Süleymaniye Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Süleymaniye Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Süleymaniye Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 24 dakika önce

Süleymaniye Uçuşu

süleymaniye uçak biletiSüleymaniye Hakkında

Süleymaniye, Irak sınırları içerisinde yer alan Süleymaniye şehrinin yönetim merkezidir. 1784 yılında Osmanlı ve Babanli Valisi olan İbrahim Paşa’nın babasının adı verilmiş ve şehir bu tarihte kurulmuştur. Verimli topraklarından kaynaklı da şehrin genelinin ekonomisi tarıma dayalıdır. Son yıllarda da kültür turizmi kapsamında da turizm de şehrin ekonomisinde oldukça etkindir. Süleymaniye’ de karasal iklim görülmektedir. Soğuk ve karlı kışlarından kaynaklı Süleymaniye’ ye ziyaretleriniz de en uygun mevsim bahar mevsimleridir.

Süleymaniye Havalimanı

Süleymaniye Havalimanı, şehir merkezinden 15 kilometre mesafede yer almaktadır. Kargo hizmetlerine ek olarak, gelen yolcu, giden yolcu ve VIP hizmetlerinin verildiği terminalleri bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 10 farklı hava yolunun uçuş gerçekleştirdiği Süleymaniye Havalimanına düzenlenen karşılıklı ve aktarmalı sefer bilgileri için ucuzauc.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bilet sorgulama ekranından Süleymaniye uçak bileti sorgulaması yaparak sefer bilgilerine ek olarak uçak bileti fiyatlarını da görüntüleyebilir ve Süleymaniye uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Süleymaniye’ ye Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Süleymaniye’ ye uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türkiye merkezli olarak İstanbul’ dan uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları ve  Atlas Global’ de yer almaktadır. Ayrıca  Caspian Airlines, flydubai, Germania, Iran Aseman Airlines, Iraqi Airways, Royal Jordanian, Qatar Airways, Qeshm Airlines ve  RUS Aviation uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Süleymaniye’ ye uçuş gerçekleştiren hava yollarının en güncel Süleymaniye uçak bileti fiyatları ve sefer bilgileri için ucuzauc.com uçak bileti satış portalı ve turizm hizmetleri sayfasından Süleymaniye uçak bileti sorgulaması yaparak uçak biletinizi kredi kartınızla kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Süleymaniye Ulaşım

Süleymaniye’ de ulaşım otobüs, metro ve taksilerle sağlanmaktadır. Şehir içinde ulaşımda toplu taşıma araçlarında kullanılan kartlardan satın almanız gerekir. Şehir içinde motosikletler de ulaşım da kullanılabilmektedir. Şehirlerarası ulaşımda çoğunlukla otobüs ve tren tercih edilse de uluslararası ulaşımda çoğunlukla hava yolu tercih edilmektedir. Hava yoluyla ulaşımda şehir merkezinden servisler ve metro ile ulaşımın sağlandığı Süleymaniye Havalimanı aracılığıyla ulaşımsağlanabilmektedir.

Süleymaniye’de Gezilecek Yerler

Süleymaniye’ de gezilecek yerler arasında öncelikle doğal güzelliği ile dikkat çeken Dukan Gölü ve ünlü Şeref Han Heykeli ilk sırada gelmektedir. Ayrıca Malik Muhammed Yolu ile şehri gezmenin bir başka yoludur. Elips şeklinde olan yol şehrin önemli noktalarına sizi götürmektedir. Azmar Dağı, Amna Suraka Müzesi, Peshraw Tüneli ve Salim Caddesi’ de Süleymaniye’ de gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasındadır.

Süleymaniye Ne Yenir?

Süleymaniye’ de Irağın genelinde olduğu gibi kuzu eti ve bulgur oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Süleymaniye’ de Türkiye’den farklı olmayan yemekleri farklı baharatlar ile tatlandırılmaktadır. Kebap, lahmacun gibi etli yemekler ise ızgarada közlenmiş sebze ve bulgur pilavı ile servis edilmektedir. Süleymaniye’ de farklı tatlarda ki hamurlu tatlıları da tadabilirsiniz.

Süleymaniye Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Süleymaniye Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.