• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Porto Uçuşu

portoPorto Hakkında

Porto şehri, Portekiz'in ikinci en büyük şehri ve ülkenin en büyük endüstri merkezidir. Ülkenin kuzeyinde Rio Douro nehrinin ağzında bulunan şehir, Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olarak 1996 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınmıştır. Porto’ nun ihraç edilen en önemli ürünü olan Porto Şarabı, Rio Douro nehri boyunca yetiştirilen özel üzüm çeşitlerinden yapılmaktadır. Porto Şarabında kullanılan üzüm çeşidi ve tarifi 1976 yılında çıkarılan kanun ile korunmaktadır.

Porto Havalimanı

Porto Havalimanı, Porto şehrine 11 km uzaklıktadır. Uluslararası havalimanı özelliğini taşıyan Porto Havalimanı’na 20’den fazla havayolu şirketi uçuş gerçekleştirilmektedir.

Porto Havalimanı’na gerçekleştirilen karşılıklı uçuşlar hakkında ayrıntılı bilgi için ucuzauc.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Web sitesinden Porto uçak bileti sorgulaması yaptıktan sonra seçtiğiniz ucuz Proto uçak biletini kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Porto ‘ya Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Porto ‘ya uçuş gerçekleştiren havayolları arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan direk uçuşlar gerçekleştiren Türk Hava Yolları başta olmak üzere, Avrupa’nın başlıca şehirlerinden uçuş gerçekleştiren Aigle Azur, Air Algerie, Air Europa, British Airways, Brussels Airlines, Czech Airlines, EasyJet, EasyJet Switzerland, Eurowings, Air Nostrum, Lufthansa, Luxair, Ryanair, Swiss International Air Lines, TAAG Angola Airlines, TAP Portugal, Transavia France, Vueling, Wizz Air gibi havayolu şirketleri de Proto’ya uçuş gerçekleştirmektedir.   

Porto’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarının sefer bilgilerine ve hava yollarına göre farklılık gösteren Porto uçak bileti fiyatlarına ucuzauc.com web sitesinden ulaşabilir ve bilet alımlarınızı web sitesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Porto Ulaşım

Porto’da  ulaşım,  farklı ulaşım araçlarının birbiriyle bağlantısı sayesinde oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Proto bölgelere ayrılmıştır ve  ulaşım ağı 12 farklı bölgeye ayrılmaktadır. Porto'nun şehir içi ulaşımı STCP firması tarafından sağlanmaktadır. Metro, tramvay, otobüs, taksi ve bisiklet ile her yere kolayca ulaşmanız mümkün olmaktadır. 

Porto’da, şehirlerarası ulaşım karayolu ve tren yolu ile gerçekleştirilmektedir. İki ana tren istasyonu bulunmaktadır. Bunlar şehrin sanat galerisi olarak kabul edilen Sao Bento Tren İstasyonu ve şehir merkezine 2 km uzaklıkta bulunan Campanha Tren İstasyonudur. Porto’da alışılagelmiş otobüs terminali olmadığı için firmalar yolcularını bilet satış ofislerinden veya turizm şirketlerinin ofislerinden alınmaktadır. Ayrıca hava yolları aracılığıyla da Porto’ya ulaşım sağlanabilmektedir.

Porto Gezilecek Yerler

Porto gezilecek yerler arasında tarihi seramikleri ile şehrin sanat galerisi olarak anılan Sao Bento Tren İstasyonu, Atlas Okyanusu kıyısındaki Forte de Sao Francisco Xavier Kalesi ve Aşıklar Parkı, şarabın yapılışını gözlemleyebileceğiniz ve tadım yapabileceğiniz, Calem Şarap Mahzeni ve Real Companhia Velha Mahzeni ilk sıralarda bulunmaktadır. 14. yy’dan kalma Sao Francisco Kilisesi, UNESCO tarafından koruma altına alınmış Bolsa Sarayı, şehri yüksekten seyredebileceğiniz Clerigos Kulesi ve görkemli I. Dom Luis Köprüsü de Porto’ da gezilecek yerler arasındadır. Ayrıca F.C. Porto’nun madebi olan Estádio do Dragão, stat turu yapabileceğiniz ve Takım Müzesini ziyaret edebileceğiniz turlar aracılığıyla da düzenlenmektedir.

Porto Ne Yenir?

Porto’da balık ve deniz ürünlerinin yoğunlukta olduğu, domuz eti, tavuk eti, patates, pirinç ve baharatlar kullanılarak yapılan yemek çeşitlerinin de bulunduğu bir kültür mevcuttur. Porto yöresel tatların başında Morina balığı ile yapılan Bacalhau çeşitleri gelmektedir. Izgara sardalya, domates ve kabuklu deniz ürünleri ile hazırlanan Caldeirada yemeği, sos ve bira ile hazırlanmış hafif acılı, üzerinde yumurta ve peynir içinde domuz eti veya biftek bulunan Francesinha yer almaktadır.

Porto'yla özdeşmiş bir diğer yemek ise içinde fasulye veya tavuk eti bulunan ve işkembe ile yapılan Porto usulü işkembedir. Kahvaltıda ton balığı ve yumurtalı ekmekle yapılan Paozinho Com Atum da deneyebileceğiniz lezzetler arasında yer almaktadır.

Porto Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

03 Ağustos 2018

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

Masal tadında manzaralara şahitlik etmek istiyorsanız muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla Yeni Zel...

Devamı
Ankara Alışveriş Rehberi

02 Ağustos 2018

Ankara Alışveriş Rehberi

Nüfus bakımından kıyaslandığında en çok alışveriş merkezine sahip olan illerimiz arasınd...

Devamı
Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

01 Ağustos 2018

Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

Alışılmışın dışında bir çeşitliliğe sahip Portekiz festivalleri kültürel temaları, ...

Devamı

Son Rezervasyonlar

Ankara

Ferit Melen - Esenboga arası bilet satın alındı

Antalya

Oguzeli - Antalya arası bilet satın alındı

Kayseri

Adnan Menderes - Erkilet arası bilet satın alındı

Diyarbakir - İstanbul arası bilet satın alındı

Ucuzauc.com