Selanik Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Selanik Uçuşu

selanikSelanik Hakkında

Selanik, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu şehirdir. Yunanistan sınırları içerisinde yer alan şehir Balkanlar bölgesinde önemli biir ticaret merkezidir. M.Ö 315 yılında Thermi ismiyle kurulan şehir, Akdeniz iklimine sahiptir. Tarihi açıdan önemli bir yere sahip olan şehir, Yunanistan’ın en büyük ikinci şehridir. Ekonomik olarak ticaretin yaygın olduğu şehirde bir diğer önemli gelir kaynağı da turizmdir. Kültür turizmi açısından da her yıl ziyaret edilmektedir.

Selanik Havalimanı

Selanik Havalimanı, eski simiyle Mikra Havalimanı olarak şehir merkezinden 13 kilometre güneyde yer almaktadır. Üç katlı terminal binasında uluslararası alanda da hizmet vermektedir. Schengen vizesi ile gelenler içinde ayrıca bir alanı bulunan Selanik Havalimanı’na 25’in üstünde hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Selanik Havalimanı’na düzenlenen direk veya aktarmalı uçuş bilgilerine ucuzauc.com dan Selanik uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Sorgulama sonrasında seçtiğiniz uçuşa ait bileti de kolaylıkla 3 adımda kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Selanik Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Selanik uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları başta  olmak üzere Aegean Airlines, Alitalia, British Airways, Brussels Airlines, Cobalt Air,  easyJet, Ellinair, Eurowings,Jet2.com,  Scandinavian Airlines,  Aeroflot, Astra Airlines, Jetairfly, Ryanair, Sky Express, Transavia, Air Berlin, Austrian  Airlines , easyJet İsviçre, Thomson Airways,  Air Serbia, airBaltic, Belavia, AirBlue, Germanwings, Transavia France, Travel Service Polska, UTair Havacılık, Vueling,  Wizz Air hava yolları Selanik uçuş gerçekleştirmektedir. Selanik uçuş gerçekleştiren hava yollarının eng üncel bilgilerine ucuzauc.com web sitesinden uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve seçtiğiniz Selanik ucuz uçak biletini kredi kartınızla taksit imkânlarından da faydalanarak güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Selanik Ulaşım

Selanik’te ulaşım toplu taşıma araçlarından otobüs, troleybüs ve banliyö trenler ile gerçekleştirilmektedir. Selanik Kentsel Ulaşım Organizasyonu OASTH tarafından düzenlenen toplu taşıma seferleri birbiriyle bağlantılıdır. 75 farklı güzergâha hizmet evren otobüs servisleri ile şehrin birçok bölgesine ulaşım sağlanabilmektedir. Selanik’e ulaşım da ise şehir içi otobüs hizmetlerinin bağlantılı olduğu demir yolları ve şehirlerarası otobüs terminalinde farklı kara yolları firmalarının düzenlediği seferler ile ulaşım sağlanabilmektedir. Farklı ülkelerden ise en kolay Selanik Havalimanı aracılığıyla hava yolu ile Selanik’e ulaşım sağlanabilmektedir.

Selanik’ de Gezilecek Yerler

Selanik’ de gezilecek yerler arasında Atatürk evi müzesi ilk sırada yer almaktadır. Selanik genelinde Hristiyan inancı hakim olduğundan farklı yapılarda bir çok katedral ve kilise yer almaktadır. Bunlardan Aya Dimitri Kilisesi, Hosios David Kilisesi ve St. Nicholas Orphanos Kilisesi de Selanik’ de görülmesi gereken yerler arasındadır. Ayrıca Beyaz Kulesi, Aristotelous Meydanı,  Selanik Arkeoloji Müzesi, Selanik Yahudi Müzesi, Selanik Bilim Merkezi ve Teknoloji Müzesi, Bey Hamamı,  Bizans Kültürü Müzesi ve Yeni Cami’ de Selanik’ de gezilecek önemli yerler arasındadır.

Selanik Ne Yenir?

Selanik tatlıları ile daha çok bilinen bir şehirdir. Balkanlara özgü tatlıların da bulunduğu şehirde Armenovil, Roxakia ve Trigona önemli tatlılarındandır. Ayrıca kahve ile yapılan ve Dünyaca ünlü Frappeler ‘ de Selanik Uluslararas Ticaret Fuarı’nın düzenlendiği 1957 yılından itibaren şehrin en ünlü içecekleri arasında yer almaktadır. Ayrıca daha çok kahvaltıda tüketilen Bougatsa böreği ve ünlü yunan biralarının yanında da aperatif olarak da tüketilen koulouri isimli atıştırmalığı Selanik’de tadabilirsiniz.

Selanik Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Aegeen airlines havayolları sonbahar fırsatları

04 Eylül 2019

Aegeen airlines havayolları sonbahar fırsatları

  Aegeen Airlines ile inanılmaz fiyatlar ile sonbaharda seyahat edebilirsiniz .   Aeg...

Devamı
Aegeen Airlines iadelerinde ek Düzenleme Prosedürü

22 Ağustos 2019

Aegeen Airlines iadelerinde ek Düzenleme Prosedürü

Devamı
Air Astana Bagaj Fiyatları Revizesi

22 Ağustos 2019

Air Astana Bagaj Fiyatları Revizesi

    Air Astana Havayolları'nın yeni bagaj fiyatları güncellemeleri  &nb...

Devamı
Ucuzauc.com