Riyad Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Riyad Uçak Biletleri

Riyad Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Son Satış 22 dakika önce

Riyad Uçuşu

riyad Riyad Hakkında

Riyad, Suudi Arabistan’ın merkezi yönetim şehri ve başkenti aynı zamanda Arap Yarımadasında ki en büyük alana sahip şehridir. Çevresi çöllerle çevrili olan Riyad, gökdelen şehridir. Petrol rezervlerinin çok olduğu ve petrol çıkartılan şehir bu sayede gelişmiştir. Ekonomisi oldukça iyi olan şehir de çöl iklimi haklimdir. Bu nedenle de yaz ayları oldukça sıcak olmaktadır ve yaz aylarında yüksek sıcaklıklardan dolayı her yer kapalıdır. Riyad’ı ziyaret etmek isteyenler için en uygun mevsim kış aylarıdır.

Riyad’ da önemli bir başka noktada sıkı İslam kurallarının uygulanmasıdır. Kadınların başı açık gezmesi yasaktır. Ayrıca namaz saatlerinde sokaklarda kimse kalmamaktadır. Farklı olarak alışveriş merkezilerine girişlerde yanınızda bir kadın olmazsa, ziyaretçi olarak dahi içeri giremeyebilirsiniz.

Riyad Havalimanı

Riyad Havalimanı, resmi olarak Kral Halid Uluslararası Havaalanı’dır. Şehir merkezinden 35 kilometre mesafede yer alan Riyad Kral Halid Uluslar arası Havaalanı her yıl 17 milyon yolcuya hizmet vermektedir.

Riyad Havalimanına günümüzde yaklaşık olarak 20’den fazla havayolu uçuş gerçekleştirmektedir.  152 hava yolunun resmi temsilcisi olan ucuzauc.com web sitesinden Riyad uçak bileti sorgulaması yaparak bulunduğunuz şehirden Riyad’a uçuş gerçekleştiren hava yollarının tam listesine ve Riyad uçak bileti fiyatlarına ulaşabilir ve kredi kartınızla biletinizi satın alabilirsiniz.

Riyad’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Riyad’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Aegean Airlines, Air Arabia, Air Arabia Egypt, Air Arabia Jordan,Airblue,Air Cairo,Air France,Air India,Biman Bangladesh Airlines, British Airways, Cathay Pacific, Cebu Pacific, Czech Airlines,EgyptAir, Emirates, Ethiopian Airlines, Etihad Airways, flydubai, Flynas, Gulf Air, Jet Airways, Korean Air,Kuwait Airways,Lufthansa,Middle East Airlines,Nile Air, Oman Air, Pakistan International Airlines, Qatar Airways,Royal Air Maroc, Shaheen Air, Sudan Airways, Syrian Air Riyad’a uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Ucuzauc.com web sitesi uçak bileti satış portalı olarak 152 hava yolunun resmi temsilcisidir. Riyad’a gerçekleştirilen karşılıklı uçuşlar hakkında bilgi almak için web sitesinden Riyad uçak bileti sorgulaması yapabilir ve Riyad ucuz uçak biletinizi satın alabilirsini.

Riyad Ulaşım

Riyad’da ulaşım genelde kara yolu tercih edilmektedir.  Modern ve birbiriyle bağlantılı otoyollarına ek olarak şehir içinde raylı sistemlerle de ulaşım sağlanabilmektedir.  Şehir içerisinde üç hatta metro istasyonu yer almaktadır. 85 kilometre uzunluğundaki metro istasyonu havalimanı ve tren istasyonuyla da bağlantılıdır. Riyad’a ulaşım da ise kara yolları ve hava yolları kullanılmaktadır. Ayrıca demir yolları aracılığıyla Cidde ve Mekke gibi Arap Yarımadasında yer alan diğer şehirlere de kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Riyad Gezilecek Yerler

Riyad’da gezilecek yerler arasında Riyad Ulusal Müzesi antik eserlerin, geleneksel araçların ve savaş araçlarının sergilendiği yer olarak öncelikli olarak yer almaktadır. Ayrıca Kral Abdülaziz Askeri Müzesi, Masmak Kalesi, Jeoloji Müzesi ve Suudi Arabistandaki en büyük ikinci yer olan  Al Faisaliyah Merkezi  Riyad’da görülmesi ve gezilmesi gereken yerlerden bir kaçıdır.

Riyad Ne Yenir?

Riyad, Arap mutfağı yemeklerinin ender ve en lezzetli yemeklerini de tadabileceğiniz şehirler arasında yer almaktadır. Riyad yöresel yemekleri arasında da yer alan kıyma ve hamurun bir arada pişirilerek yapıldığı Marqouq, farklı şekillerde pişirilerek yanında humus ile servis edilen Deve eti, Türk Mutfağına benzer şekillerde pişirilen Kebap türleri ve yemeklerin yanında servis elden Pilav çeşitleri ile yemekten sonra tatlı olarak ikram edilen baklava çeşitlerinden Riyad’da tadabilirsiniz.

 

Riyad Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Riyad Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.