Tahran Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Tahran Uçuşu

tahranTahran Hakkında

Tahran, İran’ın başkenti ve en yoğun nüfusa sahip kentidir. İran’ın yüz ölçümü olarak da en büyükşehri olan Tahran, denize uzaklığı 100 kilometredir ve Elburz Dağı yamaçlarında yer almaktadır.

İran’ın ilk başkenti olan Rey’in Moğol İstilası ile yıkılmasından sonra Tahran2ın başkent olarak belirlenmesiyle hızla büyüyen kent, sanayi, ticaret ve siyasi merkez olarak da günümüzde varlığını devam etmektedir. Karasal iklimin görüldüğü şehir de kışlar oldukça soğuk, yazları da çok sıcak ve kuraktır. Bu nedenle kültür turizmi kapsamında ziyaret edilebilecek Tahran seyahatleriniz de en uygun zaman bahar mevsimleridir.

Tahran Havalimanı

Tahran’ da tane havalimanı bulunmaktadır. Mehrabad Havalimanı  ve Tahran Uluslararası Havalimanı olarak bilinen Tahran Imam Khomeini Uluslararası Havaalanıdır. Yurt içi seferlerin çoğunlukla düzenlendiği Mehrabad Havalimanı şehir merkezinin güneyinde 50 kilometre mesafede yer almaktadır. Tahran Uluslararası Havaalanı ise 1979 yılında projesi başlamış, İran Devrimi nedeniyle inşası tamamlanamamış ve 2014 yılında resmi olarak açılısını yaparak hizmet vermeye devam etmiştir. Tahran Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinden 30 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Tahran Havalimanlarına seyahtlerinizde hangi havalimanı olursa olsun en güncel uçak sefer bilgilerine ve Tahran uçak bileti fiyatlarına ucuzauc.com üzerinden uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Sorgulama sonrasında bütçenize de uygun Tahran ucuz uçak biletini kredi kartınızla sorgulama işlemi dahil basit 3 adımda satın alabilirsiniz.

Tahran’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Tahran’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında yer alan Onur Air, Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, Corendon Airlines, Atlas Global firmaları Türkiye merkezli direk uçuşlarla hizmet vermektedir. Ayrıca Aegean Airlines, Aeroflot, Air Arabia, AirAsia X, Air Astana, Air France, Alitalia, Ata Airlines, Austrian Airlines, AZALJet, Belavia, British Airways, Caspian Airlines, Cham Wings, China Southern Airlines, Emirates, Etihad Airways, FlyBaghdad, flydubai, Freebird Airlines, Germania, Iran Air, Iran Aseman Airlines, Iraqi Airways, Kam Air, Kish Air, KLM, Kuwait Airways, Lufthansa, Mahan Air, Meraj Airlines, Oman Air, Qatar Airways, Qeshm Airlines, Taban Air, Tailwind Airlines,Tajik Air, Thai AirAsia X, Thai Airways, Ukraine International Airlines ve Zagros Airlines firmaları da Tahran’a uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Tahran’a uçuş gerçekleştiren hava yollarının Tahran uçak bileti fiyatları dönemsel olarak da farklılık göstermektedir. Sabit fiyat uygulaması olmadığından kaynaklı en uygun ve en ucuz Tahran uçak biletlerinin en güncel fiyatlarına ucuzauc.com üzerinden Tahran uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve bütçenize uygun biletinizi de kredi kartınızla kolaylıkla taksit imkânlarından da faydalanarak satın alabilirsiniz.

Tahran Ulaşım

Tahran’ a ulaşım oldukça kolaydır. Şehir içi ve şehirlerarası alanda ulaşımda otoyollarla çevrili Tahran ülkenin kavşak noktasında yer almaktadır. Şehir içi ulaşımda toplu taşıma araçlarından metro, otobüs, troleybüs ve taksiler hizmet vermektedir.  Şehirlerarası ulaşımda ise demir yolunda hizmet veren trenlerden, kara yollarında hizmet veren otobüs firmalarından ve hava yoluyla hizmet veren hava yollarından faydalanarak seyahat edebilirsiniz.

Tahran’da Gezilecek Yerler

Tahran’da gezilecek yerler arasında kuleler, saraylar, müzeler, katedral ve camiler yer almaktadır. Kültür turizmi kapsamında Gülistan Sarayı, Azadi Kalesi, Milad Kulesi, Yusef Abad Sinagogu, Sadabat Sarayı, Reza Abbasi Müzesi, İran Ulusal Müzesi, Ruhollah Khomeini Mozalesi, Marble Sarayı, Behişt-i Zehra Türbesi, Tahran Büyük Çarşısı,  İran Halı Müzesi, Saint Sarkis Katedrali ve Tahran Çağdaş Sanat Müzesi Tahran’ da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Tahran’ da Ne Yenir?

Tahran’da İran kültürüne ait yöresel yemekleri bulabilirsiniz. Tahran’da pirinç ve et ile beraber yapılan Acem Pilavı, pirinç ve ayrandan yapılan, safranlı, mercimekli pilavlar, Türkiye’de çok sevilen ve bilinen Maklube, dışı safran ve pilav kaplı olan tavuk parçalarından oluşan Tah Chin yemeği,  ceviz, salça ve tavuk etinin harmanlarak pişirildiği Fesenjan tadabilirsiniz. Bunlara ek olarak tatlı niyetine yenilen safranlı, fıstıklı ve gül suyundan hazırlanan Bastani ve pirinç ununa üzüm veya farklı çerezlerin katılarak yapıldığı Shirini Berenji isimli kurabiyeleride Tahran’da tadabilirsiniz.

 

 

Tahran Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Tahran Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.