Sofya Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Sofya Uçuşu

sofyaSofya Hakkında

Sofya, Bulgaristan’nın başkenti ve en hızlı gelişenşehirlerden birisi olarak dikkat çekmektedir.  Geneli Ortadoks Hristiyanlarından oluşan halkı son zamanlarda ise göç almasıyla büyüme oranı ve nüfus yoğunluğu son 10 yılda şehrin gelişmesini de sağlamıştır.

Ilman karasal iklimin görüldüğü Sofya, Lyukin ve Vitosha dağları ile etrafı çevrilidir. Bu nedenle de kış aylarında -15 lere düşen sıcaklıkları yaz aylarında ise 35 dereceye kadar yükselmektedir. Sofya’ yı ziyaret etmek için en uygun zaman ilkbaharın son ayları ve sonbaharın ilk aylarıdır. 

Sofya Havalimanı

Sofya Havalimanı şehir merkezinden 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. 1947 yılından itibaren hizmet veren Sofya Havalimanına 20’den fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.  Sofya Havalimanı’na düzenlenen uçak seferleri hakkında ayrıntılı bilgi almak ve en güncel Sofya uçak bileti fiyatlarını ucuzauc.com’ dan Sofya uçak bileti sorgulaması yaparak öğrenebilir ve seçtiğiniz bileti kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Sofya’ya Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Sofya’ ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları direk İstanbul uçuşları ile hizmet vermektedir. Ayrıca Aegean Airlines, Aeroflot, Air Berlin, Air France, Air Serbia, Alitalia, Austrian Airlines, British Airways, Bulgaria Air, Dniproavia, easyJet, El Al, flydubai, Wizz Air, Jet2.com, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Mistral Air, Qatar Airways, Ryanair, Swiss International Air Lines,Vueling,  TAROM ve Thomas Cook Airlines Sofya’ ya uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Sofya Ulaşım

Sofya’ da ulaşım metro, otobüs, tramvay ve taksiler ile sağlanmaktadır. Özellikle dikkat edilmesi gereken ise taksi tercih edecekseniz korsan taksiler yerine özel kurumlara bağlı büyük firmaların taksilerini kullanmanız gerekmektedir. Toplu taşıma araçlarında ise tek binimlik veya onlu kartlardan satın almanız gerekmektedir. 

Sofya’ ya ulaşım da ise hızlı trenler, büyük otobüs firmaları ve hava yoluyla hizmet veren 20’den fazla havayolunu tercih edebilirsiniz.

Sofya Gezilecek Yerler

Sofya’da gezilecek yerler arasında şehrin en eski kiliselerinden biri olan Aziza Sofia Kilisesi, şehrin yanı sıra Dünya’da da en büyük katedrallerden biri olan Alexander Nevski Katedrali,  Ulusal Arkeoloji Müzesi, Mimar Sinan ‘ın 1576 yılında inşa ettiği Kodi Seyfullah Efendi Camii ve 1888 yılından beri 250’nin üstünde farklı cins hayvana ev sahipliği yapan Sofya Hayvanat Bahçesi Sofya’ da görülmesi ve gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Sofya Ne Yenir?

Sofya mutfağı, Balkan ve Osmanlı mutfağının karışımı olarak kabul edilmektedir. Genellikle et ağırlıklı yemeklerinin yanı sıra sebze yemekleri de et yemekleri kadar önemlidir. Sofya’nın yöresel yemeklerinden Banitsa böreği, kebap ve güveç yemeklerinden olan kebapçeler deneyebilirler. Et yemeklerinde ve sosislerde domuz eti de kullanılmaktadır. Bu konuda ki tercihlerinizi yemek yediğiniz yere belirtmeniz gerekmektedir.

 

Sofya Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Fas’ın Görülmesi Gereken Yerleri

15 Haziran 2019

Fas’ın Görülmesi Gereken Yerleri

Resmi adı Fas Krallığı olan Fas, parlamenter monarşi ile yönetilmekte ve Afrika kıtasında bulu...

Devamı
Dünyanın En Ucuz Ülkeleri

15 Haziran 2019

Dünyanın En Ucuz Ülkeleri

Dünya üzerinde farklı kıtaları ve ülkeleri gezmek isteyen insanlar azımsanmayacak ka...

Devamı
Yunanistan Vizesi

15 Haziran 2019

Yunanistan Vizesi

Vize Kapsamı Schengen Ülkeleri Ülke Başkenti Atina Para Birimi Euro Nü...

Devamı
Ucuzauc.com