17 Nisan'a kadar tüm yurt dışı uçuşlar iptal edildi. Ayrıca yurt içi uçuşlara yalnızca özel izin sahipleri bilet alabilirler. Ayrıntılı bilgi için lütfen 0212 221 1 221

Simferopol Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Simferopol Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Simferopol Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 19 dakika önce

Simferopol Uçuşu

simferopol uçak biletiSimferopol Hakkında

Simferopol, Kırım Özerk Cumhuriyeti'nin başkentidir. Şehrin diğer adı Akmescit'tir. Salgır Çayı'nın kıyısında ve Çatırdağ’ın kuzey yamaçlarında 19. yüzyıldan sonra önemli bir ticaret merkezi haline gelmiştir. Şehir, tarım, endüstri ve ulaşım merkezi olarak da önem taşımaktadır. Ayrıca Kırım Tatar Millî Meclisi, Kırım Tatar Milli Tiyatrosu, Kırım Tatar Yüksek Pedagoji Enstitüsü gibi kurumların gelişimi ile Kırım Tatarlarının siyasi başkenti konumuna gelmiştir. Şehirde nemli ılıman iklim görülmektedir.

Simferopol Havalimanı

Simferopol Havalimanı 1936 yılında inşa edilmiş ve günümüzde iki farklı terminali ile hizmet vermektedir. Simferopol havalimanına 15 den fazla hava yolu uçuş düzenlemektedir. 2014 yılı itibariyle uluslararası niteliğini kaybeden havalimanı, havaalanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Simferopol Havalimanı’na düzenlenen karşılıklı charter uçuşları ve aktarmalı sefer bilgileri hakkında ayrıntılı bilgi için ucuzauc.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 152 hava yolunun resmi temsilcisi olan uçak bileti satış portalı üzerinden Simferopol uçak bileti sorgulaması yapabilir ve seçtiğiniz uçuşa ait Simferopol uçak biletini kredi kartınızla kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Simferopol’ a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Simferopol’ a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında havalimanının uluslararası alanda hizmete açık olduğu zamanlarda İstanbul’dan direk uçuşlarla hizmet veren Türk Hava Yolları’ da yer almaktadır. Ayrıca Aeroflot, Alrosa, Ikar, İzhavia, Kosmos Hava Yolları, Nordavia, Red Wings Airlines, RusLine, S7 Airlines, İstanbul Hava Yolları, Severstal, VİM Airlines, Ural Airlines, Yakutistana Havayolları, Yamal Airlines, Aerosvit Airlines, AirBaltic, Armavia, Azerbaijan Airlines, Belavia ve Somon Air Simferopol’ a uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Simferopol’a uçuş gerçekleştiren hava yollarının en güncel bilgilerine ucuzauc.com web sitesi üzerinden Simferopol uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve seçtiğiniz bileti kredi kartınızla satın alabilirsiniz. Hava yollarının ve bilet fiyatlarının en güncel bilgileri için uçak bilet satış portalı konusunda güvenli bir web sitesi olan ucuzauc.com aracılığıyla Simferopol seyahatinizi düzenleyebilirsiniz.

Simferopol Ulaşım

Simferopol’ da ulaşım en eski sistemlerden biri olan tramvay ve metrolar ile gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca şehir içinde düzenli seferlerle hizmet veren otobüslere ek olarak taksiler de şehir içi ulaşımda oldukça sık olarak kullanılmaktadır. Simferopol’ a ulaşımda ise demir yollarında hizmet veren normal ve hızlı trenler kullanılmaktadır. Ayrıca hava yolunda hizmet veren hava yolları aracılığıyla da hava yollarında Simferopol seyahat edilebilmektedir.

Simferopol’ de Gezilecek Yerler

Simferopol’ de gezilecek yerler çoğunlukla parklar, müzeler, katedraller ve kiliselerden oluşmaktadır. Bunlardan Aleksandr Nevskiy Katedrali,  St. Peter ve St. Paul Katedrali,  Azizler Kilisesi,  Konstantin ve Elena Kilisesi, Simferopol Sanat Müzesi, Salgirka Şehir Parkı, Holy Mary Magdalene Tapınağı, Scythian Antik Kenti ve Kırım Etnoğrafya Müzesi Simferopol’de gezilecek yerlerdir.   Tarihi yapısıyla da dikkat çeken Kebir Camii’ de Simferopol ‘da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerdendir.

Simferopol Ne Yenir?

Simferopol de Kırım ve Tatar mutfağına özgü yemekleri bulabilirsiniz. Özellikle bu bölgeye ve şehri özel olan çiğ börek restoranlarda veya sokak satıcılarından alarak deneyebilirsiniz. Ayrıca  tavuk veya kırmız etin büyükçe doğranıp şişe geçirilerek kömür ateşinde pişirildiği Shaslik isimli yemeğini de Simferopol ‘ da deneyebilirsiniz. Tatlı olarak da genelde hamurlu tatlılar tercih edilmektedir. Simferopol ‘de ayrıca farklı çayları, komposoları ve kımız gibi farklı içecekleri de deneyebilirsiniz.

Simferopol Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Simferopol Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Kahramanmaraş Gezi Rehberi

31 Mart 2020

Kahramanmaraş Gezi Rehberi

Kahramanmaraş Gezi Rehberi Kahramanmaraş, tarihi ve doğal güzelliklerinden ötür&uu...

Devamı
Isparta Gezi Rehberi

30 Mart 2020

Isparta Gezi Rehberi

Isparta Gezi Rehberi Isparta Türkiye'nin güneyinde Akdeniz Bölgesinin kuzeyind...

Devamı
Iğdır Gezi Rehberi

30 Mart 2020

Iğdır Gezi Rehberi

Iğdır Gezi Rehberi Bir zamanlar Kars'a bağlı olan ve 1992 yılında il olan Iğdır, ülkemiz...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.