Tiflis Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Tiflis Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Son Satış 45 dakika önce

Tiflis Uçuşu

tiflisTiflis Hakkında

Tiflis, Gürcistan'ın başkenti olmasının yanında sanayi, sosyal ve kültür açısından merkezi konumdadır. Kura Nehri’nin her iki yakasında yer alan Tiflis, tarihi İpek yolu üzerinde bulunmasından kaynaklı da oldukça önemli bir şehirdir. Ayrıca Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı Projesi üzerinde bulunması sebebiyle Avrupa’nın önemli stratejik noktalarından biridir. Kültür turizmine ek  olarak ticari alanda faaliyetler nedeniyle de ziyaret edilen Tiflis’te nemli ılıman iklim görülmektedir. Tiflis ziyaretlerinizde en uygun mevsim ise sonbahar ve ilkbahardır.

Tiflis Havalimanı

Tiflis Havalimanı, şehrin 17 km güneydoğusunda yer almaktadır. 1952 yılında yapılan havalimanı Gürcistan’ın en işlek havalimanı olması sebebiyle 1990 yılında Shota Rustaveli Tiflis Uluslararası Havalimanı olarak uluslararası statüye alınmıştır. Tiflis’e 30’un üzerinde hava yolu şirketi uçuş gerçekleştirmektedir.

Tiflis Havalimanı’nın dan karşılıklı seferlerle hizmet veren hava yollarının en güncel listesine 150 ‘den fazla hava yolunun resmi temsilcisi ucuzauc.com web sitesinden Tiflis uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Bilet sorgulama işleminden sonra otomatik olarak sefer bilgilerinin ve Tiflis uçak bileti fiyatlarının yer aldığı sayfaya yönlendirilir ve seçtiğiniz Tiflis ucuz uçak biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Tiflis Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Tiflis’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları, AtlasGlobal ve Pegasus Hava Yolları başta olmak üzere Aegean Airlines, Air Arabia, Arkia, AZALJet, Dniproavia, Lufthansa, SkyBus, Qatar Airways, Taban Air, Ukraine International Airlines, Ural Airlines, Yanair uçuş gerçekleştirmektedir.

Tiflis uçuş gerçekleştiren hava yollarının sefer bilgileri ile hava yollarına göre farklılık gösteren Tiflis uçak bileti fiyatlarına ucuzauc.com web sitesinden ulaşabilir ve Tiflis uçak bileti sorgulaması yaptıktan sonra biletinizi kolaylıkla kredi kartınızla satın alabilirsiniz. Tiflis uçak bileti alımlarınızla ilgili detaylı bilgi için ucuzauc.com web sitesinin ana sayfasına göz atabilirsiniz.

Tiflis Ulaşım

Tiflis’te ulaşım oldukça kolaydır. En yaygın olarak kullanılan ulaşım aracı Marsrutkas adı verilen minibüsler. Metro ise yerin metrelerce altında hizmet vermektedir. Metro, otobüs ve minibüslerde, nakit ya da Metromani isimli ulaşım kartını kullanabilirsiniz. Diğer ulaşım alternatifi olan taksiler ile gitmek istediğiniz yere pazarlık yaparak düşük ücretle ulaşmanız mümkün olabilmektedir. Trenler ise günde sadece iki defa sefer yapmaktadır. Tiflis’ de şehirlerarası ulaşımda ise tren ve otobüsler hizmet vermektedir.  Ayrıca hava yoluyla da hem şehirler arasında hem de uluslararası alanda Tiflis’e ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tiflis’ de Gezilecek Yerler

Tiflis’te gezilecek yerler arasında tarihi evleri, sokakları, katedralleri, sinagog ve camisi ile oldukça karakteristik Tblisi Old Town, sülfür hamamlarının bulunduğu Abanotubani Bölgesi, Sovyet Dönemi’nde Lenin Meydanı olarak anılan ve Lenin’in heykelinin 1991 yılında sembolik olarak yıkılmasıyla ünlü Özgürlük Meydanı, Türk restoranlarıyla ünlü Agmasenebeli Caddesi bulunmaktadır. Parliament of Georgia, Kashveti Kilisesi, Georgian Uluslararası Müzesi, Tiflis Opera ve Ballet Salonu, Rustaveli Devlet Tiyatrosu, Rustaveli Müzesi, Gürcistan Bilimler Akademisi ve Sovyet İşgali Müzesi gibi birçok tarihsel yapının bulunduğu Rustaveli Caddesi, Metekhi Kilisesi, Narikala Hisarı, Paliashvili Operası, Sameba Katedrali ise diğer Tiflis’ de gezilecek yerler arasındadır.

Tiflis’ de Ne Yenir?

Tiflis’te sebze, et, baharatlar ve ceviz çoğu yemekte kullanılmaktadır. Kura Nehri’nin her iki yanında kurulu restoranlarda Tiflis yöresel yemeklerinden tadabilecekleriniz arasında patatesli, etli, peynirli ya da mantarlı çeşitleri olan Khinkali Mantısı, Haçapiri Pidesi,  dana eti ve baharatlarla hazırlanan Chashushuli, acı sos ve dana etiyle harmanlanan Ostri, Phkhali mezesi, tavada hazırlanan bir çeşit tavuk kızartması olan Tabaka yer almaktadır. Cevizle hazırlanan sebze yemekleri, ülkede yetiştirilen üzümlerle yapılan şaraplar ile yöresel peynir ve turşular deneyebileceğiniz diğer lezzetler arasındadır.

Tiflis Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Tiflis Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.