Taif Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Taif Uçuşu

taifTaif Hakkında

Taif, Suudi Arabistan’ın güney doğusunda Mekke bölgesinde yer almaktadır. Mekke’den 150 kilometre uzaklıkta yer alan Taif, kültür turizmi ve inanç turizmi açısından dikkat çekmektedir. Müslümanlar içinde önemli olan Mithat Paşa’nın idam edilmek yerine gönderildiği şehir olarak ve  Muhammed bin Abdullah'ın taşlandığı şehir olarak tarih sayfalarında yer almıştır.

Verimli toprakların bulunan Taif’de karasal iklim görülmektedir. Fakat bulunduğu coğrafya itibariyle kışları ılıman olan şehrin toprakları oldukça verimlidir. Meyve bahçeleri bulunan Taif’ de ekonomi ticaret ve özelikle de tarım üzerinden kalkınmakta ve gelişmektedir.

Taif ziyaretleriniz de en uygun mevsim ise yaz aylarının sonu ve sonbahar mevsiminin de ilk aylarıdır. Meyve haşatının yapıldığı bu dönemlerde bolca farklı meyvelerden tadabilme imkanı bulabilirsiniz.

Taif Havalimanı

Taif Havalimanı, şehre uluslararası alanda ve yurt içi ulaşımda kullanılmaktadır. Şehir merkezinden 30 kilometre mesafede yer alan Taif Havalimanı’na 10’dan fazla hava yolu hizmet vermektedir. Yaklaşık olarak bir düzüne şehre uçuş gerçekleştirilen Taif Havalimanı’na düzenlenen seferler ve Taif uçak bileti fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için ucuzauc.com web sayfasını ziyaret edebilir ve Taif uçak bileti sorgulaması yaparak seçtiğiniz bileti kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Taif’ e Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Taif’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türkiye’den direk olarak İstanbul uçuşları ile hizmet veren Türk Hava Yolları ‘ da yer almaktadır.  Yurt içine ve yurt dışına düzenli olarak  Air Arabia, AlMasria Universal Airlines, flydubai, Flynas, Gulf Air, Jazeera Airways, Nesma Airlines, Air Nil, Qatar Airways ve Suudi Havayolları Taif’e uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Artan rağbete göre hava yolları farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle de dönemlikte olsa Taif’e uçuş gerçekleştiren bütün hava yollarının en güncel listesine 150’den fazla hava yolunun resmi temsilcisi olan ucuzauc.com üzerinden Taif uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Sorgulama sonrasında sefer bilgilerine ve hava yollarının listesine ek olarak Taif uçak bileti fiyatlarını da görüntüleyebilir ve seçtiğiniz ucuz Taif uçak biletini kredi kartınızla kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Taif Ulaşım

Taif’de ulaşım için özel şoförlü araçlar, otobüsler, minibüsler ve taksiler ile sağlanabilmektedir. Şehir içi ulaşımda ise Müslüman olan kişilerin ve bu dine mensup olmayan kişilerin Mekke’ye yolculuklarında farklı yollar kullanılmaktadır. Şehirler arası ulaşımda önemli bir uğrak noktası olan Taif’e kara yolları veya hava yolu ile ulaşabilirsiniz.

Taif’ de Gezilecek Yerler

Taif’de gezilecek yerler arasında  şehrin içerisinde yer alan doğal ve en büyük parklardan biri olan Güney Al Rudaf, Muhammed bin Abdullah'ın mabedi olan M.Ö 619 yılına ait Wadi Mitna, 1900 yıllarda yapılan farklı mimarisi ile dikkat çeken  Shubra Sarayı, şehrin 40 kilometre kuzeyinde yer alan Okaz çarşısı ve meyve bahçelerinin yer aldığı Al Shafa Taif’ de görülmesi gereken gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

Taif’ de Ne Yenir?

Taif’ pirinç ve et karışımı yöresel yemekleri tadabilrisiniz. Bunlardan pirinç ve sütten yapılan bizdeki sütlaca benzeyen Seleeg, bedevi pilavı ve yemeği, Maklube, etli pilav, safranlı pilav tadabilrisiniz. Taif’ de unutmamanız gereken alkolün yasak olduğudur. Suudi Arabistan’da alkolsüz olarak yapılan Suudi Arabistan şampanyasını tadabilirsiniz.

Taif Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Fas’ın Görülmesi Gereken Yerleri

15 Haziran 2019

Fas’ın Görülmesi Gereken Yerleri

Resmi adı Fas Krallığı olan Fas, parlamenter monarşi ile yönetilmekte ve Afrika kıtasında bulu...

Devamı
Dünyanın En Ucuz Ülkeleri

15 Haziran 2019

Dünyanın En Ucuz Ülkeleri

Dünya üzerinde farklı kıtaları ve ülkeleri gezmek isteyen insanlar azımsanmayacak ka...

Devamı
Yunanistan Vizesi

15 Haziran 2019

Yunanistan Vizesi

Vize Kapsamı Schengen Ülkeleri Ülke Başkenti Atina Para Birimi Euro Nü...

Devamı
Ucuzauc.com