St Petersburg Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

St Petersburg

 Stuttgart - Adana 21 Ara 2018 1.128,75₺   Stuttgart - Split 01 Kas 2018 744,09₺   Strazburg - İzmir 20 Eki 2018 738,94₺   Stuttgart - Antalya 19 Eki 2018 549,36₺   Stokholm - İstanbul 22 Eki 2018 517,59₺   Stuttgart - Antalya 20 Eki 2018 571,39₺   İzmir - Stuttgart 31 Eki 2018 625,30₺   İzmir - Stuttgart 30 Eki 2018 625,30₺   İzmir - Stuttgart 30 Eki 2018 625,30₺   Ankara - St Petersburg 25 Ara 2018 988,90₺   Ankara - St Petersburg 30 Ara 2018 988,90₺   İstanbul - Stuttgart 31 Ara 2018 6.496,69₺ 

st petersburgSt. Petersburg Hakkında

St. Petersburg, Rusya’nın en büyük ikinci şehridir. Ayrıca Avrupa’nın da en büyük dördüncü şehri olan St. Petersburg, Baltık Deniz kıyısında ve Neva Nehri’nin üzerine kurulmuştur. Birinci Dünya savaşı sonrasında şehrin adı Petograd olarak değiştirilmiş ve Sosyalist Devrim sırasında Moskova’nın başkent olmasıyla siyasi ve ekonomik düzeyde önemini kaybetmiştir.

St. Petersburg deniz kıyısında ve nehir üzerinde yer almasından da kaynaklı yıl boyunca nemli bir hava seyretmektedir. Yazları ılık, rutubeti yüksektir. Kış aylarında ise soğuk olmaktadır. Bu nedenle de St. Petersburg ziyaret için en uygun zaman bahar aylarıdır.

St. Petersburg Havalimanı

St. Petersburg Havalimanı, şehir merkezinden 14 kilometre uzaklıkta yer alan Pulkovo şehrinde bulunmaktadır. 1932 yılında hizmete açılan St. Petersburg Havalimanı, uluslararası alanda hizmet vermektedir.

25’in üstünde hava yolunun uçuş gerçekleştirdiği St. Petersburg Havalimanı’ndan düzenlenen direk ve aktarmalı uçuşlar hakkında ucuzauc.com üzerinden St. Petersburg uçak bileti sorgulaması yaparak bilgi alabilirsiniz. Sorgulama sonrasında seçtiğiniz bileti kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

St. Petersburg’ a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

St. Petersburg ‘ a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul’dan direk uçuşlarla hizmet veren Türk Havayolları ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Aegean Airlines, Aeroflot,Air Astana,airBaltic, Air France, Air Moldova, Air Sırbistan, Alitalia,  Austrian Airlines, AZALJet, Azerbaijan Airlines, Air Azur, Belavia, ingiliz Havayolları, Brussels Airlines, China Southern  Airlines, Croatia Airlines, Czech Airlines, Ellinair, Emirates, Finnair, Gazpromavia, Hainan Airlines, İberya, KLM, Korean Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Mahan Air, Nordavia, Nouvelair, RusLine, S7 Airlines, Saravia, Scandinavian Airlines, Somon Air, Taban Air, Tacik Air, Türkmenistan Havayolları, Ural Airlines  UTair, Aviation, Uzbekistan Airways, Vueling, Yakutia  Airlines ve Yamal Airlines St. Petersburg’a uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

St. Petersburg’ a uçuş gerçekleştiren hava yollarının en güncel St. Petersburg uçak bileti fiyatları için St. Petersburg uçak bileti sorgulaması yapabilir ve seçtiğiniz bileti kredi kartınızla taksit imkânlarından da faydalanarak alabilirsiniz.

St. Petersburg Ulaşım

St. Petersburg’da ulaşım metro, banliyö tren, tramvay, troleybüs ve otobüslerle sağlanmaktadır. Ayrıca şehir içinde bisiklet yolları da bulunmaktadır ve bisikletle de şehir de bütün noktalara ulaşabilirsiniz. St. Petersburg’ a ulaşımda ise raylı sistemler önemli bir yer tutmaktadır. Şehir içerisinde kadar giren raylı sistemlere ek olarak kara yollarında hizmet veren otobüsler ile de ulaşım sağlanabilmektedir. Uluslararası alanda St. Petersburg’a ulaşımda ise hava yoluyla kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır.

St. Petersburg’ da Gezilecek Yerler

St. Petersburg’da gezilecek yerler arasında fazlasıyla müze ve mimari yapısıyla dikkat çeken katedral, saray ve kilise yer almaktadır. Bunlardan Kazan Katedrali, Hermitage Müzesi, Yeniden Diriliş Kilisesi, Catherine Sarayı, Mermer Saray, Aziz İshak Katedrali, Dostoyevski Müzesi, Peter Paul Kalesi ve Tatar Camisi St. Petersburg’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasındadır.  Ayrıca Nevski Caddesi, Neva Nehri, Vasilevski Adası ve Anichkov Köprüsü’ de St. Petersburg’ da görülmesi gereken yerler arasındadır.

St. Petersburg Ne Yenir?

St. Petersburg’ da yenilmesi gerekenler arasında, St. Petersburg geleneksel yemeklerinden Rus Salatası, Borsc Çorbası, Rus mantısı olarak da bilinen Pelmeni ve Boeufstrogonof isimli mantarın ve etinsoslanarak sotelenmiş hali, Şaşlık Kebabı ve tütsülenerek kurutulmuş balıklar olan Lakerda’ yı yiyebilirsiniz. Buna ek olarak Rusya’nın geleneksek içkisi olan votkayı yanında blini olarak bilinen geleneksel hamur işiyle beraber St. Petersburg’ da yiyebilirsiniz.

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com