Toronto Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Toronto Uçuşu

torontoToronto Hakkında

Toronto, Kanada’nın Ontario bölgesinin başkenti ve ülkenin en büyük sanayi şehridir. Bölgenin güneyinde ve Ontario Gölü’nün kuzeybatı kıyısında yer alan şehir nüfus olarak Kanada’nın en kalabalık metropolüdür. Toronto, kültürel ve ekonomik olarak da bulunduğu bölgenin kalkınmasında etkin bir rol oynamaktadır. Karasal iklim görülen şehirde kış aylarında şiddetli fırtınalar görülmektedir. Bu nedenle seyahat için uygun zamanlar ilkbahar ve yaz aylarıdır.

Toronto Havalimanı

Toronto’da havalimanı olarak 3 adet havalimanı bulunmaktadır. Toronto City Center Havalimanı ve Buttonville Havalimanı kısa mesafeli, bölgesel uçuşlar gerçekleştirmektedir. Yoğun olarak uçuş gerçekleştiren havalimanı ise Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı’dır. Kanada’nın en büyük havalimanı olup şehrin 22 kilometre kuzeybatısında yer almaktadır. 1937 yılında kurulan havalimanı 1958 yılında uluslararası havalimanı statüsüne girmiştir. Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı’ndan yaklaşık 50 havayolu firması ile sürekli ve mevsimsel uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

Toronto Havalimanlarına düzenlenen uçak seferleri hakkında ayrıntılı bilgi için 150’de fazla hava yolunun resmi temsilcisi olan ucuzauc.com üzerinden Toronto uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz.   Sorgulama sonrasında otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfada sefer bilgilerine ek olarak Toronto uçak bileti fiyatlarını da görüntüleyerek seçtiğiniz uçak biletinizi kredi kartınızla güvenli ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz

Toronto Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Toronto uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan direk uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları dahil olmak üzere Aer Lingus, Aeroméxico, Air Transat, Air Canada, Air Canada Rouge, Air France, American Airlines, Avianca Costa Rica, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, Caribbean Airlines, Delta Air Lines, Cathay Pacific, Etihad Airways, EgyptAir, Jet Airways, Lufthansa, United Airlines, WestJet gibi hava yolu firmaları ile uçuş gerçekleştirilmektedir.

Toronto uçuş gerçekleştiren hava yollarının sefer bilgilerine ulaşmak ve Toronto uçak bileti fiyatlarını görüntülemek için ucuzauc.com web sitesini ziyaret edebilir ve web sitesi üzerinden kredi kartınızla Toronto ucuz uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Toronto Ulaşım

Toronto’da ulaşım banliyö trenleri, otobüs, metro, tramvay ile gerçekleştirilmektedir. Şehir içi aktarmalı ulaşımda gitmek istediğiniz yere ücret ödemeden gitmenize olanak sağlayan transfer merkezleri bulunmaktadır. Taksi ve bisiklet kullanılan diğer ulaşım çeşitleridir. Bunun yanı sıra Toronto adalarına gezi amaçlı olarak feribot seferleri de bulunmaktadır. Şehirlerarası ulaşımda karayolları haricinde bölgesel tren seferleri düzenlenmekte ve hava yoluyla da uluslararası alanda ulaşım sağlanmaktadır.

Toronto Gezilecek Yerler

Toronto’da gezilecek yerler arasında dünyanın en yüksek kulelerinden biri olan CN Kulesi, açık hava tiyatroları, festival ve konserlerin yapıldığı Harbourfront, Toronto Adaları, Rogers Stadyumu, Yonge Dundas Square, Yunan, İtalyan, Çin ve Hint mahalleleri, Casa Loma Kalesi, Royal Ontario Müzesi, Ontario Sanat Galerisi ve High Park’ı sayabiliriz.

Toronto Ne Yenir ?

Toronto’da birçok kültürün bir arada bulunması sebebiyle yemek kültürü neredeyse dünya mutfağı kadar çeşitlidir. Deniz ürünleri, ızgaralar, hamur işleri, sebze yemekleri hemen her restoranda karşınıza çıkmaktadır. Deniz ürünlerinin başında Turna Balığı, kalamar ve ıstakoz gelmektedir. Haşlanmış patates ve havuçla hazırlanan Jiggs, dana veya domuz eti ile yapılan Tourtiere, etli börek, Bannock Ekmeği, Toronto’da üretilen ve dünyanın en kaliteli peyniri olan çedar peyniri ve cheesecake yöresel lezzetler arasındadır. İçecek olarak ise tercihinize göre akçaağaç şurubu veya şehirde üretilen viskiyi deneyebilirsiniz. 

Toronto Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Toronto Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.