Odessa Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Odessa Uçuşu

odessaOdessa Hakkında

Odessa, Ukrayna’nın güneybatısında yer alan Karadeniz’e kıyısı olan liman kentlerinden birisidir. 1794 yılına kadar Hacıbey olarak bilinen şehir, Rusların şehri ele geçirmesinden sonra Odessa olarak adı değiştirilmiştir. Şehirde azınlık olarak Türkler ve Tatar Türkleri’ de yaşamaktadır.

Tatil bölgesi olarak ve kültürel etkinliklerinde merkezi olan şehir oldukça fazla turiste ev sahipliği yapmaktadır.  Sıcak karasal iklimi de şehre daha çok yaz aylarında olan ilgiyi arttırmaktadır. Türkiye’nin başkonsolosluklarından ilkinin açıldığı Odesa’nın kardeş şehri de İstanbul’dur.

Odessa Havalimanı

Odessa Havalimanı, uluslar arası alanda hizmet vermektedir. Ülkenin güneydoğu bölgesinde yer alan Havalimanı, 1961 yılında inşa edilerek hizmete açılmıştır. Şehir merkezinden 7 kilometre mesafede yer alan Odessa Havalimanından 240’dan fazla şehre ulaşım sağlanabilmektedir.

Odesa Havalimanı’na diğer kentlerden gerçekleştirilen karşılıklı uçak seferleri hakkında bilgi almak için  ve Odessa uçak bileti fiyatları hakkında en güncel bilgilere  ucuzauc.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Odessa Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Odessa’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul’dan direk uçuşlarla hizmet veren Onur Air ve Türk Hava Yolları ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Austrian Airlines, Azur Air Ukrayna, Belavia, Çek Havayolları, Dniproavia, Ellinair, flydubai, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Motor Sich Airlines, Ukrayna Uluslararası Havayolları, Sweet Havayolları ve Yanair’da Odessa’ya uçuş gerçekleştirmektedir.

Odessa’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarının en güncel listesine ve hava yollarının Odessa uçak bileti fiyatlarına ucuzauc.com web sitesinden Odessa uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve biletinizi kolaylıkla kredi kartınızla güvenli bir şekilde satın alabilirisiniz.

Odessa Ulaşım

Odessa’ da ulaşım trenler, troleybüs,  tramvaylar ve otobüslere ek olarak deniz yolundan yolcu gemileri ve feribotlarla da sağlanabilmektedir.  Oldukça gelişmiş ulaşım ağına sahip Odessa’da ayrıca taksilerde özel araçlar olarak hizmet vermektedir. Odessa’ya ulaşımda ise kara yolları, demir yolları, deniz yolları ve uluslar arası alanda hizmet veren havalimanı aracılığıyla hava yoluyla ulaşım sağlanabilmektedir.

Odessa Gezilecek Yerler

Odessa’ da gezilecek yerler arasında Rönesans döneminden kalma Opera Binası ve şehrin simgeleri arasında yer alan Potemkin Merdivenleri ilk sırada yer almaktadır.  Ayrıca şehrin en hareketli caddelerinden olan Deribasovskaya Caddesi, ikinci dünya savaşı sırasında askerlerin saklandığı şehirlerden olan Katakomblar şehri,  Puşkin Müzesi, Arcadia Plajı ve Odessa Arkeoloji Müzesi görülmesi gereken, Odessa’da gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

 

Odessa Ne Yenir?

Odessa’ da yenilecekler arasında bu bölgede çok ünlü olan ve sevilerek tüketilen Borç çorbasını, bizdeki mantıya benzer olan fakat içerside patatesle de yapılabilen bir tür mantı olan Vareniky, pirinçle yapılan ve Odessa yöresel yemekleri arasında yer alan Glopsy Odessa’ da yiyebilirsiniz.

Odessa’da yemeklerin yanında içecek olarak ikram edilen Uzvar isimli komposto çeşitlerini Odessa’da tadabilirsiniz.

Odessa Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler

15 Kasım 2019

İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler

İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler İstanbul’da sabah kahvaltısı yapıla...

Devamı
Efes Antik Kenti

12 Kasım 2019

Efes Antik Kenti

Efes Antik Kenti Efes, Türkiye’nin batısında yer alan Kuşadası’na çok yak...

Devamı
Bebekli Ailelere Tatil Önerileri

11 Kasım 2019

Bebekli Ailelere Tatil Önerileri

Bebekli olan aileleri tatile çıkma fikri ürkütebilir. Ancak merak edilecek ya da ...

Devamı