Torino Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Torino Uçuşu

torinoTorino Hakkında

Torino, İtalya’nın kuzeyinde Piyemonte adı verilen bölgenin başkentidir. Po Nehri’nin yanında kurulan şehir Alp Dağları tarafından çevrelenmiştir. İtalya’nın önemli endüstri ve kültür şehirleri arasında yer alan şehir İtalya’nın Otomobil Başkenti olarak anılmaktadır. Dünya’nın önemli futbol kulüplerinden Juventus FC ve Torino FC Torino’da kurulmuştur. Şehirde nemli subtropikal iklim hâkimdir. Torino’ ya seyahat etmek için en uygun mevsim ilkbahar ve sonbahardır.

Torino Havalimanı

Torino havalimanı şehrin 16 km kuzeyinde bulunmaktadır. Diğer adıyla Caselle Aeroporto Internazionale di Torino 1953 yılında kurulmuştur. I. Dünya Savaşında hava üssü olarak kullanılan havalimanı 1989 yılında restore edilmiştir. 2007 yılında ACI Europe En İyi Havalimanı unvanına hak kazanmıştır. Torino Havalimanı’ndan 30’un üzerinde havayolu şirketi uçuş gerçekleştirmektedir.

Torino Havalimanı’na düzenlenen karşılıklı sefer bilgileri hakkında ayrıntılı bilgiye 150’den fazla hava yolunun resmi temsilcisi olan ucuzauc.com web sitesinden ulaşabilirsiniz. Torino uçak bileti sorgulaması yaparak sefer bilgilerine ek olarak aynı anda Torino uçak bileti fiyatlarını da görüntüleyerek uçak biletinizi kolaylıksa ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Torino Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Torino uçuş gerçekleştirilen hava yolları arasında Türk Hava Yolları, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan direk uçuş gerçekleştirirken Air France, Air Moldova, Alitalia, Arkia, Blue Air, British Airways, Brussels Airlines, EasyJet, Iberia Regional, Jet2.com, KLM, Kolavia, Lufthansa, Luxair, LOT Polish Airlines, Mistral Air, Royal Air Maroc, Volotea, Wizz Air gibi havayolları da sürekli ve sezonluk olarak uçuş gerçekleştirmektedir. 

Torino uçuş gerçekleştirilen hava yollarının uçuş sefer bilgilerine ve en güncel Torino uçak bileti fiyatlarına ucuzauc.com web sitesinden ulaşabilir bilet alım işleminizi kolayca yapabilirsiniz.

Torino Ulaşım

Torino’da ulaşım, şehir merkezinde bulunan iki ana tren istasyonu hem şehir içi hem de şehirlerarası ulaşım yaygın olarak yapılmaktadır. Bunun haricinde 2006 Kış Olimpiyatları öncesinde geliştirilen metro ağı ve 2010 yılında Bisiklet Paylaşım Sistemi ile ulaşım kolaylaştırılmıştır. Otobüs ve taksiler ise diğer alternatifler arasında yer almaktadır.

Torino’ya ulaşımda ise ülke içinde tren yolu ve kara yolu, uluslararası alanda ise hava yoluyla en kolay ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Torino Gezilecek Yerler

Torino gezilecek yerler arasında Dünya’nın en yüksek müzesi özelliğine sahip Ulusal Sinema Müzesi, tek beygirli arabalardan en lüks arabaların bulunduğu Otomobil Müzesi, Barok tarzı mimari örneği Palazzo Carignano, Mısır tarihi ile ilgili birçok eserin bulunduğu Torino Mısır Müzesi, UNESCO Dünya Mirası listesindeki Torino Kraliyet Sarayı başta gelmektedir. Torino Katedrali, Juventus Stadyumu, Dora Riparia, Palazzo Madama, Via Garibaldi, Riboli Kalesi ve Lingotti diğer gezilebilecek yerler arasındadır.

Torino Ne Yenir ?

Torino yemek çeşitleri, aperatifleri ve pizzaları ile İtalya’nın öncüsü ve Avrupa’nın Lezzet Başkenti olarak sayılmaktadır. Fast Food kültürüne karşı oluşturulan Slow Food ilk olarak burada başlamıştır ve yerel yemek kültürünün korunmasını sağlamıştır. Torino’da deneyebileceğiniz lezzetlerin başında çoğu restoranın soğuk başlangıç yemeklerinden ton balığı soslu Vittelo Tonnato ile tagliatelle ve patatesten yapılan Gnocchi gelmektedir. Av hayvanlarından hazırlanan yemekler ve Beyaz Trüf mantarından hazırlanan aperatifler ise Torino’nun gelenekselleşmiş lezzetleri arasında yer almaktadır. Çikolatasıyla ünlü olan şehirde birçok kafede servis edilen kahve, çikolata ve kremadan yapılan Bicerin, deniz mahsulleri, peynir çeşitleri ve bölgede yetişen üzümlerden yapılan yöresel şaraplar tadabileceğiniz diğer lezzetler arasında yer almaktadır.

Torino Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler

15 Kasım 2019

İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler

İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler İstanbul’da sabah kahvaltısı yapıla...

Devamı
Efes Antik Kenti

12 Kasım 2019

Efes Antik Kenti

Efes Antik Kenti Efes, Türkiye’nin batısında yer alan Kuşadası’na çok yak...

Devamı
Bebekli Ailelere Tatil Önerileri

11 Kasım 2019

Bebekli Ailelere Tatil Önerileri

Bebekli olan aileleri tatile çıkma fikri ürkütebilir. Ancak merak edilecek ya da ...

Devamı