Rotterdam Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Rotterdam Uçuşu

roterdamRotterdam Hakkında

Rotterdam, Hollanda sınırları içerisinde ülkenin en yoğun nüfusa sahip ikinci şehridir. Amsterdam’dan sonra en çok ziyaret edilen şehir Avrupa da yer alan en büyük limana da sahip olmasından kaynaklı ticaret merkezidir. Rotte Irmağı kıyısında yer alan şehir ikinci dünya savaşı sırasında Almanlar tarafından yok edilmiş fakat 1950-1970 yıllarında yeniden inşa edilmiştir. Denizcilik alanında oldukça gelişmiş olan şehir ülkenin denizcilik sektörünün önemli bir merkezi haline gelmiştir. Okyanusal, ılıman etkisi sebebiyle de Hollanda’nın her yıl en çok ziyaret edilen ikinci şehridir. Rotterdam’ ı ziyaretlerde en uygun mevsim ise bahar aylarıdır.

Rotterdam Havalimanı

Rotterdam Havalimanı,  Hollanda’nın Amsterdam’da yer alan havalimanlarından sonra en büyük üçüncü havalimanıdır.  Avrupa’ya direk veya aktarmalı olarak tarifeli uçuşların düzenlendiği Rotterdam Havalimanı, 1955 yılında resmen uçuşlara başlamış, 1956 yılında da uluslararası alanda hizmet vermeye başlamıştır.

Rotterdam Havalimanına 8 farklı havayolu direk uçuşlarla hizmet vermektedir ve havayollarının en güncel uçuş bilgileri için ucuzauc.com web sitesinden uçak bileti sorgulaması yaparak Rotterdam ucuz uçak biletinizi kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Rotterdam’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Rotterdam’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ülkemizden direk uçuşlarla hizmet veren Corendon Havayolları, Türk Havayolları ilk sıralarda yer almaktadır. Diğer ülkelerden de aktarmalı ve direk olarak hizmet veren Vueling, Jetairfly, TACV, Transavia flybe, BMI Bölgesel, British Airways ve City Jet Hava Yolları’ da Rotterdam’a uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Rotterdam’a uçuş gerçekleştireceğiniz şehirden hizmet veren direk veya aktarmalı olarak uçuş gerçekleştiren hava yollarının en güncel listesine 152 hava yolunun resmi temsilcisi olan ucuzau.com üzerinden Rotterdam uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve uçak biletinizi kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Rotterdam Ulaşım

Rotterdam’da ulaşım Hollanda Uluslararası bölge ve yerel toplu taşıma ağına bağlı olarak düzenlenmektedir. Şehir içi hizmet veren 33 adet farklı otobüs hattı, ulusal alanda da hizmet veren ve ayrıca şehir içinde de tramvay, metro ve randstadrail aracılığıyla Rotterdam’da ulaşım sağlanmaktadır. Bunlara ek olarak feribotla da çevre illerden kolaylıkla Rotterdam’a ulaşım sağlanabilmektedir. Uluslararası alanda da Rotterdam Havalimanı aracılığıyla hava yoluyla da ulaşım sağlanmaktadır.

Rotterdam’ da Gezilecek Yerler

Rotterdam’ da gezilecek yerlerarasında  mimari yapısıyla öne çıkan yapılar biri olan  Rotterdam Tren İstasyonu,  eğik askı köprü sınıfına dahil olan asimetrik görüntüsüyle dikkat çeken Erasmus Köprüsü, Mueseum Park bölgesinde Hollanda’nın en iyi müzeleri arasında sanat müzesi kategorisinde ki Boijmans Van Beuningen Müzesi Van Gogh, Salvodar Dali gibi ünlü ressamların resimlerini bünyesinde barındırdığından oldukça önemli ve gezilmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Doğal güzelliği ile göz kamaştıran 150 yıldan fazladır bulunan Diergaarde Blijdorp Hayvanat Bahçesi, Hollanda Etnografla müzeleri arasında Asya, Amerika ve İslam kültürüne ait eserlere ev sahipliği yapan Wereldmuseum, denizcilik alanında oldukça ilerlemiş Rotterdam’ da denizciliğin tarihini anlatan Maritime Museum Rotterdam isimli denizilik müzesi ve Dünya’nın en ilginç 50 yapısı içerisinde bulunan Piet Blom tarafından inşa edilmiş Küp Evler’ de Rotterdam’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasındadır.

Rotterdam Ne Yenir?

Rotterdam’da ülkenin hatta Dünya’da yapılan en lezzetli elmalı turtaları yiyebilirsiniz. Liman kenti olan Rotterdam’da deniz ürünlerine ait yöresel yemeklerde bulunmaktadır. Bunlardan hiç kılçığı bulunmayan Kibbeling balığını ızgara, kızartma veya salatasıyla da tadabilirsiniz.  Ayrıca Hollanda'nın lezzetli süt ve süt ürünlerinden tadarak özel ekmeklerini de Rotterdam’da deneyebilirsiniz.

 

Rotterdam Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Rotterdam Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Düzce Gezi Rehberi

26 Mart 2020

Düzce Gezi Rehberi

Düzce Gezi Rehberi Düzce Batı Karadeniz Bölgesinde yer alan etrafı dağlarla &ccedi...

Devamı
Aksaray Gezilecek Yerler

18 Mart 2020

Aksaray Gezilecek Yerler

Aksaray Gezi Rehberi İç Anadolu Bölgesi ülkemizin en kendisine has olan böl...

Devamı
Edirne Gezilecek Yerler Nelerdir?

17 Mart 2020

Edirne Gezilecek Yerler Nelerdir?

Edirne Gezilecek Yerler Nelerdir? Eski dönemlerden bugüne dek Osmanlı döneminin iz...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.