Rostov Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Rostov Uçuşu

RostovRostov Hakkında

Rostov, Don Nehri’nin kıyısında bulunan önemli ticaret limanı ve Rostov Oblastı'nın idare merkezidir. . Ruslar tarafından, Yaroslavl Oblastı Eyaletinde bulunan Rostov Veliky ile karıştırılmaması için Rostov Na Donu ismi yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülkenin önde gelen siyasi, kültür, eğitim ve bilim merkezlerinin yer aldığı Rostov, Don Nehri önemli bir ticaret limanıdır. Rostov’da nemli karasal iklim görülmektedir.  Bu nedenle de şehrin genelinde tarım çok fazla gelişememiştir ve ticaret ve sanayi şehrin gelişiminde etkin bir rol oynamaktadır.

Rostov Havalimanı

Rostov Havalimanı şehrin 8 km doğusunda bulunmaktadır.1925 yılında kurulmuş olan havalimanı 1986 yılında uluslararası havalimanı niteliği kazanmıştır. Rostov havalimanı 20 den fazla havayolu firması ile uçuş gerçekleştirmektedir.

Rostov Havalimanı’na düzenlenen karşılıklı seferler ve Rostov uçak biletleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için ucuzauc.com web sitesini ziyaret edebilir ve Rostov uçak bileti sorgulaması yaparak seçtiğiniz bileti kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Rostov’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Rostov’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Antalya ve İstanbul’dan direk uçuşlar gerçekleştirirken Türk Hava Yolları başta olmak üzere, Aegean Airlines, Aeroflot, Rossiya Airlines, Alrosa Mirny Air Enterprise, Azur Air, Czech Airlines, Ellinair, Flydubai, Gazpromavia, Nordavia, NordStar, RusLine, S7 Airlines, UTair Aviation, Uzbekistan Airways, Ural Airlines, Yakutia Airlines hava yolu firmaları karşılıklı uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Rostov’ a uçuş gerçekleştiren hava yollarının Rostov uçak bileti fiyatları farklılık göstermektedir. En güncel Rostov’a uçak bileti fiyatları ve Rostov’a uçuş gerçekleştiren hava yollarının listesine ucuzauc.com web sitesinden ulaşarak seçtiğiniz bileti kredi kartınızla taksit imkânlarından da satın alabilirsiniz.

Rostov Ulaşım

Rostov’da ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Farklı ulaşım araçlarından tramvay, troleybüs, otobüs, metro ve minibüs gibi geniş bir şehir içi ulaşım ağına sahip olan kentte ulaşım oldukça rahat ve ekonomiktir. Şehirlerarası ve uluslar arası alanda Rostov’ a ulaşımda ise tren yolu, karayolu ve deniz yolu bakımından Kafkasya’ya açılan kapı olarak nitelendirilmektedir. Bu nedenle önemli bir ulaşım merkezi kategorisindedir.

Rostov Gezilecek Yerler

Rostov gezilecek yerler arasında kültürel ve tarihi değerler açısından oldukça zengin bir şehir olma özelliği taşımaktadır. Rostov Şehri Müzikal Tiyatrosu, Açık Hava Tren Müzesi, Meryem Ana Doğuş Katedrali, Devrim parkı, Paramonovskie Sklady, Güzel Sanatlar Bölge Müzesi  Rostov’ da görülmesi gereken, gezilecek yerler arasındadır.

Rostov Ne Yenir?

Rostov,  et ve sebze ağırlıklı yemekleri, çorba çeşitleri ile oldukça zengin bir yemek kültürüne sahiptir. Et suyu, havuç ve lahana ile yapılan Borç en ünlü çorbalarındandır. Rostov yöresel yemekleri arasında bir çeşit kızartma olan Piroşki, mercimek ve etle hazırlanan Habenski, tavuk ile hazırlanan Pelmeni mantısı yer almaktadır. Mersin balığından çıkan siyah havyar ise dünyanın en lezzetli havyarı kabul edilmekte ve Rostov’da sıkça tüketilmektedir. Çilekli Pavlova ve Sırnike yemekten sonra deneyebileceğiniz tatlılar arasında yer almaktadır. İçki olarak en çok Rus yapımı votka tüketilmektedir.

Rostov Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Diyarbakır Gezilecek Yerler

14 Şubat 2020

Diyarbakır Gezilecek Yerler

Diyarbakır, yüzyıllar öncesinden itibaren birçok önemli medeniyete ev sahipliğ...

Devamı
Denizli Gezilecek Yerler

14 Şubat 2020

Denizli Gezilecek Yerler

Denizli eşsiz bir doğal görünüme sahiptir. Tarihi zenginlikleri ile de oldukça...

Devamı
Çankırı Gezilecek Yerler

11 Şubat 2020

Çankırı Gezilecek Yerler

Çankırı İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve Türkiye'de en önem...

Devamı