Sao Paulo Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Sao Paulo Uçak Bileti Ara

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Paulo Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Sao Paulo Uçuşu

sao pauloSao Paulo Hakkında

Sao Paulo, Brezilya sınırları içerisinde yer alan Güney Amerika’da ki en büyük yüz ölçümüne sahip şehirdir. Metropolitan alanla birlikte toplamda nüfusu 20 milyondan fazladır.

Sao Paulo, Katolik rahiplerin 1554 yılında şehre yerleşmesi ve merkezi bir yerleşim yeri olarak kullanılmasından sonra hızla büyümeye başlamıştır. Verimli toprakları ılıman iklimi de şehrin büyümesinde oldukça olumlu etkilere sahiptir. Fakat zamanla hızlı büyüme beraberinde göç dalgasını da birlikte getirmiş ve düzgün bir yapılaşmadan ziyade gecekondulaşma gerçekleşmiştir.

Şehrin genelinde çok ciddi çevre sorunları ve ulaşım sorunları görülmektedir. Turizm açısından da oldukça hareketli olan Sao Paulo’da yaygın olarak kültür turizmi gerçekleştirilmektedir. Şehri ziyaretlerde en uygun zaman yazın bitişi ve son baharın başlangıç ayıdır.

Sao Paulo Havalimanı

Sao Paulo Havalimanı olarak kabul edilen ve uluslararası alanda hizmet veren ı Sao Paulo–Guarulhos Uluslararası Havaalanı’dır. Şehrin 25 kilometre dışında yer alan havalimanına 20’den fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Sao Paulo–Guarulhos Uluslararası Havaalanı’ndan başka Sao Paulo’ ya hizmet veren bir havalimanı daha bulunmaktadır.  Bunlar Congonhas Sao Paulo Havaalanı bölgesel ve yurt içi uçuşlarda hizmet vermektedir.  

Sao Paulo Guarulhos Uluslararası Havaalanı her gün 100 binden fazla kişiye 28 farklı ülkeye hizmet vermektedir. Sao Paulo Havalimanı’na gerçekleştirilen karşılıklı uçuşlara veya aktarmalı seferlere ait bilgilere ucuzauc.com bilet sorgulama sayfasından Sao Paulo uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve seçtiğiniz bileti kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Sao Paulo’ ya Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

São Paulo’ ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul’dan direk uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Aerolíneas Argentinas, Aeroméxico, Air Canada, Air China, Air Europa, Air France,  Alitalia, American Airlines, Avianca, Brezilyalı Airlines Azul, British Airways, Copa Airlines, Delta Hava Yolları, Emirates, Etiyopya Havayolları, Etihad Airways, Iberia, KLM, Korean Air, LATAM,Lufthansa, Passaredo İyi Aéreas, Qatar Airways, Royal Türk Hava Yolları, Singapur Havayolları, South African Airways ve United Airlines Sao Paulo’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Sao Paulo’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarının uçak bileti fiyatlarına ve sefer biilgilerine en güncel bilgilerine 152 hava yolunun resmi temsilcisi olan ucuzauc.com üzerinden Sao Paulo uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve seçtiğiniz bileti kolaylıkla kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Sao Paulo Ulaşım

Sao Paulo’ da ulaşım daha çok özel araçlarla sağlanmaktadır. Trafiğe kayıtlı 7 milyondan fazla özel araç bulunmasından kaynaklı trafik sıkışıklığı oldukça büyük bir sorundur. Şehirde 10 büyük oto yol yer almaktadır. Ayrıca Sao Paulo’datoplu taşıma araçları olarak banliyö tren, metro ve otobüs kullanılmaktadır. Bütün bunlara ek olarak Sao Paulo’da helikopterlerle de şehir içinde ulaşım sağlanabilmektedir. Trafik sorunundan kaynaklı bazı firmalar özel olarak helikopter servis ve helikopter taksi hizmeti vermektedir Dünya’nın en büyük otobüs terminaline sahip olan Sao Paulo’ ya ulaşım ise karayolları, demir yolları ve şehhre yurtiçinde ve uluslararası alanda hizmet veren iki havalimanı ve helikopter sahaları sayesinde hava yoluyla sağlanabilmektedir.

Sao Paulo’ da Gezilecek Yerler

Sao Paulo’da gezilecek yerler arasında 1950 yılına kadar gökdelenler arasında zirveyi elinde tutan Edificio Martinelli binası, şehrin en eski yapılarından ve kiliselerinden biri olan 1910-1922 yıllarında inşa edilen Mosteiro Sao Bento Katedrali, bütün mağazaları ve yöresel ürünlerin de yer aldığı Shoping Light alışveriş merkezi, Sao Paulo Tiyatrosu , Sao Paulo Katedrali, Ibirapuera Parkı, Brezilya kahve  kültürünün hala canlı olduğu Mercado Municipal kahve pazarı Sao Paulo’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasındadır.

Sao Paulo’ da Ne Yenir ?

Sao Paulo’da sabah kahvaltısında Cinda ismi verilen yulaflı meyve karışımını tadabilirsiniz. Kahvenin anavatanı olan Brezilya’nun kahve pazarının yer aldığı Sao Paulo’da eşsiz kahvelerinden içebilir ve Cachaça isimli şeker kamışından yapılan yerli içkilerinden içebilirsiniz. Brezilya’da 4 bine yakın cashaça çeşidinden bir kaçını muhakkak Sao Paulo’ da deneyebilirsiniz.

Metropol kent olmasından ziyade oldukça fazla göz almasından kaynaklı Dünya mutfaklarından İtalyanlara özgü olan pizza ve makarna, Çin’e özgü sushi  gibi yemekleri de Sao Paulo’da deneyebilirsiniz.

 

 

Paulo Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Aegeen airlines havayolları sonbahar fırsatları

04 Eylül 2019

Aegeen airlines havayolları sonbahar fırsatları

  Aegeen Airlines ile inanılmaz fiyatlar ile sonbaharda seyahat edebilirsiniz .   Aeg...

Devamı
Aegeen Airlines iadelerinde ek Düzenleme Prosedürü

22 Ağustos 2019

Aegeen Airlines iadelerinde ek Düzenleme Prosedürü

Devamı
Air Astana Bagaj Fiyatları Revizesi

22 Ağustos 2019

Air Astana Bagaj Fiyatları Revizesi

    Air Astana Havayolları'nın yeni bagaj fiyatları güncellemeleri  &nb...

Devamı
Ucuzauc.com