Şiraz Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Şiraz Uçak Bileti Ara

Şiraz Uçuşu

şirazŞiraz Hakkında

Şiraz, İran sınırları içerisinde yer alan eski eserlerin yer aldığı kültürel olarak bozulmamış şehirlerden birisidir. Tarihi dokusu itibariyle de kültür turizmi kapsamında ziyaret edilen şehir oldukça moderndir. İran’ın kültür, şair ve güller şehri olarak bilinen Şiraz’ coğrafi konumu itibariyle biraz ıssız bir yer de bulunmaktadır. Zağros dağı eteklerinde Buşehr’e yaklaşık olarak 285 kilometre mesafede yer alan şehir ziyaretler için en uygun zaman ise ilkbahar mevsimidir.

Şiraz Havalimanı

Şiraz Havalimanı, 1960 yılından itibaren uluslararası alanda hizmet vermektedir. ilk olarak askeri alanda hizmet evren havalimanı günümüzde VIP, CIP, yurt içi kalkış ve varış, uluslararası alanda kalkış ve varış terminalleri ile hizmet vermektedir.  Yaklaşık olarak 15 farklı hava yolunun uçuş gerçekleştirdiği Şiraz Havalimanı uçak biletleri için ucuzauc.com web sitesiniz ziyaret ederek Şiraz uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında sefer bilgileri ve Şiraz uçak bileti fiyatlarını ayrıntılı olarak görüntüleyebilir ve biletinizi kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Şiraz’a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Şiraz’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul merkezli olarak hizmet veren Türk Hava Yolları ve Antalya’dan direk uçuşlarla hizmet veren Corendon Airlines ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca  Air Arabia, Atrak Air, Caspian Airlines, flydubai, Iran Air, İranian Naft Airlines,Iran Aseman Airlines,  Kish Air, Mahan Air, Meraj Airlines, Qatar Airways, Qeshm Airlines, Taban Air, Tailwind Airlines, Saudia ve Zagros Airlines 50’den fazla noktadan Şiraz’ a uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Seyahat rotanıza göre Şiraz’ a uçuş  gerçekleştiren hava yollarının en güncel sefer ve Şiraz uçak bileti fiyatlarına ucuzauc.com dan Şiraz uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve Dünya’nın neresinde olursanız olun Şiraz uçak biletinizi kredi kartınızla kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Şiraz Ulaşım

Şiraz’a ulaşım, şehrin ülkenin sapa ve ıssız bir bölgesinde yer almasından kaynaklı 65, 67 ve 87 otoyolları, trenler ve uluslararası alanda ve yurt içinde hizmet veren Şiraz Havalimanı aracılığıyla hava yoluyla sağlanmaktadır.

Şiraz’da şehir içinde ulaşımda ise taksiler ve otobüsler kullanılmaktadır. Ayrıca motosikletler de şehir içi ulaşımda kullanılmaktadır. Şoförlü araç kiralama imkânı da bulunan Şiraz’ da gezebilmek için şehir turları otobüslerinden de yararlanabilirsiniz.

Şiraz’ da Gezilecek Yerler

Şiraz’da gezilecek yerler arasında tarihi yapılar, pazarlar ve parklar yer almaktadır. Bunlardan Persepolis bölgesi, Kerim Han Kalesi, Hammâm-ı Vekil Camii, Şah-e Çerağ Türbesi , Kur’an Kapısı Şiraz’ da gezilmesi gereken yerler arasında ilk sıradadır. Ayrıca Vekil Pazarı Hâfıziye Mezarı, Sa’di’nin Türbesi,  Kamran Parkı, üzüm bağlarının yer aldığı İrem Bahçesi, Huld-i Berin Parkı, Cennet Bağı, Fars Tarih Müzesi, Şiraz Belediye Meydanı ve Azadi Anıtı, Zendiye Müzesi, Ali İbni Hamza Türbesi ve Seyyid Alaaddin Hüseyin Türbesi gibi yapılar da Şiraz’ da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Şiraz’ da Ne Yenir?

Şiraz’ da pilav ve kırmızı et yemeklerin temelini oluşturmaktadır. Şiraz’ da yiyebilecekleriniz arasında safranlı pilav çeşitleri, kebapları ilk sırada yer almaktadır. Kuzu tandır, tavuk ızgara, perde ve mercimekli pilav tatmanız gereken yemekler arasında yer almaktadır. Ayrıca Paloodeh isimli dondurmalı tatlısı da denemeniz gereken tatlılardandır. Vanilyalı dondurma üstüne sütlü nişasta ve limon ve nar suyu eklenerek servis edilen tatlıyı restoranlarda ve sokakta satılan dondurmacılardan alarak deneyebilirsiniz.

 

Şiraz Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Qatar Airways'in İzmir'e özel açılış fiyatları ile ucuza uçun!

16 Nisan 2019

Qatar Airways'in İzmir'e özel açılış fiyatları ile ucuza uçun!

Değerli Ucuzauc.com Misafirleri, Qatar airways yolcularına İzmir hattının açılışına ö...

Devamı
THY Business Class için ücret revizesi

16 Nisan 2019

THY Business Class için ücret revizesi

  Değerli Ucuzauc.com Misafirleri,   Aşağıdaki tabloda verilen tarih aralıklarında uy...

Devamı
Emirates havayolları'ndan 65 farklı noktaya Uçuş ile ucuza uçun!

15 Nisan 2019

Emirates havayolları'ndan 65 farklı noktaya Uçuş ile ucuza uçun!

  ...

Devamı
Ucuzauc.com