• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Sanaa Uçak Bileti

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

En Ucuz Sanaa Uçak Bileti

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Sanaa Uçuşu

sanaaSanaa Hakkında

Sanaa, Yemen’in başkentidir. Ghumdan isimli eski bir kale üzerine kurulu olan eski şehir bölgesinin etrafı surlarla çevrilidir. Bu nedenle de şehre girişte 6-9 metre yüksekliğinde kapılar bulunmaktadır. Mimari açıdan en önemli kapılardan birisi ise 1962 yılında gerçekleşen devrimden sonra inşa edilen Özgürlük Kapısıdır.

Sanaa, hafifi yarı kurak iklim görülmektedir. İklim koşullarının da etkisiyle Yemen’in en yoğun nüfusa sahip en yüksek şehridir.  Kültür turizmi kapsamanda her yol milyonlarca turisti ağırlayan şehir, 2015 gerçekleşen askeri müdahaleden sonra ekonomisi gittikçe zayıflamış ve şehre giriş çıkışlar durdurulmuştur.

Sanaa Havalimanı

Sanaa Havalimanı, askeri ve sivil havacılık da uluslararası alanda hizmet veren havalimanıdır. 2015 yılında Yemen’de gerçekleşen askeri müdahale sonrasında ciddi hasar gören terminal binaları nedeniyle kullanılamaz hale gelmiştir.

Sanaa gerçekleştirilecek uçuşlar hakkında e güncel bilgilere ucuzauc.com web sitesinden Sanaa uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Karşılıklı uçuşların gerçekleştirilmeye başlandığı tarihten itibaren ucuz Sanaa uçak biletlerinizi web sitesi üzerinden kredi kartınızla alabilirsiniz.

Sanaa Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Sanaa uçuş gerçekleştiren hava yolları Felix Airways ve Yemenia hava yollarıdır. Tek yönlü olarak sadece Sanaa ya uçuş gerçekleştiren hava yollarının uçuş sefer bilgileri ve uçak bileti fiyatları hakkında bilgilere ucuzauc.com ‘dan Sanaa uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz.

Sanaa Ulaşım

Sanaa da ulaşım Dababs ismi verilen yaklaşık olarak 10 kişi taşıyan minibüslerle sağlamaktadır. Toplu taşıma araçları ve ulaşım ağında otobüsler ve metrolar da kullanılsa da genelde taksiler tercih edilmektedir. Sanaa diğer şehirlerden demir yolu ve kara yoluyla, uluslararası ulaşımda ise en kolay hava yoluyla ulaşım sağlanabilmektedir.

Sanaa da Gezilecek Yerler

Sanaa da gezilecek yerler arasında eski şehir içerisinde yer alan yaklaşık olarak 100 kadar cami, 12  banyo ve hamam, geçmiş dönem mimarisine ait 6000 den fazla ev yer almaktadır. Ayrıca şehir içerisinde yer alan ve yöresel ürünlerin yer aldığı Tuz Pazarı olarak da bilinen Suq al-Milh, 7. yüzyılın ender yapılarından olan Jami' al-Kabir yani Sanaa Büyük Camii ve Özgürlük Kapısı olarak da kabul edilen Yemen Kapısı görülmesi gereken, gezilecek yerler arasındadır.

Sanaa da Ne Yenir?

Sanaa yöresel yemeklerinde koyun eti, tavuk eti çoğunlukla kullanılmaktadır. Sanaa da yapılan 5 den fazla farklı ekmek çeşidi yer almaktadır. Sanaa yöresel yemeklerinden olan ve Yemen’in en ünlü yemeği Saltah’ı  bu şehir ziyaretlerinizde tadabilirsiniz. Sanaa da yiyebileceğiniz diğer Yemen mutfağı yemekleri ise Lahm Mandi, Jachnun, Fahsa, ve Thareed, Samak Mofa’dır.

Sanaa da karanfil, kakule ve nane ile birlikte servis edilen çaylarından içebilir, özel Yemen kahvelerini de tadabilirsiniz.

 

Sanaa Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

03 Ağustos 2018

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

Masal tadında manzaralara şahitlik etmek istiyorsanız muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla Yeni Zel...

Devamı
Ankara Alışveriş Rehberi

02 Ağustos 2018

Ankara Alışveriş Rehberi

Nüfus bakımından kıyaslandığında en çok alışveriş merkezine sahip olan illerimiz arasınd...

Devamı
Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

01 Ağustos 2018

Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

Alışılmışın dışında bir çeşitliliğe sahip Portekiz festivalleri kültürel temaları, ...

Devamı

Son Rezervasyonlar

Kiev

Arlanda - Boryspil Intl arası bilet satın alındı

Adana

Antalya - Sakirpasa arası bilet satın alındı

Ankara

Gazipasa - Esenboga arası bilet satın alındı

Erzurum

İstanbul - Erzurum arası bilet satın alındı

Ucuzauc.com