Tiran Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Tiran

 Tiran - Oslo 26 Ağu 2018 1.289,32₺   Tiran - Oslo 02 Eyl 2018 1.289,32₺   Tiran - İstanbul 27 Eyl 2018 779,17₺   Tiran - Münih 19 Eyl 2018 920,82₺   Tiran - Boston 15 Eki 2018 2.920,42₺   Tiran - Boston 15 Eki 2018 2.920,42₺   Nuremberg - Tiran 23 Ağu 2018 955,50₺   İstanbul - Tiran 04 Eyl 2018 603,03₺   İstanbul - Tiran 16 Eki 2018 663,72₺   İstanbul - Tiran 26 Ağu 2018 599,52₺   İstanbul - Tiran 27 Ağu 2018 296,05₺   İstanbul - Tiran 31 Ağu 2018 327,41₺ 

tiranTiran Hakkında

Tiran, Arnavutluk'un başkenti ve en büyük şehridir. Lane Nehri şehrin içinden geçmektedir. Şehirde bulunan çok sayıdaki kamu kurumları ve üniversiteler dolayısıyla ülkenin ekonomik ve kültürel yaşam merkezi sayılmaktadır. Kültür turizmi kapsamında ziyaret edilen Tiran’ da doğa sporlarına yönelik etkinliklerde ilgi çekmektedir. Şehirde görülen iklim nemli ılıman iklimdir. İklim koşulları gereği de Tiran seyahatlerinizde en uygun mevsim ilkbahar ve yaz meviminin son aylarıdır.

Tiran Havalimanı

Tiran Uluslararası Havalimanı şehrin 11 kilometre kuzeybatısında yer almaktadır.  1955 yılında inşa edilen havalimanı ilk başta ticari havalimanı olarak hizmet vermekteydi. Günümüzde sürekli ve mevsimsel uçuşlar yapan 20’nin üzerinde hava yolu firması uçuş gerçekleştirmektedir.

Tiran Havalimanı’na gerçekleştirilen uçuşlara ait sefer bilgileri ve Tiran uçak bileti fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiye ucuzauc.com web sitesinden Tiran uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Uçak bileti sorgulama işleminden sonra seçtiğiniz Tiran ucuz uçak biletini kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Tiran Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Tiran uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul ve Antalya’dan sürekli ve mevsimsel uçuşlar gerçekleştiren Türk Hava Yolları, Onur Air ve Pegasus Hava Yolları başta olmak üzere Adria Airways, Aegean Airlines, Alitalia, Austrian Airlines, British Airways, Ellinair, Lufthansa Regional, Onur Air, Pegasus Airlines, Transavia France, Volotea hava yolu firmaları da uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Farklı şehirlerden Tiran’a uçuş gerçekleştiren hava yolları hakkında bilgi almak için ucuzauc.com web sitesinden Tiran uçak bileti sorgulaması yapabilir ve sorgulama işlemi dahil 3 adımda ucuzauc.com web sitesi üzerinden Tiran uçak biletinizi satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tiran Ulaşım

Tiran’da ulaşım otobüs ve taksilerle yapılmaktadır. 2011 yılında başlatılan Ecovolis bisiklet paylaşım sistemi ile alternatif ulaşım ağı oluşturulmuştur. Ayrıca Dajti Milli Parkı'na teleferik hattı ile ulaşılabilmektedir.  Tiran’ a şehirlerarası ulaşımda ise araç kiralama, otobüs ve tren seçenekleri bulunmaktadır. Bu hatları kullanarak Durres, Vlore, Shkodra, Elbasan ve Librazhd’a seyahat edebilmeniz mümkün olmaktadır. Kara yollarında hizmet evren otobüs firmaları, tren seferleri aracılığıyla demir yolları ve hava yoluyla Tiran’a seyahat edebilirsiniz.

Tiran Gezilecek Yerler

Tiran’da gezilecek yerler arasında Arnavutluk’un halk kahramanı İskender Bey’in heykelinin bulunduğu İskender Bey Meydanı, Osmanlı Devleti zamanında yapılan Enver Hoca döneminde 1966’da ibadete kapatılarak müze haline getirilen 1990’da tekrar ibadete açılan Ethem Efendi Camii, Ethem Bey Camii’sinin hemen arkasında bulunan şehri seyredebileceğiniz Saat Kulesi bulunmaktadır. Yaz festivallerinin yapıldığı Rinia Park, Skandenberg Meydanı, çeşitli müzik ve dans etkinliklerine ev sahipliği yapan Ulusal Opera ve Bale Tiyatrosu, Kaplan Paşa Türbesi ve şehri tepeden görebileceğiniz en iyi yer olan Dajti Milli Parkı Tiran’da gezebileceğiniz yerler arasında bulunmaktadır.

Tiran Ne Yenir ?

Tiran uzun yıllar Osmanlı Devleti egemenliğinde olmasından dolayı yemek kültürü Türk mutfağının geleneksel yemekleri ile benzerlik göstermektedir. Tiran’a ait geleneksel lezzetleri arasında ise kemikli kuzu eti ve yoğurtlu sos ile hazırlanan Elbasan Tava, yağda kızartılmış pul biber ile harmanlanmış Tiran Ciğeri, karışık et ve kestane ile yapılan Kestaneli Et, bir çeşit krep olan Pita, kavrulmuş pırasa ve etin fırında pişirilmesiyle oluşan Fırında Pırasa ve Tarator bulunmaktadır. Tatlı olarak krem karamel deneyebileceğiniz lezzetler arasında yer almaktadır. İçecek olarak tercihinize göre Tiran’a özel ev yapımı rakı ve boza (ziyaretinizi kış aylarında yapıyorsanız) deneyebileceğiniz lezzetler arasında yer almaktadır.

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com