’a uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Nualşot’a uçuş gerçekleştiren hava yolları ve 152 hava olu firmasının resmi temsilcisi olan ucuzauc.com web sitesinden Nuakşot uçak bileti sorgulaması yapabilir ve seyahatinize uygun olan biletinizi kolaylıkla satın alabilirisiniz.

Nuakşot Ulaşım

Nuakşot’ta ulaşım otobüs, minibüs ve taksilerle gerçekleştirilmektedir. Liman şehri olması itibariyle deniz yolu da ulaşımda tercih edilmektedir.  Nuakşot’a ulaşımda ise kara yollarında hizmet veren otobüs firmaları, demir yollarında farklı hatlarda hizmet sunan tren istasyonlarından ve hava yoluyla ulaşımda da Nuakşot Havalimanı kullanılmaktadır.

Nuakşot’ ta Gezilecek Yerler

Nuakşot’ ta gezlecek yerler arasında öncelikle şehrin etnik yapısını tam olarak yansıtan Nuakşot Gümüş Pazarı ve Nuakşot Ulusal Müzesi ilk sırada yer almaktadır. Atlantik Okyanusu kıyısında yer almasından dolayı plajları da Nuakşot’ ta gidilmesi gereken yerler arasındadır. Bunlara ek olarak Katolik Katedrali, Roma Katolik Piskoposluğu, Ibn Abbas Camii ve St. Joseph Kilisesi ’de Nuakşot’ta gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

Nuakşot’ ta Ne Yenir?

Nuakşot yöresel yemekleri ağırlıklı olarak et ve et ürünlerinin ızgarada pişirilmesinden oluşmaktadır. Köri ile servis edilen mangalda pişmiş etlerle beraber humus, hooka denilen yemeklerden de Nuakşot’ ta tadabilirsiniz. Ayrıca farklı pizza, hamburger ve spagetti gibi yemeklerinde yer aldığı Nuakşot’ ta istediğiniz tarzda yemek bulmanız mümkün.

Nuakşot Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Aegeen airlines havayolları sonbahar fırsatları

04 Eylül 2019

Aegeen airlines havayolları sonbahar fırsatları

  Aegeen Airlines ile inanılmaz fiyatlar ile sonbaharda seyahat edebilirsiniz .   Aeg...

Devamı
Ucuzauc.com