Podgorica Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Podgorica

 Podgorica - Zanzibar 20 Kas 2018 4.128,84₺   Podgorica - New York 17 May 2019 2.114,29₺   Podgorica - New York 17 May 2019 2.114,29₺   Podgorica - Dubai 05 Ara 2018 2.016,22₺   Podgorica - Zanzibar 20 Kas 2018 3.501,48₺   Podgorica - Muskat 24 Kas 2018 2.021,54₺   İstanbul - Podgorica 03 Oca 2019 718,69₺   Zürih - Podgorica 13 Mar 2019 848,94₺   İstanbul - Podgorica 03 Oca 2019 918,86₺   İstanbul - Podgorica 24 Oca 2019 918,86₺   Belgrad - Podgorica 31 Ara 2018 441,71₺   İstanbul - Podgorica 03 Oca 2019 1.075,93₺ 

podgoricaPodgorica Hakkında

Podgorica, Karadağ’ın önemli kurum ve kuruluşlarının yer aldığı yönetim merkezi ve başkentidir. Karadağ’ın en büyük ve ne yoğun nüfusa sahip kenti olan Podgorica nüfusa gün geçtikçe daha da artmaktadır. Etnik yapı olarak çoğunlukla Ortodoks ve Katolik Hristiyanlarla beraber Sünni Müslümanlarda bu şehirde yaşamaktadır. Genelinde Akdeniz ikliminin görüldüğü şehir yazları sıcak ve kurak iken, kışları ise ılık ve yağışlıdır.

Osmanlılara da ev sahipliği yapmış Podgorica’ da tarihi yapılar kültür turizmi açısından oldukça önem taşımaktadır.  Sanayi ve ticaret alanın yanı sıra bilimsel araştırmalarında merkezi olan şehirde sanatsal alanda da Karadağ’ın merkezi olarak kabul edilmektedir.

Podgorica Havalimanı

Podgorica Havalimanı, 2006 yılının Temmuz ayından itibaren yenlenmeiş terminalleri ile beraber uluslar arası alanda hizmet vermektedir. Şehir merekzinden yaklaşık olarak 11 kilometre mesafede yer alan Podgorica Havalimanına günümüzde yaklaşık olarak 10 farklı hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Ucuzauc.com web sitesinden Podgorica uçak bileti sorgulaması yaparak, seyahatinize rotanıza göre aktarmalı veya direk uçuşları görüntüleyebilir ve Podgorica uçak biletinizi kredi kartınızla birkaç dakika içerisinde satın alabilirsiniz.

Podgorica Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Podgorica’y a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul’dan direk uçuşlarla hizmet veren Türk Hava Yolları ve diğer ülkelerden Adria Airways, Air Serbia, Alitalia, Austrian Airlines, Israir, Montenegro Airlines,Ryanair,SmartWings, Wizz Air   firmaları uçuş gerçekleştirmektedir.

152 hava yolunun resmi temsilcisi olan ucuzauc.com web sitesinden Podgorica’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarının en güncel listesine, hava yollarının sefer bilgilerine ve Podgorica uçak bileti fiyatlarına uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Ayrıca uçak biletinizi kredi kartınızla birkaç dakika içerisinde kolaylıkla satın alabilirisiniz.

Podgorica Ulaşım

Podgarica’da ulaşım, şehir içerisinde düzenli olarak gerçekleştirilen otobüs seferleri ve tramvaylar ile sağlanmaktadır. Ayrıca taksilerde ulaşımda sıklıkla tercih edilen bir alternatiftir. Pogdarica’ya ulaşım yolları ise kara yolları başta olmak üzere demir yolları ve hava yollarıdır. Tren istasyonları ve gelişmiş demir yolları ve istasyonları ile yakın çevrelerde ve uzak bölgelerdeki şehirlere kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Uluslar arası alanda da çoğunlukla hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır.

Podgorica Gezilecek Yerler

Podgarica’ da gezilecek yerler arasında öncelikle dini inanışlara göre inşa edilen kiliseler ve camiler yer almaktadır. Bunlardan İsa'nın Kutsal Kalp Kilisesi, Dajbabe Manastırı ve Podgorica Cami en önemlileridir. Ayrıca Karadağ Ulusal Tiyatrosu, Podgorica Şehir Stadyumu, Dajbabska Gora Kulesi, Kral Nikola Anıtı, Roma Meydanı , Moskova Köprüsü ve Şehir Saat Kulesi Podgarica’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerdir.

Podgorica Ne Yenir?

Podgarica’nın yöresel yemeklerinden Popeci a la Podgorica isimli yemek domuz etinden yapılmaktadır. Domuz eti yemiyorsanız tercihinize göre dana eti ile de yemeğinizi yaptırabilir ve deneyebilirsiniz.  Akdeniz ve Ege mutfağının etkisinde fazlasıyla kalmış olan Podgorica yemekleri yanında muhakkak sebzeyle ikram edilmektedir.  

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com