Saraybosna Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Saraybosna Uçuşu

saraybosnaSaraybosna Hakkında

Saraybosna, Osmanlı Döneminden sonra Bosna Hersek’in özerkliğini ilan etmesiyle başkent olarak hizmet vermektedir. Şehir içerisinde yer alan yapılar ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken Saraybosna,  Müslüman, Katolik, Musevi ve Ortadokslar’ ın bir arada yaşayabildiği barışçıl bir şehirdir.

Bölgede yer alan yerleşim kalıntıları Osmanlı dönemine aittir.  Genel olarak kültür turizminin ağırlıkta olduğu şehir, ayrıca önemli kamu kuruluşlarını da bünyesinde bulundurmaktadır.

Saraybosna Havalimanı

Saraybosna Havalimanı, şehir merkezinden yaklaşık olarak kilometre uzaklıkta uluslararası alanda hizmet vermektedir. 1930 yılından itibaren hizmet veren Saraybosna Havalimanı’na 15 farklı hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Saraybosna Havalimanı’na düzenlenen direk veya aktarmalı uçak seferleri hakkında ayrıntılı bilgiler için ucuzauc.com üzerinden Saraybosna uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında ucuz Saraybosna uçak biletinizi kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Saraybosna’ ya Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Saraybosna’ ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türkiye merkezli olarak AtlasGlobal, Borajet, Pegasus Hava Yolları, Türk Hava Yolları yer almaktadır. Ayrıca Adria Airways, Austrian Airlines, Croatia Airlines, Air Arabia, Eurowings, Air Serbia, flydubai, Lufthansa, Mistral Air, Norveç Hava Yolları ve Qatar Airways Saraybosna’ ya uçuş gerçekleştirmektedir.

Saraybosna’ ya uçuş gerçekleştiren hava yollarının en güncel Saraybosna uçak bileti fiyatları ve sefer bilgilerine ucuzauc.com web sitesinden Saraybosna uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. 152 hava yolunun resmi temsilcisi olan web sitesinden Saraybosna uçak biletinizi kredi kartınızla taksit imkânlarından da faydalanarak alabilirsiniz.

Saraybosna Ulaşım

Saraybosna’da ulaşım birbiriyle bağlantılı toplu taşıma araçlarıyla gerçekleştirilmektedir.  Tramvay, metro, otobüs ve troleybüs’ün kullanıldığı Saraybosna’ da ayrıca teleferik de 1984 Kış Olimpiyatları için faaliyete geçirilmiş ve bu tarihten beri ulaşımda önemli bir yer edinmiştir. Saraybosna’ya ulaşım da uluslararası bağlantılı karayolları, demir yolları ve hava yolları ile sağlanmaktadır.

Saraybosna Gezilecek Yerler

Saraybosna’da gezilecek yerler arasında Saraybosna Bira fabrikası farklı yapısı ve tadımlık yerleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca yine mimarisi ile dikkat çeken Macaristan İmparatorluğu döneminden kalan önemli yapılardan Belediye Binası,  yöresel ürünlerinde yer aldığı Saraybosna önemli yerlerinden Baş çarşı, kafelerin ve alışveriş için mağazaların yer aldığı Ferdadiye Caddesi, Saraybosna Katedrali, büyük satranç tahtasıyla dikkat çeken Kurtuluş Meydanı, 1. Dünya Savaşının başladığı nokta olan Avusturya dükünün Sırp tarafından öldürüldüğü Latin Köprüsü, Savaşta Öldürülen Çocuklar Anıtı, Hünkar Camisi,  Yaşam Müzesi ve Padovanskog Katolik Kilisesi Saraybosna’ da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasındadır.

Saraybosna Ne Yenir?

Saraybosna’ da bu bölgede Boşnak kültürüne ait olan Begova Çorbası,  farklı baharatlar katılarak yapılan köftelerinden, patatesli, peynirli ve kıymalı olarak yapılabilen Boşnak böreklerinden ve Sarajevski Sahan isimli farklı sebzelerin doldurulmasıyla yapılan dolmalarından ve Şopska Salatası isimli yemekleri tadabilirsiniz. Ayrıca Saraybosna’da tatlı olarak Trileçe tatlısını tadabilir, Sarajevsko birası ve Kaymacina olarak bilinen yöresel lezzeti tadabilirsiniz.

 

Saraybosna Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Saraybosna Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.