San Francisco Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

San Francisco

 San Jose - Konya 18 Kas 2018 5.029,80₺   San Francisco - Konya 18 Kas 2018 4.756,16₺   San Francisco - İstanbul 18 Kas 2018 3.766,90₺   San Jose - Orlando 23 Ara 2018 1.197,40₺   San Juan - Fort Lauderdale 19 Eki 2018 497,90₺   San Juan - Fort Lauderdale 20 Eki 2018 455,93₺   Kahire - San Francisco 28 Kas 2018 2.434,08₺   Madrid - San Francisco 15 Kas 2018 2.655,00₺   İstanbul - San Francisco 06 Kas 2018 2.144,01₺   Frankfurt - Santa Cruz De La Palma 21 Eki 2018 1.557,51₺   Fort Lauderdale - San Pedro Sula 04 Ara 2018 2.152,43₺   Fort Lauderdale - San Pedro Sula 04 Ara 2018 2.152,43₺ 

san franciscoSan Francisco Hakkında

San Francisco, Kaliforniya eyaleti sınırları içerisinde yer almaktadır. Eyaletin kültürel ve finans merkezi olan San Francisco, Büyük Okyanus’a da kıyısı bulunmaktadır. 

San Francisco’ kültürel ve finansal yönleri dışında yaz sisleri, Çin Mahalleleri, dik kayalıkları ve Golden Gate köprüsüyle de tanınmaktadır. Çin’den sonra gerçek Çin eşyalarının bulunduğu tek yer olan San Francisco, ayrıca iklim yapısından dolayı da oldukça fazla turist çekmektedir.

Değişken iklime sahip olmasına rağmen en soğuk ayları Aralık ve Ocak’dır. San Francisco’yu ziyaret etmek için en uygun aylar ise Mayıs, Haziran ve Ekim aylarıdır.

San Francisco Havalimanı

San Francisco Havalimanı, şehir merkezine 21 kilometre mesafede yer almaktadır. Uluslararası alanda hizmet veren havalimanı 1927 yılında için Mills Field Municipal Havaalanı olarka kurulmuş, 1955 yılında uluslararası hizmet vermeye başlayarak San Francisco Havalimanı olarak isimlendirilmiştir.

Günümüzde 30’dan fazla havayolunun karşılıklı uçuş gerçekleştirdiği havalimanına, bulunduğunuz şehirden San Francisco’ya düzenlenen karşılıklı veya aktarmalı seferler hakkında bilgi için ucuzauc.com’ dan San Francisco uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında uçuş gerçekleştiren hava yollarının en güncel listesine ve bilgilerine ulaşarak seçtiğiniz biletini kredi kartınızla sadece 2 adımda satın alabilirsiniz.

San Francisco Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

San Fancisco’ ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları İstanbul’dan direk uçuşlarla hizmet vermektedir.  ayrıca Aer Lingus, Aeroméxico, Air Berlin,  Air Canada, Air China, Air France, Air India, British Airways, Air New Zealand, Alaska Airlines, All Nippon  Airways, American Airlines, American Eagle,Avianca El Salvador, Asiana Airlines,Copa Airlines, Emirates, Cathay Pacific,Etihad Airways, China Airlines, Delta Air Lines, EVA Air,Fiji Airways,Japan Airlines, KLM, Hawaiian  Airlines, Frontier Airlines, JetBlue Airways, Korean Air, Lufthansa, Qantas,XL Airways France, Scandinavian  Airlines,  Singapur Havayolları, United Airlines, Virgin America, Sun Country Airlines, Volaris, WestJe hava yolları’da San Francisco’ya farklı şehirlerden uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

San Franvcisco’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarının en güncel listesine 152 hava yolunun resmi temsilcisi olan ucuzauc.com web sitesinden San Francisco uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz.

San Francisco Ulaşım

San Francisco’da halkın %32’si günlük hayatlarında toplu taşıma araçlarını kullanmaktadır. Amerika’da en gelişmiş ve en yoğun toplu taşıma hatlarına sahip San Francisco’da metro, tramvay, otobüs, taksi, teleferik hatta son yıllarda yapılan çalışmalarla bisikletle de şehrin bütün noktalarına ulaşım sağlanabilmektedir. San Francisco’ya ise hızlı tren, kara yollarında hizmet veren otobüs firmaları ve hava yollarında ulaşımın kilit noktası olan San Francisco Havalimanı aracılığıyla ulaşım sağlanabilmektedir.

San Francisco Gezilecek Yerler

San Francisco’da gezilecek yerler arasında sanat galerileri, büyük mağazaların ve antikacıların yer aldığı Union Meydanı, Sicilya ve Cenova’lı balıkçıların yerleştiği Fisherman’s Wharf bölgesi, filmlere ve kitaplara konu olan Alcatraz Adası ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Körfez Köprüsü, 60’lı yıllardaortaya çıkan Hippi hareketinin ve kültürünün merkezi olan Haight-Ashbury sokakları, en çok fotoğraflanan ve farklı yapısıyla dikkat çeken Golden Gate Köprüsü ve Amerika şaraplarının üretiminde üzümlerin yetiştirildiği Napa VadisiSan Francisco’da gezilecek yerler arasındadır.

San Francisco Ne Yenir?

San Francisco’da bu bölgeye özgü olan Cioppino balğının yahnisi, Çin yemeği olan erişte tavuk ve sebzeden yapılan Chop suey, kızarmış yengeç bacağı en çok tüketilenler arasındadır. San Franciisco yöresel yemekleri arasında yengeç eti ve haşlanmış yumurta ile sebzelerden yapılan yengeç  Louis Salatası, zencefilli kek ve üstü çikolata ile kaplı Clairesquare isimli zengin kurabiyesi, hot dogdan farklı olarak kızartılmış sosis ile yapılan Pretzels hot dog ve pilav üzerine hamburger köftesi ve üzerinde de yumurta ile servis edilen Loco moco isimli yemeği San Francisco’ da tadabilirsiniz. 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com