• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Strazburg Uçuşu

strazburgStrazburg Hakkında

Strazburg, Fransa’nın kuzeydoğusunda yer alan Alas Bölgesi’nin başkentidir. Fransa’nın en yoğun nüfusa sahip yedinci şehri olan Strazburg, aynı zamanda Avrupa Konseri ve Parlamentosu’ na ev sahipliği yapmasından kaynaklı oldukça ilgi görmektedir. 1949 yılından itibaren AB görüşmelerine ev sahipliği yapan şehir de ayrıca Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ni de şehir içinde bulunmaktadır.

Strazburg yılın her mevsiminde ziyaret edilebilecek hava koşullarına sahiptir. Önemli kurumların dışında saraylar, müzeler ve kiliselerinde gezilebileceği şehirde kültür turizmi kapsamında turlar da düzenlenmektedir.

Strazburg Havalimanı

Strazburg Havalimanı, şehir merkezinden 10 kilometre mesafede Strazburg’ un güneybatısında yer almaktadır. Yaklaşık olarak 10 farklı firmanın uçuş gerçekleştirdiği havalimanına düzenlenen karşılıklı sefer bilgileri ve Strazburg uçak bileti fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için ucuzauc.com web sitesiniz ziyaret edebilirsiniz. Strazburg uçak bileti sorgulaması yapabileceğiniz web sitesinden seçtiğiniz ucuz uçak biletini kredi kartınızla kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Strazburg’ a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Strazburg’ a uçuş gerçekleştiren hava yollarının arasında Türk Hava Yolları ve Sun Express yer almaktadır. Ayrıca  Brussels Airlines, Tassili Havayolları,Transavia France,  Tunisair, Volotea, Czech Airlines, Iberia, Royal Air Maro ve  Ryanair firmaları da Strazburg’a uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Strazburg’a uçuş gerçekleştiren hava yollarının en güncel bilgilerine 152 hava yolunun resmi temsilcisi olan ucuzauc.com web sitesinden Strazburg uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve seçtiğiniz uçak biletinizi kredi kartınızla Dünya’nın neresinde olursanız olun satın alabilirsiniz.

Strazburg Ulaşım

Strazburg’da ulaşım toplu taşıma araçlarından otobüs tramvay ve metrolar ile düzenli seferler ile gerçekleştirilmektedir. Toplu taşıma araçlarından tramvay 6 farklı ve 24 den fazla otobüs hattında hizmetten yararlanabilmek için bütün toplu taşıma araçlarında geçerli tek bilet veya toplu biletlerden satın alınması gerekmektedir. Strazburg’a ulaşım da ise kara yolu, tren yolu ve hava yolu kullanılabilmektedir.

Strazburg’ da Gezilecek Yerler

Strazburg’ da gezilecek yerler arasında Notre Dame Katedrali filmlere dahi konu olmasından kaynaklı ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Kleber Meydanı, Cumhuriyet Meydanı, Kammerzell Evi, Botanik Bahçesi, Rohan Sarayı, Alsas Müzesi, Orangerie Parkı, Citadelle Parkı, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Strazburg’ da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Strazburg’da Ne Yenir?

Strazburg’ da ne yenir diye düşünüldüğünde et ve et ürünlerinden yapılan yemekler ilk sırada yer almaktadır.  Strazburg geleneksel yemeklerinden Flammeküche, baeckeoffe ve Fleischnackas tadabilir ve Fransa’nın ilk bira üretim yerlerininbulunduğu Alas bölgesinde farklı biraları tadabilirsiniz. Özellikle bu bölgede yer alan üzüm bağlarından toplanarak yapılan beyaz şarap eşliğinde balık Strazburg’ da yiyebilirsiniz.

 

Strazburg Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

03 Ağustos 2018

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

Masal tadında manzaralara şahitlik etmek istiyorsanız muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla Yeni Zel...

Devamı
Ankara Alışveriş Rehberi

02 Ağustos 2018

Ankara Alışveriş Rehberi

Nüfus bakımından kıyaslandığında en çok alışveriş merkezine sahip olan illerimiz arasınd...

Devamı
Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

01 Ağustos 2018

Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

Alışılmışın dışında bir çeşitliliğe sahip Portekiz festivalleri kültürel temaları, ...

Devamı

Son Rezervasyonlar

Kiev

Arlanda - Boryspil Intl arası bilet satın alındı

Adana

Antalya - Sakirpasa arası bilet satın alındı

Ankara

Gazipasa - Esenboga arası bilet satın alındı

Erzurum

İstanbul - Erzurum arası bilet satın alındı

Ucuzauc.com