Sebha Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Sebha Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Sebha Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 59 dakika önce

Sebha Uçuşu

sebhaSebha Hakkında

Sebha, Libya sınırları içerisinde yer alan en önemli ticaret merkezlerinden birisidir. Tarihte kervanların bu şehirden geçmesinden kaynaklı geçmişten gelen ticari kaynakları günümüzde Tunus ve Çad’dan gelen motorlu araçlarla ticari hizmetlerini devam ettirmektedir. Ülkenin ekonomisinde matbaa merkezi, hurma paketleme fabrikası ve okullarının yer almasından kaynaklı oldukça önemli bir yere sahiptir. 2011 yılında Kaddafi karşıtı güçlerin şehri ele geçirmesinden sonra ekonomi düzeyde oldukça geriye giden kentte, bacasız sanayi olarak kabul edilen turizm hareketleri de durmuştur.

Sebha Havalimanı

Sebha Havalimanı, Libya’nın güney bölgesine hizmet veren önemli uluslararası bir havalimanıdır. 2014 yılına kadar hizmet veremeye devam eden havalimanı bu bölgede gerçekleşen iç çatışmalardan kaynaklı hizmetlerine ara vermiştir.

Sebha Havalimanı’na gerçekleştirilen uçuşlar sadece tekyönlü olup sadece ülke vatandaşlarının geri dönmesine yöneliktir. Sebha Havalimanı’nın uluslararası alanda ne zaman açılacağına dair net bir tarih olmamakla birlikte en güncel bilgilere de ucuzauc.com ‘dan ulaşabilir ve Sebha uçuşları başladıktan sonra biletinizi satın alabilirsiniz.

Sebha’ ya Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Sebha’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları sadece ülkesine dönmek isteyenler için tek yönlü olarak seferler düzenlemektedir. Afriqiyah Airways, Burak Air, Libya Hava Yolları ve Syphax Havayolları Sebha’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

2014 yılı itibariyle durdurulan uçuşların yeniden başlamasının ardından ucuzauc.com  web sitesinden  Sebha uçak bileti sorgulaması yaparak sefer bilgileri ve Sebha uçak bileti  fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi alabilir, seçtiğiniz ucuz uçak biletinizi de  kredi kartınızla anında satın alabilirsiniz.

Sebha Ulaşım

Sebha’da ulaşım otobüs, feribot, taksi ve minibüsler ile sağlanmaktadır. Ayrıca 800 kilometre uzunluğunda ki tren hattı aracılığıyla, kara yoluna alternatif olarak ulaşım sağlanabilmektedir.

Sebha’ da  Gezilecek Yerler

Sebha’da kültür turizmi açısından gezilecek oldukça fazla yer bulunmaktadır. Bunlar arasında  Acacus Dağları, Benghazi Kathedral, Tibesti Dağları, Karamanly Evi Müzesi, Kral Tiyatrosu,  Kırmızı Kale Müzesi ve Atiq Camii Sebha’da gezilecek yerler arasında ilk sırada yer almaktadır.

Sebha’da Ne Yenir?

Sebha’da buharda pişmiş koyun veya kuzu etinin yanında buğday veya irmikle servis edilen Couscousi isimli geleneksel yemeği yenmesi gerekenler arasındadır. Ayrıca buharda pişen sebzeler ve baharatlar eşliğinde servis edilen et yemekleri oldukça lezzeti ve Libya mutfağının da temelini oluşturmaktadır.

Sebha’da yemekler ‘bazen’ isimli sıcak soslarla servis edilirler ayrıca yemekten önce veya sonra çay tüketilmektedir. Yemeklerden sonra özellikle nane eklenerek servis edilen çayları da midenizin de sağlığı açısından tatmanız gerekenler arasındadır. 

Sebha Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Sebha Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.