• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Süleymaniye Uçak Bileti

En Ucuz Süleymaniye Uçak Bileti

Süleymaniye Uçuşu

süleymaniye uçak biletiSüleymaniye Hakkında

Süleymaniye, Irak sınırları içerisinde yer alan Süleymaniye şehrinin yönetim merkezidir. 1784 yılında Osmanlı ve Babanli Valisi olan İbrahim Paşa’nın babasının adı verilmiş ve şehir bu tarihte kurulmuştur. Verimli topraklarından kaynaklı da şehrin genelinin ekonomisi tarıma dayalıdır. Son yıllarda da kültür turizmi kapsamında da turizm de şehrin ekonomisinde oldukça etkindir. Süleymaniye’ de karasal iklim görülmektedir. Soğuk ve karlı kışlarından kaynaklı Süleymaniye’ ye ziyaretleriniz de en uygun mevsim bahar mevsimleridir.

Süleymaniye Havalimanı

Süleymaniye Havalimanı, şehir merkezinden 15 kilometre mesafede yer almaktadır. Kargo hizmetlerine ek olarak, gelen yolcu, giden yolcu ve VIP hizmetlerinin verildiği terminalleri bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 10 farklı hava yolunun uçuş gerçekleştirdiği Süleymaniye Havalimanına düzenlenen karşılıklı ve aktarmalı sefer bilgileri için ucuzauc.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bilet sorgulama ekranından Süleymaniye uçak bileti sorgulaması yaparak sefer bilgilerine ek olarak uçak bileti fiyatlarını da görüntüleyebilir ve Süleymaniye uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Süleymaniye’ ye Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Süleymaniye’ ye uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türkiye merkezli olarak İstanbul’ dan uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları ve  Atlas Global’ de yer almaktadır. Ayrıca  Caspian Airlines, flydubai, Germania, Iran Aseman Airlines, Iraqi Airways, Royal Jordanian, Qatar Airways, Qeshm Airlines ve  RUS Aviation uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Süleymaniye’ ye uçuş gerçekleştiren hava yollarının en güncel Süleymaniye uçak bileti fiyatları ve sefer bilgileri için ucuzauc.com uçak bileti satış portalı ve turizm hizmetleri sayfasından Süleymaniye uçak bileti sorgulaması yaparak uçak biletinizi kredi kartınızla kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Süleymaniye Ulaşım

Süleymaniye’ de ulaşım otobüs, metro ve taksilerle sağlanmaktadır. Şehir içinde ulaşımda toplu taşıma araçlarında kullanılan kartlardan satın almanız gerekir. Şehir içinde motosikletler de ulaşım da kullanılabilmektedir. Şehirlerarası ulaşımda çoğunlukla otobüs ve tren tercih edilse de uluslararası ulaşımda çoğunlukla hava yolu tercih edilmektedir. Hava yoluyla ulaşımda şehir merkezinden servisler ve metro ile ulaşımın sağlandığı Süleymaniye Havalimanı aracılığıyla ulaşımsağlanabilmektedir.

Süleymaniye’de Gezilecek Yerler

Süleymaniye’ de gezilecek yerler arasında öncelikle doğal güzelliği ile dikkat çeken Dukan Gölü ve ünlü Şeref Han Heykeli ilk sırada gelmektedir. Ayrıca Malik Muhammed Yolu ile şehri gezmenin bir başka yoludur. Elips şeklinde olan yol şehrin önemli noktalarına sizi götürmektedir. Azmar Dağı, Amna Suraka Müzesi, Peshraw Tüneli ve Salim Caddesi’ de Süleymaniye’ de gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasındadır.

Süleymaniye Ne Yenir?

Süleymaniye’ de Irağın genelinde olduğu gibi kuzu eti ve bulgur oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Süleymaniye’ de Türkiye’den farklı olmayan yemekleri farklı baharatlar ile tatlandırılmaktadır. Kebap, lahmacun gibi etli yemekler ise ızgarada közlenmiş sebze ve bulgur pilavı ile servis edilmektedir. Süleymaniye’ de farklı tatlarda ki hamurlu tatlıları da tadabilirsiniz.

Süleymaniye Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

03 Ağustos 2018

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

Masal tadında manzaralara şahitlik etmek istiyorsanız muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla Yeni Zel...

Devamı
Ankara Alışveriş Rehberi

02 Ağustos 2018

Ankara Alışveriş Rehberi

Nüfus bakımından kıyaslandığında en çok alışveriş merkezine sahip olan illerimiz arasınd...

Devamı
Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

01 Ağustos 2018

Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

Alışılmışın dışında bir çeşitliliğe sahip Portekiz festivalleri kültürel temaları, ...

Devamı

Son Rezervasyonlar

Malatya

Adnan Menderes - Erhac arası bilet satın alındı

Antalya

Ferit Melen - Antalya arası bilet satın alındı

İzmir

Erhac - Adnan Menderes arası bilet satın alındı

Malatya

Adnan Menderes - Erhac arası bilet satın alındı

Ucuzauc.com